leelo – leelo

Homepage Forums ARHIIV ISETEGIJA SUUR ARHIIV leelo – leelo

• This topic is empty.
Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 85 total)
  • Autor
    Postitused
  • #17516 Reply
    kikukas
    Member

Mis teete? Vaatan, et rahvast sees küll, mustreid uurite vai? 😆

#17517 Reply
    Silpsolps
    Member

Ikka mustreid jah, käed sügelevad lausa, ükskord tuleb ikka siit arvuti tagant üles tõusta ja näppe liigutama hakata.

#17518 Reply
    Sibulaplix
    Member

mul päevläbi see foorum juba lahti ja aegajalt kiikan mis uut (muude toimetuste kõrvalt) hetkel koon oma pisikesele jõmmile uut rohelist mütsi, sest eelmise viskas ta kuhugi ära viru keskuses ja hoolimata otsimisest see kadunuks jäigi :(

#17519 Reply
    Pailaps
    Member

Ma just Kaalukates ka hõiskasin, aga minu suur au ja kiitus meestele, kes siin ringi kondavad ja käsitööd teevad.
    Supper lihtsalt! :)

#17520 Reply
    Nicole
    Member

kunagi näitas mingisuguses saates, vist pealtnägijas, üht väljamaa meest, kes kudus jube kihvte kampsuneid. need olid tõelised kunstiteosed, paljude erinevate lõngadega tehtud, justkui maalid.
    nii et… ega näputöö polegi naistetöö. 😉

#17521 Reply
    jutupaun
    Member

See mees oli arvatavasti Kaffe Fasset. Ta päris mitu raamatut välja andnud. ja teeb ka maali ja kanda disaini. mu blogis on viide tema lehele ka. kusagil augusti kuus

#17522 Reply
    Member

Mu meelest kunagi ammu oli ka ühes Eesti naisteajakirjas Kaffest juttu. Et ta, erialalt kunstnik, sattus kord pikal rongisõidul vastamisi kuduva mutikesega, kes nõustus talle natuke kudumist õpetama ja kõigest sellest sai siis asi alguse… Igastahes fantastilisi asju mees teeb tõepoolest. Väljamaal on müügis Kaffe Fasseti “komplektid” – kampsunijagu lõngu, õigem vist oleks ütelda, lõngajuppe, sest ta asjad on nii värviküllased, ja muster muidugi ka. Ole ainult mees ;) ja koo valmis.
    Eesti vist tuntuim näputöömees on hr Hendrik Toompere. Tema pole häbenenud oma harrastust telepurgiski korduvalt käsitella. Ja kui nüüd hakata niiviisi mõtlema, siis mis see laevamudelite kallal nokitsemine näituseks nüüd rohkem kontimurdev on kui kudumine või heegeldamine, ja loomingulist elementi on mõlemas kindlasti omajagu sees lisaks täpsusele ja kannatlikkusele. Aga üldiselt kehtib minu meelest reegel – meeste töö on selline, mis sodi ajab, naiste oma selline, mis nagu eriti ei aja… Tegelikult võiks vastupidi olla, sest kes seda sodi koristab… :?

#17523 Reply
    kikukas
    Member

@sibulaplix wrote:

aga postitusi on vähe :P😛

Minuarust kah on vähe. Rahvas peaks kohe vabamalt võtma, tekitage aga teemasid, jama, kui ainult tööpõld vastu vahib. Kõigest räägime, et lõbus ka ikka oleks ja tuleksime nagu oma koju.

#17524 Reply
    Sibulaplix
    Member

einohh, ma tubli inimene kallasin pisikese kotitäie pisikesi pärleid põrandale 😯 andis neid alles koristada ja ega vist kõiki kätte ei saanudki, peab tolmuimejasse tõmbama vist :S. vähe sellest et selles kotis polnud piisavalt selliseid pärleid mida mina oleks tahtnud. oleks ikka pidanud ostma erinevat värvi mitu pakki, mitte seda segu kotikest :?

kõrvarõngaste tegemise tuju igatahes läks üle nüüd 😈

#17525 Reply
    obukakk
    Member

@zoocoll wrote:

Aga üldiselt kehtib minu meelest reegel – meeste töö on selline, mis sodi ajab, naiste oma selline, mis nagu eriti ei aja… Tegelikult võiks vastupidi olla, sest kes seda sodi koristab… :?

😯 Tol ajal kui mul veel silmanägemine enam-vähem korras oli ja tikkisin (mida ometi peetakse isegi aadlipreilide meelelahutuseks 🙄 ) oli sodi vägagi piisavalt ja kes see ikke enda järelt koristab kui ise.
    Mis puutub naiste ja meeste töödesse, siis tuli mulle mitu aega emailile uudiskiri “Woodworks for Women” (võin nimes eksida, aga põhimõte oli “Puutööd naistele”), nii et piir naiste ja meeste töö vahel on tänapäeval võrdlemisi hägune, ei midagi kindlat.

#17526 Reply
    Member

Sibulaplix, räägi kust sa erinevate pärlite segu koti ostsid? :D

#17527 Reply
    Sibulaplix
    Member

abakhanist muidu, aga nendega üks jama, neil augud erineva suurusega ja nõel ei mahu igast läbi. need olid need hästi pisikesed pärlid.

#17528 Reply
    Member

See spets peeeenike helmeste tikkimise nõel ka ei mahu?? 😯 Sa vist ikka tavalisest nõelast rääkisid. Ma lõpuks ostsin endale need, ei viitsinud niiti koguaeg tagasi panna.

#17529 Reply
    Sibulaplix
    Member

nojahh ma tahan tavaliselt nõelalt liiga palju saada 😉 aga mõni pärl oli auguta hoopis :P ikkagi

abakhan ka lai mõiste—pärnu mnt abakhanist siis ma eile ostsin need tallinnast :)

#17530 Reply
    Nicole
    Member

@zoocoll wrote:

Aga üldiselt kehtib minu meelest reegel – meeste töö on selline, mis sodi ajab, naiste oma selline, mis nagu eriti ei aja…

riidetolm ja muud pudinad on minu arust üks hullemaid asju maailmas ja kahjuks tekib ta just siis, kui mul üldse pole isu koristada :(

sellega seoses meenub mulle üks unustamatu õhtupoolik.
    pidime õhtul külla minema ja külla-mineku-pluus oli veel pooleli. siis helistas veel laps suvelaagrist ja kurtis, et tal raha otsa lõppenud. ruttu-ruttu lõpetasin õmblemise, koristasin masinate ümbert riidepudinad, niidiotsad ja maast kalkatükikesed kilekotti ja panin välisukse juurde valmis, et õue minnes kaasa võtta. pea laiali otsas unustasin ma selle koti muidugi sinnasamasse…
    ja laagrist tagasi jõudes ootas mind kodus täielik õudus kuubis… mu kallis kass oli terve selle koti laiali puistanud: kogu koridor oli ühtlase kihina kaetud 1 cm2 suuruste läbinätsutatud paberitükikeste, kilekotitükkide, niidijuppide, riidepudi ja kõige muuga, mida see kott sisaldas. ja elutoa ukse juurest risti üle toa rõduukseni viis samuti tore rämpsune rada… kogu selle kaose keskel istus rõõmust särav kass!
    oeh! enne külla minekut tuli igatahes tubli tunni tolmuimejat ja lappi liigutada 😆

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 85 total)
Reply To: leelo – leelo
Your information: