Millest mõtled praegu 2/2008

Homepage Forums – VARIA – Vabad teemad Millest mõtled praegu 2/2008

• This topic is empty.
Viewing 15 posts - 931 through 945 (of 1,359 total)
  • Autor
    Postitused
    Urri
    Member

Jessuke, kus tahaks pensionile minna!

Member

Urri, Sa pole ainus. Ma oleks kah kohe mõneks ajaks nõus pensionile jääma – see pensioni väljateenimine on viimasel ajal isiklikku elu segama hakanud juba. Mõned aastad tagasi tuli mulle koju kiri pensioniametist – palun ilmuda pensioniametisse seoses teie pensioniga. Kohale minnes oli asi hoopis lapsetoetuses 👿 Ei mingit võimalust pensioniks.

Member

Mina jäin täna pärast tuttava ja tema laste lahkumist küll pikaks ajaks mõtisklema, et kas siis nii ongi tänapäeval. Et samal ajal kui meie teed joome ja jutustame, hüppab laps( 2,5a.) meie magamistoas voodis ja siis tuleb ampsab tüki kooki, pühib suu diivanipatja ja suundub koogitükk käes uuesti magamistoa poole. Üritan leebelt asju kontrolli all hoida ja jälgida kuhu torditükk topitakse… Ema ei tee väljagi. Suurem laps(6 a.) jookseb tuppa ja õue, uksed muidugi lahti. Mina järel nagu mingi teenija. Ikka uks kinni ja jälle kinni ja jälle kinni…. Ema istub joob teed ja mõnuleb. Siis tahtis väike pissile. Ema ütles, et eks mine. Tegelesin samal ajal suurema poisi järjekordselt välja ja sisse laskmisega ja kui koridori jõudsin olid seal miskid märjad jäljed ja vetsus ka. Poisterahva asi, loiguke poti kõrval ja peal ja äärtel ja…. Ema jõi endiselt teed. Siis hakkasid nad minema. Oh, koristasin just kogu laga ära. Õnneks ei käi nad meil tihti.Ja mõtlesin, et kahju, et omal laps juba nii suur. Homme läheksin külla ja laseksin oma lapsel sokolaadikooki kõikjale määrida ja nende voodis hüpata. Aga võibolla ongi nüüdsel ajal nii normaalne. Ehk olen lihtsalt vanaks jäänud ja liiga torisema hakanud.

timps
    Member

Kylli, minegi oma suure lapsega, las hüppab ja määrib :D

ussicke
    Member

Sellisel puhul olen mina väga radikaalseks muutunud pärast oma kodu saamist. Minu urg, minu uru uks ja minu uru ukse võti minu käes. Kes minu kodus minu kodu reeglite järgi käituda ei oska, see läheb sellestsamast uksest välja ja minu käes olev võti keerab ukse tema järel lukku – kõtt! Kui sulle saba peale astutakse ja sa kohe ei reageeri, siis enne kui arugi saad, on sihukesed süüdimatud inimesed sul saba (=eneseväärikuse) laiaks trampinud ja siis on juba pehmelt öeldes hilja halama hakata. Kui sa sõbrannaga veel suhelda kavatsed, siis pane järgmine kord paika, et tuleb ise külla, aga lapse jätab koju. Ja kui ikka tuleb koos lapsega, siis ära lase enne sissegi, kui on lubanud viisakalt käituda 😈

Jõudu enesekehtestamisel!

Sibulaplix
    Member

:P😛

Susa
    Member

Mõtlen, et: TEHTUD!!! Isegi und ei ole hetkel.
    Köök sai valmis ja maja ära koristatud :D
    Mõnus!

Homme võiks vaba päev olla… :P

Member

kylli, minu arust see küll normaalne ei ole, oma lastel hoian alati silma peal kui külas oleme ja kui külalised meie kodus mingit jama üritavad korraldada, siis ütlen kohe kuidas meil asjad käivad.

