lapitööks vajalikud alusmatt, rullnuga, joonlaud

Homepage Forums – ÕMBLEMINE – Lapitehnika lapitööks vajalikud alusmatt, rullnuga, joonlaud

 • This topic is empty.
Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 30 total)
 • Autor
  Postitused
 • #272
  Nicole
  Member

  mulle meeldib tegelda lapindusega, aga iga kord, kui ma keel vesti peal :P lõikan kääridega kangast ruute ja kolmnurki välja, tunnen ma neist asjust puudust.
  olen neid näinud müügil husqvarna poes, kangas&nööbis ja abakhanis (jutt käib tartust).
  kas kellelgi on need olemas? ja mida tasuks ostmisel silmas pidada?

  #19328
  Avatarkriuks2
  Member

  mul endal neid vidinaid ei ole, aga koolis (rätsepaks õppisin) siis seal ühel õpetajal olid need ja sian neid veidi proovida.
  alusmati ja joonlaua kohta ei oska miskit öelda aga sellerullnoa kohta küll, st. et mida kvaliteetsem see on seda parem… õpetajal oli kaks varianti üks mingi odavam ja fiskarsi rullnuga(mis on kallim), siis proovsin mõlemat ja igatahes fiskars oli ikka tunduvamalt parem 😉

  #19329
  jutupaun
  Member

  kui on rull ilma matita ei saa:) kui just põrandale või lauda ei taha vagusid lõigata ja rulli nürida

  #19330
  Avatarkasi
  Member

  Minu sõbranna, kes on lapitööspets ja teeb vaimustavat tööd, ütleb, et need töövahendid on tema jaoks asendamatud Ja kvaliteedi pealt ei tasu tõesti koonerdada.

  #19331
  Elsa
  Member

  Mul on olemas :) Ise ostsin ja siiani ei kahetse kübetki. Ja ma ei kasuta neid mitte ainult lapitööde juures, vaid igasuguste lõikustööde puhul, kus sirget serve-joont vaja. Ajavõit missugune! Rääkimata, et lapitööde puhul on tõesti asendamatu, kui aeg kallis ja varieeruvate suurustega tükkidega jännata ei taha. Vahel piisab ju õige pisut suuremast või väiksemast või teise kaldenurgaga servast, et lapp lõpuks kipakas tundub. Aga ma olen selline perfektsionist ka, et minul jäävad sellised asjad närima, kui just eesmärgiks pole veidi lipa-lopa mulje…
  Nii et kui õmblustööga ikka tegeled, siis soovitan küll kasvõi jõuluvanalt tellida :)

  #19332
  Elsa
  Member

  @Nicole wrote:

  aga tekkis veel selline küsimus, et… neid matte ja joonlaudu on kindlasti eri suurusega. millist mõõtu tasuks osta?

  Minul on Olfa ketaslõikur ketta läbimõõduga 60mm, see on vist suurim, mida müüakse (65mm olen ka näinud). On ka väiksemaid ja erineva ehitusega (45mm, 28mm, 18mm…). Minule see päris meelepärane, väiksemat ei tahakski. Kui just ülbeks ei läheks ja teist juurde ei soetaks ;) Muudeks õmblustöödeks muretseks juurde sakilise servaga lõikuri :)

  Olfa matt on mul samuti. Taas see standardselt suur mõõtudega 45×60 cm (18”x23”). Igati sobilik, saab paraja suurusega ribasid ette lõigata, väiksemat üldisteks töödeks ei tahakski. Kui just jälle üht pisikest väikesteks lisatöödeks juurde ei muretseks.

  Joonlaudu on mul üks. Husqvarna 15×60 cm. Ühe väiksema ruudukujulise soetaks küll veel juurde. “Abitöödeks” kasutan aga ka tavalist läbipaistvat väikest joonlauda :)

  Olfa ja Husqvarna puhul kvaliteedi pärast muretsema ei pea, seepärast need pikalt põdemata muretsetud saigi ;)
  Silmaringi laiendamiseks vaata näiteks http://www.olfa.com valikut :) Seal on erinevat mõõtu asjade juures ka kohati vihjeid, kus see või teine eelistatud oleks.
  Internetist otsimiseks:
  ketaslõikur = rotary cutter
  matt = rotary mat, cutting mat, mat
  joonlaud = rotary ruler, quilt(ing) ruler, ruler

  #19333
  Drex
  Member

  kas mingil netilehel oleks ka pilt sellest alusmatist.
  meie ainsas käsitööpoes oli üks suht kummaline asi müügil, müüja ei osanud 😯 teavet anda, mis selle laia lataka , ruuduliseks joonitud alusega teha. eile seda seal enam polnud…
  Tahaks teada, milline see välja näeb, siis tallinna jõudes saaks vähemalt näpuga katsudagi

  EDIT: leidsin juba elsa poolt antud lingist. just selline asjandus meil müügil oligi ainult, kuidas sellega tööd teha.. 🙄

  #19334
  Kristy
  Member

  Büroomaailmas on müügil “Lõikekomplekt Dahle” 140kr. Nuga on mõeldud küll paberi lõikamiseks, aga matt peaks sobima kõigeks.

