lapitööks vajalikud alusmatt, rullnuga, joonlaud

Homepage Forums – ÕMBLEMINE – Lapitehnika lapitööks vajalikud alusmatt, rullnuga, joonlaud

• This topic is empty.
Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 30 total)
  • Autor
    Postitused
    Sutsuke
    Member

Minul on Olfa 45 mm nuga ja sirge käepidemega. Mulle see kõver ei istunud. Joonlaudadest soetasin kõiksepealt 31,5*31,5. Hea ruute lõigata. Hiljem ka 15*60 ja 15*15 joonlauad.
    Matt on mul kõige suurem, mis algul tuhinaga sai ostetud aga tegelikult ajab asja ära ka see suuruselt järgmine. Oleneb õmbluskohast ka tegelt. Vahest, kui on vaja korra midagi lõigata, ei viitsi seda suurt matti välja tirida aga kui on kindel õmbluslaud, kus matt koguaeg peal on, siis suur on ses suhtes ka hea, et seal peal on igasugu õmblustööd hea teha ja mõõta.
    Ja Karnaluksis peaks ikka odavam olema kui mujal, seal ju hulgimüük ja poe protsenti otsas pole.

Murjam
    Member

Raporteerin, et sain Husqvarna poest mati ja joonlaua odavamalt kui Karnaluksi lehel. 60x45cm matt maksis 305.- (Olfa) ja 60x15cm joonlaud 235.- (Husqvarna, sain viimase). Lõikur oli seal ainult see 45mm Olfa kõvera käepidemega, see oli kallim kui Karnaluksis. Ja see oli ka kogu lapitööks vajalike tarvete valik, st muid mõõte seal asju polnud. Ostsin mingid lapitöö nõelad ka õmblusmasinale 75 ja 90 suurus. Loll on küll loll olla, aga küsin kas need on peamiselt teppimiseks mõeldud?
    (Tobu, eksole – ostab asja, mille puhul ise täpselt ei tea, mis temaga teha ajr )

Nüüd siis vaja veel lõikur endale tellida ja saab jälle lapitama hakata :P

Pireparm
    Member

Hea ost. Nõeltest 90 on paksemale ja 75 õhemale riidele ja teppida saad nendega ja õmmelda ka.-

Tintsu
    Member

Kui oluline on, et matil oleks need nurgad, ruudud, ringid ja muud asjad peal? Ma vaikselt alles mõtlen lapitöö peale ja pole õrna aimugi, milleks neid vaja või kuidas kasutada. Büroomaailmas müüdaval matil neid peal pole, samas on suht soodsa hinnaga.

Sutsuke
    Member

Mina neid nurkade ja ringide olemasolu esmaseks ei pea.
    Kraadid on ka joonlaua peal iseenesest olemas.
    Minu matil on äärtes mõõdustik, selle abil on hea vahest midagi mõõta. Ja kui kasutasin tolli-mõõdustikuga poolt, kleepisin ise mõõdulindi lauaäärde. Põhikasutus on ikkagi lõikamine.

Mis seal Büroomaailmas müüdaval matil peal on? Mingi ruudustik ikka on sentimeetrites või tollides? Päris tühja mati peal ehk on paha lõigata, mingid jooned peaks olema, on kasvõi kangastki paremini sättida, et äär sirge oleks.

Karnaluksis on ka odavamaid matte kui need Olfa omad. Tuleb lihtsalt küsida.
    Ja internetipoes on üldse hinnad kõrgemad kui kohapeal – suur matt, mis netis on 710 eeki, oli kohapeal 200 krooni odavam.

lauriina
    Member

Tegelikult on nad ikka väga vajalikud aga kui tahad ainult ribasid lõigata (näiteks palkmaja tehnika jaoks) siis ei ole küll vahet. Oluline on siis joonlaud, seal peal ju ka mõõdud.

Member

Ostsin u aasta tagasi Husqvarna poest suure mati hinnaga 400.-+ EEki kindlasti oli hind alla 500.- Võimalik, et väike allahindlus oli koolile, aga nii suur kindlasti mitte, et odavam oleks olnud osta Karnaluksist (seal oli hind juba siis 710.-)

Member

Mina ostsin 2a tagasi noa, joonlaua ja mati. Käisin enne mõlemas poes hinnavõrdlust tegemas ja midagi ostsin Karnaluksist ning midagi Husqvarna poest. Aga seda mäletan, et ühel asjal oli hinnavahe paarsada krooni, teistel väiksem.

Sutsuke
    Member

@egater wrote:

Ostsin u aasta tagasi Husqvarna poest suure mati hinnaga 400.-+ EEki kindlasti oli hind alla 500.- Võimalik, et väike allahindlus oli koolile, aga nii suur kindlasti mitte, et odavam oleks olnud osta Karnaluksist (seal oli hind juba siis 710.-)

Karnaluksis kohapeal maksab suur matt 510.-

helikene
    Member

Ostsin sellise algaja stardika, loodan, et esialgu rahuldab mu vajaduse. 😉

Member

@Sutsuke wrote:

Karnaluksis kohapeal maksab suur matt 510.-

:) see teadmine kulub ära. Tookord oli hinnavahe suur, aga sellisel praegusel juhul pea olematu (mitte, et ma praegu uut alust vajaks ;) )

Sunray
    Member

Ehk oskab keegi anda nõu lapitöö joonlaudade suhtes. Pildid on klikatavad.
    Endal olemas Husqvarna Viking joonlauad. Suurem joonlaud, 15*60 sm, on peale 3-3,5 aastast kasutamist otste pealt numbrid ja mõõteskaala “ära kaotanud”
    Väiksem joonlaud, 20*20 sm, mis kasutusel pisut üle aasta, on samuti kaotamas oma märgistust.
    Pean tunnistama, et ainult joonlaua keskosaga lapitükke välja lõigata on võimatu, eriti kui on mingi pikem riba, mida juba niigi 4-kordseks olen keeranud.
    Praegu on pilk pidama jäänud Olfa joonlaual.
    Kui kellegil on selline joonlaud, siis sooviksin teada, kuidas mõõtkava märgistus on vastu pidanud, eriti otste pealt?

undukas
    Member

Mul on Olfa omad aga ma pole väga pikalt kasutanud. Olen mõned korrad nurkadesse üritanud sisse lõigata ja seega nurgad on natuke kulunud, kuid märgistusega pole küll midagi juhtunud. Kui endal käsi täpsem oleks, siis näeksid joonlauad ka nagu uued välja 🙄

Guest

Minu Olfa joonlaual on märgistused allpoolel oleva libisemiskindla kihi ja nn ‘pärisjoonlaua’ vahel – seega igalt poolt kaetud ja kaitstud ja tõenäoliselt oleks neid päris raske maha kratsida (natuke proovisin – ei õnnestunud kuidagi).

Sutsuke
    Member

Meil lapiringis on ka selline Olfa, millele see libisemisvastane kiht all. Oleme ühe hooaja seda kasutanud, pole midagi veel maha kulunud.

Endal on mul Omnigrid, kollase märgistusega, juba 7 aastat ja ainuke kulumine on ülemised nurgad, milled olen korralikult ära nüsinud. icj7

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 30 total)
  • The topic ‘lapitööks vajalikud alusmatt, rullnuga, joonlaud’ is closed to new replies.