Vau, Susa! Niii lahe! Aahh…kuidas ma ka unistan mõnusast paraja suurusega köögist ja korralikust pliidist-ahjust….üürika oma on pisike ja gaasi praeahi tahab kooke kõrvetada teinekord…aga ajab asja ära ikka, ega siis selle pärast söök tegemata jää :D

Member

Minu mõtted käivad tervise ümber. Käisin just 6 päeva tagasi opil ja nüüd komberdan toas tasapisi aga eks igapäevaga läheb paremaks. Nii tahaks õues majandada.

killukalli
    Member

Kahjuks minul sellised kogemused hoopis,et kutsutakse külla ja minnes muud ei kuule kuidas hingata ka ei tohi sest see oli nii kallis ja too oli nii kallis ja üleüldse osta sulesussid jalga kui tahad mu uhke põranda peal käia ja …
    Ja ega enam ei käi ka (oma närvide säilitamiseks).

Ps.Meil paika pandud et minu magamistuba on keelutsoon, eriti meie ümmargune voodi,mis pidi väga hea batuut olema 😆

Member

Eks ma proovin ikka külaliste lastega läbirääkimisi pidada ja oma tahtmise ikka saavutada. Aga selle pere puhul see ei aita. Nende reegel on, et vabakasvatus, sest lastel peab olema kõik nii loomulik ja vaba ja teevad mis tahavad. Olen arvamusel et kasvatamatus ei ole vabakasvatus aga sellele emmele seda selgeks ei tee ja see pole minu eesmärk ilmselt ka. Püüan nende küllailmumist vältida, ma ei tea kas õnnestub. Nad on suhteliselt pealetükkivad ja tulevad reeglina söögiajaks ja söövad kahe suupoolega. Ise emmeke räägib, et küll sinu juures on hea, mina ei viitsi küll iga päev süüa teha.( muideks on tal 4 last).Aga õnneks oleme nüüd suvisel hooajal vähem kodus.

Member

Mul ka 4 last, kuid iga kord enne külla minekut kordan reeglid üle. Ja külas kutsun korrale, kui asi hakkab pöörasemaks kiskuma. Õnneks käime külas samaealiste lastega peredel ja nad saavad äru, kui vahel liigselt lärmakaks kisub.
    Aga kui sellised kasvatamatud külalised tuleksid, siis nende ilmumisel ei laseks uksest edasi. Ütleks, et ei ole täna aega ja paneks ukse kinni, lausa lukku. Võib olla siis mõtlevad järele.

Member

Lugesin oma postitusi üle ja tundun vist mingi lastevihkajana. Kaugel sellest. Ainult see perekond on kuidagi probleemne minu jaoks. Sõbrannal on 5 last ja nendega pole kunagi muret. Nendega on huvitav rääkida, mängida ja lihtsalt niisama olla. Seal peres ei ole seda muret et ema ei tea mis laps teeb ja et kui teebki miskit paha, siis ei öelda, et ah ta on ju alles laps. Suuremad lapsed vaatavad väiksemaid ja väikesed katsuvad kah oma askeldustes mitte tited olla. Pealegi kasvatab ema neid juba mitmeid aastaid üksinda.

Member

a sa ära loe enam oma postitusi üle, sest täitsa õigustatud pahameel ju 😆 Külalised käitugu külas selle pere reeglite järgi, olgu neil kodus lubatud misiganes.
    Mina käisin ka oma parima sõbrannaga tülis ära, kui tema plika (kes on minu plikaga ühevanune) 3-aastaselt mu toalillede lehed mõnuga küljest kakkus ja ema selle peale ainult ütles, aga meil ei olegi sellepärast lilli kodus, et “laps saaks vabalt kasvada” (no et muidu peab lapsukest keelama, et ära kisu). Minul jälle kasvas laps koos lilledega üles ja sai juba varakult selgeks, et mulda ei sööda ja lilli ei lõhuta. tervelt 2 aastat olime tülis, alles siis olime lõpuks unustanud mina oma pahameele, et tema lapsel nii teha lubas ja tema oma pahameele, et mina tema last keelata julgesin :P

Viewing 15 posts - 931 through 945 (of 1,359 total)
  • The topic ‘Millest mõtled praegu 2/2008’ is closed to new replies.