  #19335
  Avatarriinukas
  Member

  aga mul on selline matt ja selline nuga paberi lõikamise omad, lapitöö oma olen ka näinud ja katsuda saanud

  aga muidu siin on ka üleval Lehekülgedel edasi liikudes näeb teisi asju ka

  #19336
  Kristy
  Member

  kahju, et nad sellele dahle’le suurust pole juurde märkinud

  Kataloogis (paberkandjal) on suuruseks märgitud 300x220mm

  jah mul seda linki ei näita…

  Mine http://www.byroomaailm.ee ja pane otsingusse “Lõikekomplekt Dahle”

  #19337
  Nicole
  Member

  A4 jääb kahjuks väikeseks :(
  loen siin ‘lapitöö ja teppimistehnika entsüklopeedia’st’ et on olemas mitmesugused šabloonid, mida saab edukalt ka ise teha šablooniplastist. kas meil ka sellist plasti kuskil müügil on? ma olen papist šabloone kasutanud, aga töö lõpu poole ‘kuluvad’ neil servad suurest joonistamisest kitsamaks.

  #19338
  Trinzzu
  Member

  Kuna plaanis natuke lapitöödega kätt valgeks teha ja lapsel ka koolis just lapipadja õmblemine algamas, siis otsustasingi just selleks otstarbeks mõeldud OLFA komplekti hankida. Natuke juba proovitud ka teist ning julgen nüüd seda taevani kiita ja teistelegi soovitada. Tõesti mugav!

  Komplekt ise selline:

  Koosneb väiksest ketaslõikurist ø45 mm, kahepoolsest isetaastuvast lõikematist 45×60cm ja joonlauast 15×16cm.

  Maaletooja juures on selle komplekti hinnaks 330,-
  (Olen ka mujal õmblustoodete kauplustest seda müügil näinud vahel, aga pole taibanud hinda vaadata)

  On olemas ka eraldi suuremad ja väiksemad ketaslõikurid, matid erinevates suurustes ja suurem joonlaud, aga alustuseks tundus see komplekt sobivaim, lisaks tuli nii pisut soodsam.
  Olfa toodetel pealegi eluaegne garantii (terad muidugi väljaarvatud).

  #19339
  AvatarMuhv
  Member

  Ostsin Kangast ja Nööbist sellise komplekti 375.-, nii et ka suht soodne võrreldes eraldi ostetud samade toodete hindade summaga.

  #19340
  Murjam
  Member

  Nii. Mina katsun nüüd lõpuks endale lapitöö komplekti soetada ja vajan veidi nõu. Olen ma õigesti aru saanud, et mida suurem lõikur, seda parem? Olfal nt on 3 eri sorti 60 mm lõikurit siin lehel. Milline neist valida?
  Ja sealtsamast lehelt – milline joonlaud ja milline matt valida? Kõige suurem matt (90x60cm) on veidi liiga krõbeda hinnaga. Aga suuruselt järgmine, 45x60cm on ok? Joonlaud – mina võtaks selle Olfa 15×30 cm. On mõistlik valik?

  Mis firma asju seal Husqvarna poes pakutakse ja kas hinnaklass on võrreldes selle kl24.ee omaga kallim/odavam/sama? Abakhanis olid igal juhul oluliselt kallimad hinnad. Ja kus see Husqvarna pood seal Tartu Lõunakeskuses asub? Ma pole märganud …

  #19341
  Pireparm
  Member

  Husqvarna pood on lõunakeskuse Tallinna poolses otsas eraldi sissekäiguga. Ja soovitan osta 60 sm joonlaua. sellega on hea kangast lõigata ja mitte ainult lapitöös vaid muidu õmblemise juures ka. Minul on selline lõikurhttp://shop.kl24.ee/Lapitehnika/0/readmore/1992
  Väga rahul olen temaga

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 30 total)
 • The topic ‘lapitööks vajalikud alusmatt, rullnuga, joonlaud’ is closed to new replies.