Mida arvad helkurist?

Homepage Forums – VARIA – Vabad teemad Mida arvad helkurist?

• This topic is empty.
Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 94 total)
  • Autor
    Postitused
  • #3253 Reply
    Susa
    Member

Eile tulime töölt koju – tänu kella keeramisele toimub see nüüd juba täiesti pimedas. Millegipärast on meile paigaldatud uus tänavavalgustus, mille funktsioon on ilmselt milleski muus kui tänava valgustamises. Igal juhul on seal pime!
    Ja sealt pimedusest ilmus kõigepealt üks must kogu, keda ma nägin alles siis kui ta minust mõne meetri kaugusel oli. Ja varsti ka teine. Õnneks ei ole ma auto :)

Täna töölt tulles ma jälgisin spetsiaalselt kui paljud on endale helkuri külge riputanud. Ja minu üllatuseks õige vähesed!

Uuriks teie käest ka, et kas käite helkuri välkudes või ei. Ja kui te ei kanna helkurit, siis miks?

#140900 Reply
    mdm beadalot
    Member

Ikka tuleb kanda, muidu jalakäijana üle tee enam ei saagi – jäädki ootama 🙄 Mul peab igal jopel ja mantlil olema oma helkur, sest vahetamine ununeb hajameelsusest tingituna kindlasti ära. Jalakäijana on suur vahe ikka küll – kui helkur küljes, siis autod sõidavad eriti aupaklikus kauguses mööda ja on palju ettevaatlikumad kui on olnud valgel ajal ;)

#140901 Reply
    vikike
    Member

tihti mehega sõites vilgatab ehmatavalt teeääres must kuju, siis räägime mehega omavahel, et selline viha tekib, et peataks auto kinni ja läheks annaks tappa 👿 …..mul pole kahju nendest kellele otsa sõidetakse-sest nad ise süüdi vaid nendest kes sõidavad-sinule paha tunne teise lolluse pärast :?
    ….jubedalt ikka ehmatab ja siis vihastab see must kogu teeääres…..
    ma ei julge helkurita välja isegi poodi joosta, sest jobusi juhte on palju :(

#140902 Reply
    LaanteLaps
    Member

Väga vajalik pisividin! Ilma helkurita jalakäijat võiks lausa trahvida. Eriti neid, kes maantee ääri mööda käivad. Endal nii mõnigi liiklusohtlik olukord ette tulnud just selliste jalakäijate pärast.

#140903 Reply
    Sapsi
    Member

Ma pidin paraku kolmanda varjandi valima 🙄 Kuna liiklen peamiselt autoga, siis koguaeg ei ole meeles külge riputada. Enda õigustamiseks võin öelda, et pimedas ma ringi ei liigu. Aga helkurid on täitsa olemas ja tavaliselt saan ikka enne uut aastat paar tükki ka endale külge 😳 Samas lapse riided on korralikult varustatud juhuks kui õues peaks hämarduma 😉

Kus juures kui autoga sõita, siis tegelt on seda väikest helkurit suht kehva näha. Olen rõõmuga täheldanut, et inimesed julgevad järjest rohkem varustada ennast helkurvestiga, seda peamiselt maanteel liigeldes.

#140904 Reply
    stuart
    Member

Mul sama asi, et helkur peab olema iga yleriide kyljes, praegu on kyll koti kyljes, kuna ma seda koguaeg kannan, aga ykskord v2ljas k2ies oli teine kott ja siis tuli kyll mingi hetk meelde, et oih, helkurit pole ja siis oli n6me olla natuke 🙄 T2nap2eval ei ole helkuri mittekandmiseks v2ga vabandust ka, nagu neid tavaliselt tuuakse, et suur, koliseb, kole on, n6me on, ebamoodne on jne. Valik on ju korralik, nendel pehmetel helkuritel eriti ja isegi k6ige pudisema n2puga inimene peaks suutma endale tyki helkurkangast poest osta ja sellele n88ri taha ajada, kui leiab, et muud ei sobi.
    Ise kaifin just neid pehmeid helkureid, sest t6esti, on kerged, pehmed, painduvad, varem kaotasin mitu k6va helkurit lihtsalt sellet6ttu, et j2id kuskile vahele ja n88r l2ks katki, praegu pole seda juhtunud. Riiulil kyll mitu helkurit ootavad, ostetud just sellet6ttu, et nii lahe kujundus on 😆

#140905 Reply
    vikike
    Member

kusjuures see aasta ostsin laste riided sedasi, et neil oleks helkurid ka juba küljes pluss riputan ka ise….vanker on suurte helkuritega!

#140906 Reply
    Member

Me eelmine nädal saime politsei käest kiita, et pojaga helkurit kanname. Peale helkuri on kaasas ka taskulamp.

#140907 Reply
    mdm beadalot
    Member

Kõvad helkurid on jah ebamugavad… aga samas pidid paremini valgust peegeldama. Mul on jope küljes küll pehme, sest kõvad kaovad tõesti kergemini ära ja olen mitu korda selletõttu kusagile kinni jäänud… ja ikka piinlikult – kui terve rongvagunitäis inimesi vaikides vahib, kuidas ma helkuriga võitlen, et peatuses maha saaks… olen ka jope taskuserva sedasi katki tõmmanud :(

#140908 Reply
    Mercar
    Member

Mul päevasel (st. valgel) ajal on taskus- ja vahel pole siis meeles õhtul välja võtta. Koguaeg ei ole väljas kuna päeval rattaga sõites (kooli+koolist koju) kipub kodarate vahele ronima. Rattal aga on niigi piisavalt helkureid küljes…
    Koolikotil ka pidevalt 1 olemas.
    Aga õhtul koera jalutades vahel ununeb taskusse- siis aga koti ja ratta omi pole. Peaks vist eelmise aasta nippi kasutama ja koera jalutusrihmale ka 1 külge panema :)

#140909 Reply
    Susa
    Member

Siis kui minu koer veel väljas käis oli tal ka helkur rihma küljes kõlkumas. Ja kaelerihmale sai veel krõpsuga helkurpael peale tõmmatud. No et koeral ikka ka turvaline oleks :)

#140910 Reply
    krist68
    Member

Meil on ka koertel helkurid, juba paar talve :)

#140911 Reply
    Mercar
    Member

Meil pole kaelarihmale mõtet panna- ta nii karvane et kaelarihma tuleb käsikaudu otsida :P

#140912 Reply
    Member

Kohe otsin üles ja keevitan enda külge!

#140913 Reply
    Silpsolps
    Member

Ma tunnen ennast jube kehvasti, kui helkurit mingil põhjusel pole taskus. Mul päevavalguses istub ta taskus ja õhtul koju minnes tõmban välja. Kui enne meelde ei tule, siis ülekäigurajale lähenedes kindlasti! 😆 Endal on palju turvalisem tunne, kui helkur küljes. Trahvihirm on ikka ka! 😉

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 94 total)
Reply To: Mida arvad helkurist?
Your information: