Makramee ehk sõlmpits

Homepage Forums – MUUD TEHNIKAD – Pitsid Makramee ehk sõlmpits

• This topic is empty.
Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 62 total)
  • Autor
    Postitused
    Member
    Member
    Ly
    Member

Tahtsin kunagi väga õppida makrameed, aga polnud õpetajat. Ei jätnud jonni, võtsin ise mingi vana kooli käsitööraamatu ja õppisin sealt sõlmi tegema. Kui põhisõlmed on selged(neid ei ole ültse palju) on mistahes mustri ise tegemine või maha tegemine väga kerge.

Makrameega seostuvad mul kohe öökullid :D

Member

nohjah.. vene keelega on see kuri asi, et.. ei oska nagu seda.. küll aga on jälle tekkinud huvi makramee koha pealt :( (kunagi koolis sai õpitud…)

Drex
    Member

ma olen ka makramee kiirkursusel osalenud. Täpselt üks koolitund 45 minutit. aga kui põhivõtted selged siis see venekeelne raamat nii selgete piltidega, et saab tehtud küll

ise olen pununud nii vöö, kui ka niiöelda lillepoti ümbriseid, mida hea suvilaõues puude otsa riputada koos suvelilledega

Member

kusjuures see tehnika on raamatu järgi õpitav! ise lapsena õppisin Käsitöö-nimelise ajakirja järgi ja tegin igasugu uhkeid lillekorve ja asju sellest.

Member

Mitu lehekülge kõivõimalikke makramees asju – õpetustega – vene keeles

Member

Ajakirja erinumber:

* sisaldab ka fileepitsi

Member

Täna nägin Kristiine keskuse Apollo raamatupoes päris mitut asjalikku makramee-raamatut. paraku, jälle vene keeles (mõnedele on see vist probleemiks).

shalla
    Member

Makramee õpetus algajatele soome keeles piltidega.
    Saksa keelne õpetus – teksti vähe, kuid pildilist õppematerjali piisavalt algajale 😉

Member

Makrameetehnikas saab jube kenasid vöösid teha! Kahjuks ma ise seda ei oska, aga mul on alles üks vanaema alustatud vöö. Kui ükskord oma oskused nii kaugele saan, teen selle lõpuni!

Ly
    Member

Kui tahaks teha vööd, makrameest, siis mitu korda peab olema nöör pikem tehtavast vööst? Ei mäleta enam, kes teab öelda?

Kuutydruk
    Member

Mina mäletan kuskilt, et kolm korda pikem kui valmis töö. Aga kindlalt ei mäleta… :? ju see oleneb materjalist ka, ma arvan.

Member

mina mäletan et isegi kuni 5 korda pikem, aga ka kindel pole, sest mina tegin makrameed viimati 20a tagasi.

Leidsin ühe venekeelse lingi, seal on vöö jaoks 4m niidid, aga ei oska öelda, kui pikk vöö sellest tuleb :?
    http://show.7ya.ru/private-showphoto.aspx?RubrID=99601&PhotoID=898666&ob=0

ja ka siin annab 4m jupid:
    http://www.kikisweb.de/basteln/makramee/guertel.htm

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 62 total)
  • The topic ‘Makramee ehk sõlmpits’ is closed to new replies.