Lõnga värvimine Pärnumaal

Homepage Forums ARHIIV ISETEGIJA SUUR ARHIIV Lõnga värvimine Pärnumaal

• This topic is empty.
Viewing 9 posts - 1 through 9 (of 9 total)
  • Autor
    Postitused
    Member

23. ja 30. septembril toimub Pärnumaal, Kilingi-Nõmme lähedal Sigaste külas Vaike talus lõngavärvimise töötuba.
    Kogunetakse hommikul kell 10, kinnitatakse keha, minnakse metsa seeni otsima, millega lõnga värvida. Juhuks, kui seeni ei leia, mõtleb perenaine välja varuplaani taimedega värvimise näol.
    Seejärel keedetakse saadud seentest nii suppi kui värvitakse nendega lõnga. Kogu üritus kestab praktiliselt terve päeva.
    Vajalik eelregistreerimine, sest inimeste arv on piiratud (ca 8 inimest grupis).
    Lisainfot saab korraldaja Merike Bakhoffi käest telefonil 56628445, tema oskab täpsemalt rääkida ka osavõtumaksust.

Vaike talu on minu meelest väga armas koht :) Lisaks kasvatatakse seal kitsesid ja valmistatakse kitsepiimatooteid, perenaisel on uhked kangasteljed ja käsitööga saab ta hästi läbi :) Mina plaanin kohal olla.

Member

oi kui toreda ettevõtmisena see kõlab! Merike on tõesti väga armas inimene – oleme koos laatadele sattunud. Ja nii head kitsejuustu poes ei müüda!
    Püüan ka kohal olla!

Member

Tere. Rääkisin just ürituse korraldaja – Merikesega. Panin ennast juba kirja ka, et pärast mitte rongist maha jääda. See on tõesti tore päev tulemas, mind on juba ammu huvitanud, kuidas samast algmaterjalist erinevaid toone saada, ehk siis lisaainete doseerimine. Pärast saab oma värvitud lõnga ka kaasa.
    Mina stardin laupäeva hommikul veerand kümne paiku. Autos on veel 4 vaba kohta. Andke palun märku, kas on tulijaid.
    Tervitades!

Member

Ma tuleks, kuid praegu ei tea, mis päeval vaja matustele minna. Homme õhtuks peaks selge olema, lapsehoidja mul ka nädalavahetusel olemas. Annan märku :)

Roheline
    Member

Mina olen ka huvitatud, aga ei tea kas saan tulla. Vaatan kui asi lähemale jõuab.

Member

Autos vabad veel kolm kohta!
    Tervitades!
    Muide, laupäevaks lubab ka ilusat ilma, siis eriti tore veel!

Member

Jama lugu, mina ei saa üritusele minna. Eks siis järgmine kord!
    Tervitades!

Member

Kas see laupäev plaanib keegi minna?

Member

No mina käisin ära ja sain tõelise individuaalõppe osaliseks. Nimelt olin üks ja ainumas õpipoiss(tüdruk).Selle- eest sain väga põhjaliku ülevaate seentega värvimise asjus. Saime palju roheka, hallika,kollaka, roosaka värvitooniga lõngu. Edaspidiseks katsetamiseks sain kõvasti julgust juurde.Tore ja vägameeldejääv päev. Elagu Merike!!!!

Viewing 9 posts - 1 through 9 (of 9 total)
  • The topic ‘Lõnga värvimine Pärnumaal’ is closed to new replies.