Lastehaiglale lapitekid (ei aegu)

Homepage Forums – ISETEGIJA – Heategevus Lastehaiglale lapitekid (ei aegu)

• This topic is empty.
Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 253 total)
  • Autor
    Postitused
    ritsik62
    Member

Tere, usinate näppudega neiud/noorikud/naised! :) :)

Olen õde ja töötan lastehaiglas beebide osakonnas sunny . Siit ka minu ettepanek lapitekkide tegemiseks meie tittedele. Projekt tundub olema igavene, sest ilusad asjad kipuvad “jalgu alla võtma” ja ära kõndima. 9chin Kuna villane ja sünteetika meile ei sobi jääb võimalus teha puuvillasest riidest :) Tekkide suurus 80*80cm.
    _________________ smile_som

Tekid saata:
    Vastsüninute ja imikute osakond
    Tallinna Lastehaigla
    Tervise 28
    Tallinn
    13419

Küsi erasõnumiga Mari Marikese käest ka minu nimi, siis ei pea ma tõestama, et mul on õigus pakki saada :)

SENI LAEKUNUD TEKID

1. sibulaplix
    2. marimari
    3. inksu (tekk + tekikott)
    4. urvake (5 tekki)
    5. mannu (2 tekki)
    6. drex (2 tekki)
    7. krist68 (3 tekki) +(1 tekk)
    8. Britiliis
    9. Sassa
    10.kusti (3 tekki)
    11.Pireparm (2 tekki)
    12.Sinilinuke (2 tekki)
    13.tundmatu päkapikk (4 tekki)
    14.küülik (Kiisa rahvamaja lapiring 3 tekki)
    15.urvake (3 tekki) + eelnevad = 8 tekki :)
    16. K K (KES TUNNISTAB OMAKS)
    17. aiaia (2 tekki)
    18. verca (3 tekki)
    19. Maari emme
    20. Pisikepatsik
    21. Helen312 (1+3 tekki)
    22. jaanikav (2 tekki)
    23. Mari Marike 3 tekki +5 tekki +4 tekki + 2 tekki +4 tekki +2 tekki +5 tekki + 5 tekki= kokku 30 tekki :D
    24. Kuradike
    25. kayl (2 tekki)
    26. reesia (2 tekki + 2 tekki)
    27. minuliisu
    28. sokike
    29. rentsul (3 tekki)

marimari
    Member

Mina oleksin küll nõus lapikesi tegema icon_g020

Member

mina kaa, mina kaa õmbleks nüüd vahelduseks

Member

mis m66dud on?
    Mul neid sitsitykke ikka kodus leidub …

Member

Õmblemise tuhin ongi juba peal , nii, et oleksin ka käsi. icon_g020

ritsik62
    Member

täpseid mõõtmeid veel ei oska öelda, meil käib siin kibe “vaidlus” sellel teemal 😡 ilmselt jääb peale 80*80 cm valmissuurus :?

siis oleks asjatundjate nõuannet vaja, et kui palju vaheribadeks ja kantimiseks arvestada 😯 olen lappidest vaid elukaid valmistanud, tekki seni veel mitte 9chin

siinsed asjatamised on mindki uuesti innustanud midagi looma icon_g020

Sibulaplix
    Member

@ritsik62 wrote:

siinsed asjatamised on mindki uuesti innustanud midagi looma icon_g020

😆 see on ainult positiivne,
    🙄 äkki peaks ka lapitekitekitamist proovima. isegi raamat on mul sellekohane ju, aga seni pole tegemiseni jõudnud. ma ei viitsi sirgeid õmblusi teha 😳 , pigem heegeldan või koon

krist68
    Member

Milline see sitsiriie on… 😳

Sibulaplix
    Member

@krist68 wrote:

Milline see sitsiriie on… 😳

pakun, et tavaline voodipesu jms. riie. :D puuvillane siis. emal vanasti olid sitsiriidest kitlid ka :D

ritsik62
    Member

sits – vale väljend ehk :( sobib kõik puuvillane, mis kalandris triikimisel sirgeks läheb smile_bln6

värvid võiksid olla rõõmsameelsed, sest kurbust ja ahastamist on meie osakonnas küllaga :? siis vähemalt tekid rõõmsad sunny

urvake
    Member

Ideel on jumet. Tegelikult olen nõus isegi 80×80 cm lapiteki üksi tegema, neid on ju palju vaja.
    Lappide mõõtmeteks võiks olla nt 22×22 cm, neid kulub 4×4=16 tk ühele poolele. Puuvillane material on imikutele parim. Täiteks pakun ühekordse mahulise vatiini.
    Esialgu olen jälginud teiste ühistegemisi. Kuna elan kaugemal, siis olen ise eemale hoidnud.
    Sügisel tegin poja sõimerühma 14 pudipõlle, sisse panin 2 kordse vana käteräti, ümber puuvillase riide. Sealsed olid väga nirud, osad lausa 20 aastat vanad.

ritsik62
    Member

tekk vajaks värvilisi lappe ainult ühele pool, teine pool võiks olla põhivärvi nagu vahetriibud (kui need teha) ja servakant :) . ka ei pea ju kogu tekk olema värvilistest tükkidest, lõbusad on ka suuremad ühevärvilised tükid :P
    mahuline vatiin on aga ainus variant, sest tekid peavad olema nendele enneaegsetele põnnidele imekerged (kelle kaal on voodisse saades 1300-1500g ❗ ) teki raskus ei tohi olla suur, muidu nad ei jaksa hingata (võrdle enda kaaluga, kui rasket tekki suudad taluda) :?:

ja te kõik olete nii vahvad, et kaasa mõtlete
    censor

Member

Andke aga teada, kui tegemiseks läheb. Ongi tore vahelduseks teha mõni väiksem lapitekk, suured on päris väsitavad. Ja täpsustage, kas tuleb teha tekk või tekikott. Lapid juba kastides sügelevad ja ootavad kasulikuks muutumist. censor

Sibulaplix
    Member

vast lähevad niisama lõbusast riidest tepitud tekid ka loosi :?: et kui keegi tahab kampa lüüa ja tervet tekki teha, aga lappidega mässamiseks pole aega näiteks (kõigil vaevalt lapid kapis valmis ja sügelemas on 😆 )

Drex
    Member

sellise 80×80 tekikese saab ju ka üksi valmis teha, kas lappidest või kogu tekk lõbusast lastepärasest riidest. pole suur kah, saaks hakkama.
    vaja vaid teada, kui raske /kerge ta olla tohib, ja kui paks.

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 253 total)
  • The topic ‘Lastehaiglale lapitekid (ei aegu)’ is closed to new replies.