manni freeform õpituba

Homepage Forums – VARIA – Vanakraamiladu manni freeform õpituba

• This topic is empty.
Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 43 total)
  • Autor
    Postitused
    Member

Freeformi online koolitus (eesti keeles)

Freeform ongi ses mõttes lahe, et nö “vigu” pole. Paar nippi, mis ma olen meelde jätnud:
    *kuna seda stiili tööd raske harutada, siis kui mõni koht ei meeldi, heegelda sellele peale. (surface crochet) Kaunistamiseks võib kasutada ka helmeid, pärleid, nööpe jne. Võib ka tikkida. Ühesõnaga, laske fantaasial lennata!
    *niipalju kui võimalik, heegeldan ma otsi kohe sisse. Samas võib kasutada ka kuduja Valentina Divine’i meetodit ning sõlmida lähedalasuvad niidiotsad omavahel 5-6 korda kokku, lõigata ära ning jättagi nii. Tema kutsub neid “liblikateks”. Samuti võib mõnel puhul tõmmata lõngajupid meelega töö paremale poole, sinna võib riputada mõne pärli või jätta niisama.

Ning Ampsaku pakutud lõngavahetus on hea mõte. (Nt 10 meetrised jupid)
    Kui fänne juba rohkem, võiks FF stiilis koostegemise ka ette võtta.
    Ma parasjagu osalen ühes sellises rahvusvahelises projektis ning pisikesest koostegemisest arenes asi lausa rändnäituseks. Kõik ikka FFi tutvustamiseks. Sama võib ka siin teha. Käsitööliidul on ju nüüd oma galerii, kus näituseid korraldada ;)

1. osa: Freeform heegeldamise õpituba: Sissejuhatus 17.okt 2005
    2. osa: FF õpituba: Lõngade valik 17.okt 2005
    3. osa:Algõpetus 18.okt 2005
    4.osa: Erinevad heegelpisted 19.okt 2005
    5.osa: Lapikeste ühendamine, viimistlemine 20.okt 2005
    6.osa: Ideed 20.okt 2005

FF alaseid teoseid Pildialbumis

muudetud 13.09.2007:
    Arhiveeritud pildialbumist:
    lõngavahetus
    freeformi katsetused

IseTegija soovitab – veel samal teemal: Freeform – heegeldamine (kudumine) just nii nagu pähe tuleb – seal teemas on siis pilte ja infot sama asja kohta veelgi

Member

aga mul on ka üks küsimus 🙄
    aga kui ma seda freeform asja pärast pesta tahan ja iga motiiv/lõng/niit/misiganes ise suunda kiskuma hakkab… asi võib jah veel huvitavamaks muutuda, kuid võib ka mitte…

või jään nt vihma kätte :P

Member

Ma ise kah puhtalt netist leitud info põhjal õppisin seda. Aga kui huvi on (ning ma aega leian), võin oma blogis nö onlain-kursuse korraldada ;)
    Muide, väike vihje, Jutupaunal on nüüd kodus riiulis 3 Prudence Mapstone’i FF raamatut.
    Pesemisest. Ma pole ühtegi FF rõivast teinud, kuid rahvas räägib, et kuna FFtehnikas heegeldatakse eri suunades, siis venivad esemed tunduvalt vähem välja kui tavaheegeldatud asjad. No masinasse ma neid muidugi ei pistaks, õrn käsipesu aga ei tohiks midagi hullu teha. Mõned niidiotsad võivad ju turritama hakata, eks siis tuleb nad lihtsalt uuesti ära peita :)

Member

jahh seda ka…
    mul on tegelikult kapis üks freeform kampsun…. kaltsukast ostetud, kunagi näppu jääb teen pilti muster on siisse kootud nii et eri asjad on erikudedes nagu…

Member

OK. Onlain-kursus on vist liig peen nimi sellele :) Pigem siis virtuaalne õpituba. Ja nimesid kirja ei pea panema. Huvilisi on juba piisavalt, et sellise õppeviisiga proovi teha. Annan selle teema all märku, kui pihta hakkab. Ja esimeses kirjutises annan ka teada, kuidas asi enam-vähem toimima hakkab, seejärel on ka kõigi teiste ettepanekud teretulnud. Tegu pole kindlasti käsitöötunniga, kus ma esineks despootliku õpetaja osas ning teised on kuulekad õpilased. Ikka selline koos õppimisena-mõtete vahetamisena mõeldud üritus.

Member

Tegin siis algust!

minu netis olemise aeg sõltub suuresti mu põnnidest, seega küsimustele ei pruugi ma alati kohe vastata, kuid kui küsimus üldisem, siis ehk oskab mõni siinsest seltskonnast aidata!

Member

2.osa

Lõngade valik

kirjutasin bloogi, et arutelu toimub ffheegeldamise grupis, kuid soovi korral võite seda ka siin teha.
    kui läheb juba heegeldamiseks ja piltide ülesriputamiseks, siis oleks vast hea teha seda seal, kuna kõik pildid on korraga nähtaval ja neid on mugav kommenteerida.

kikukas
    Member

http://www.flickr.com/photos/78898163@N00/46053680/

Peale ringi ei oska mina neid pulki-poste teha 😥 Need on nii ilusad ja vajalikud juu.

Member

Kas mõtled seda rohkete keerdudega pistet? Selle ingl.k nimi on “bullion”. Kirjutasin kunagi sellest oma blogis. Ma ka alles hiljuti proovisin seda pistet, polegi nii hull kui esmapilgul tundub. Ja kui kuidagi ei tule välja, siis saab vabalt hakkama selle pisteta! Ta ongi muarust tiba ülehinnatud.

Nicole
    Member

ma just pusin selle video järgi. (see on küll ehtne hiina piin) 😆

Member

Proovige seda pistet teha erinevate lõngadega. Mõnega õnnestub tunduvalt paremini kui teisega.

Member

no kui pilti vaadata on see ju lihtne, aga vat proovi neid keerdusid sealt kätte saada kahekordse samba korral võib mõne lõngaga juba siiralt probleeme tekkida 😆

Nicole
    Member

ma eile higistasin ikka 12 bullioniga lillekese valmis. üks nipp on kindlasti see, et lõng tuleb ümber heegelnõela suht lõdvalt keerutada.

Member

@kikukas wrote:

http://www.flickr.com/photos/78898163@N00/46053680/

Peale ringi ei oska mina neid pulki-poste teha 😥 Need on nii ilusad ja vajalikud juu.

mul tuli see bullion üks igavene pusserdis, aga paar head linki leidsin

Väga palju bullioni

kikukas
    Member

Ma ei saa sellestki aru, et kas see sotaputa tuleb mul teha tükkidena ja pärast kokku panna või peab laskma kõikseeaeg üksteise otsa? 😳

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 43 total)
  • The topic ‘manni freeform õpituba’ is closed to new replies.