leelo – leelo

Homepage Forums ARHIIV ISETEGIJA SUUR ARHIIV leelo – leelo

• This topic is empty.
Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 85 total)
  • Autor
    Postitused
  • #233 Reply
    kikukas
    Member

Meil peab üks nurk vähemalt olema, kus saab niisama leelotada. Pärast teeme teised nurgad kaa. Kogu aeg ei jõua siin ka teemas püsida.
    Ma esialgu teen ühe kannu kohvi ja siis hakkan vaatama üksipulki, mis siin teinud olete. Aega pole korralikult postidesse ja istegemistesse süvenedagi olnud.
    Mina aru ei saa, kuidas te jõuate kududa ja õmmelda ja siis tööl käia ja foorumis ka takkaotsa.
    Ma ei jõua mittemidagi, niuke tunne. Üldse ei oska aega jagada.
    Ma peaks endale äpu laskma teha kellelgi, ise ei oska üldse õmmelda ja lisaks veel kunstküüned, nendega ei saa nõelagi kätte.

#17502 Reply
    Member

Tänu nendele kahele foorumile (Kaalukad ja Isetegija :P) ei jõua ma üldse arvuti tagant enam püsti ;)

#17503 Reply
    alea
    Member

Üks naljajutt ka kohe alustuseks:

Juhansonid on 10 aastat abielus olnud. Juubeli puhul otsustavad nad veel kord läbi teha oma kunagise pulmareisi. Õhtul reisiplaane arutades tõuseb härra Juhanson ootamatult püsti, kiikab kõrvaltuppa kus üks vanamutike koob ja suleb uuesti vaikselt ukse.
    Ütleb siis härra Juhanson naisele:
    “Kallis naine, üks soov on mul küll. Nimelt, et me selle reisi teeksime vaid kahekesi. Võiksime siis üks kord ka ilma sinu emata reisida.”
    “Ilma minu emata?” ajab naine silmad suureks. “Mina olen alati arvanud, et see on sinu ema!”

Hea, et ema ja ämm kududa ei oska, pole vähemalt hirmu, et mingi kuduja on teises toas.

#17504 Reply
    kikukas
    Member

leelotaks nendest lapitekkidest siis siin. Crazy käskis küll ettepanekud endale saata, aga arutame ikka koos asjad läbi.
    Mina arvan, et kui teeme, siis igaüks vaatab ise, millised ja kuidas, olgu kirju ja eriline, sinna panemegi oma hinge ja iseloomu sisse ja kui tuleb nagu juudijõulupuu, siis las tuleb, jõuludeks ju teemegi 😉 Enamvähem sügisesed toonid siis võiks jääda, aga muud värvi võib kah seas olla.
    Piiranguid väga ei tahakski teha, peaasi et mõõdud klapiksid.
    Kui aga nässu läheb ja nii ilus ei tule et sellega kusagile head tegema minna, siis jätame istetegijatele suviseks piknikuks. No nii peeti meil ta ehk kaa ei lähe!

kõige raskem moment on see, et kes kokkuõmblemise enda peale võtab? See väga oluline moment. Posti teel saab lapid talle saata.

Korjandus tuleks teha jah vatiini ja riide jaoks, aga selle me elame ka ehk üle.

mõõdud siis: õmmeldud lapp 21×21

ja heegeldatud 15×20

#17505 Reply
    Sibulaplix
    Member

mul muidu kodus tepitud vatiini u kahe teki jagu. plaanisin ise lastele lihtsamat sorti lapitekke teha ja tuttav oma tööjuurest mulle tõi :), aga saaksin alati uue materjali tuttavalt, kui päriselt tegema hakkaks :P:P.

ma muidugi pole selles tekinduses päris pädev ja pole kindel kas see vatiin sobiks, agakui siis oleks nõus ülla eesmärgi nimel selle loovutama

#17506 Reply
    alea
    Member

Noo, tekk tekiks, aga kuhu see ülesse tuleb? Ilus asi oleks küll ja vaadata kena. Minagi panustaks oma lapikese.

#17507 Reply
    master
    Member

@alea wrote:

Noo, tekk tekiks, aga kuhu see ülesse tuleb? Ilus asi oleks küll ja vaadata kena

http://www.isetegija.net/phpBB2/viewtopic.php?t=223

#17508 Reply
    Member

Kordan siiski oma küsimust lapiteki tüki mõõdu kohta ja soovin ka korralikku selget vastust:
    kas 21 x 21 on teie poolt soovitud ruuduke teki sees, siis õ/v- lisaks?

kui inimene saadab tüki mõõtudega 21 x 21 ,siis sealt lähevad tekiks õmblemisel ju õ/v-d maha.
    Valmis ruut seega teki sees oleks umbes 20 x 20, aga soovitud oli ju 21,sest see oluline kuupäev siin foorumis.

Võib olla tundub minu tekst kellelegi liigse nokkimisena, aga õmblemisel on täpsus oluline. Vähemalt minu erialal.

#17509 Reply
    Member

Ei ole sellise tähtsa asja puhul küll mingi liigne nokkimine. Kui oskaks, siis vastaks. Varume kannatust ja ootame, mida teised arvavad. Mina arvan, et valmis ruut võiks olla 21cm. 21cm + õmblusvarud seega :D

#17510 Reply
    Member

Crazy, mõnel äkki õmblusvaru 2cm ja mõnel 1cm. Parem võiks olla konkreetne mõõt, kuhu juba õmblusvarud sisse arvestatud, nii tuleb kõige täpsem.
    Siis pole vaja liigsete millidega oma ajusid vaevata :)

#17511 Reply
    Member

BÖÖÖ! Palju ma siis kirja panen? Ma ju ei oska niimoodi õmmelda. Ma õmblen silma järgi, ilma lõigeteta nii kuidas oskan ja loodan parimat. Sellepärast ka osa ei võta lapiteki õmblemis aktsioonist :P

#17512 Reply
    Nicole
    Member

mis te arvate, kui arvestaks õ/varudeks masina jala laiuse (~0,7cm)? motiivi suurus võiks olla 22,5 x 22,5cm koos õ/varudega.

#17513 Reply
    Member

Miks need lapid ei võiks olla nt siis lihtsalt 22cm? Üle 1cm õmblusvaru nii või naa masinaga õmblemisel ei tule? :)
    Mina tegin oma lapitekid nii, et papist joonistasin 21X21cm ruudu ja selle järgi lõikasin kõik välja…
    Aga mis ma ikka siin “kobisen”, mina ju osa võtta ei saa :P

#17514 Reply
    lumememm
    Member

@p6rgukiz wrote:

Miks need lapid ei võiks olla nt siis lihtsalt 22cm? Üle 1cm õmblusvaru nii või naa masinaga õmblemisel ei tule? :)

Lõikame jah konkreetse mõõduga nt. see 22cm. tükid välja. Kui mingeid poolikuid sentimeetreid veel siin mõõtma hakata läheb kindlasti midagi vussi. Kui üks inimene nad kokku õmbleb, siis jäävad vast lõppkokkuvõttes õmblusvarud ka ühe laiused.

#17515 Reply
    Member

Jees jees jees 22cm! :D

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 85 total)
Reply To: leelo – leelo
Your information: