lõnga jämedusest – kuidas aru saada?

Homepage Forums – KUDUMINE – Lõngad ja kudumise abivahendid lõnga jämedusest – kuidas aru saada?

• This topic is empty.
Viewing 4 posts - 1 through 4 (of 4 total)
  • Autor
    Postitused
  • #1562 Reply
    t7pi
    Member

ma kudumisega olen vähem tegelenud ja pole lõpuni aru saanud, kuidas lõnga jämedust märgitakse.
    näiteks: kui märgitud, et sobivad vardad 8-10 mm, kas siis lõnga enda jämedus on ka selles vahemikus?
    aga teine süsteem on näiteks 6/3 ja 4/2, need on nii et esimene number on lõnga jämedus – mida suurem number, seda peenem eksole? ja teine number näitab, mitu keerdu (tavaliselt 2 või 3).
    parandage mind, kui ma eksisin :)

#75295 Reply
    Mercar
    Member

Koolis õpetati lõnga jämedust nii määrama, et surud väikse augu läbi paberi- sikutad lõnga läbi- mõõdad järelejäänud augu mm ära…

Põhimõtteliselt peaks lõnga ja varda jämedus sama olema:

Sobiva jämedusega varda leidmiseks torgatakse mitmes jämeduses vardaga kartongi sisse augud. Sobiv on see varras, mille torgatud augu läbib lõng kergelt (ei kärista auku suuremaks, ega ka jää lõnga kõrvale vaba ruumi).

Aljasmets (heegeldamine ja silmuskudumine)

#75296 Reply
    kirsti1
    Member

See lõnga ja varraste jämedus ei ole üldjuhul kooskõlas. Võib kududa ka suurte varrastega hästi peenikest lõnga, siis jääb selline hõre kude ja võib kududa ka peenikeste varrastega paksu lõnga, siis jääb hästi kõva kude.

#75297 Reply
    Mercar
    Member

@kirsti1 wrote:

See lõnga ja varraste jämedus ei ole üldjuhul kooskõlas. Võib kududa ka suurte varrastega hästi peenikest lõnga, siis jääb selline hõre kude ja võib kududa ka peenikeste varrastega paksu lõnga, siis jääb hästi kõva kude.

Muidugi võib- aga sellist nö tavalist kudet saab just tolle reegli järgi. Loogiline, et kui tahan väga hõredat ja aukliku, siis võtan soovitatust paksemad vardad.

Viewing 4 posts - 1 through 4 (of 4 total)
Reply To: lõnga jämedusest – kuidas aru saada?
Your information: