Kust on teie käsitöölembus alguse saanud?

Homepage Forums – VARIA – Vanakraamiladu Kust on teie käsitöölembus alguse saanud?

• This topic is empty.
Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 39 total)
  • Autor
    Postitused
  • #260 Reply
    Member

Huvitav oleks teada, kuidas keegi isetegemise rõõmud enda jaoks avastas :P
    Mina olen kogu selle nikerdamise keskel üles kasvanud, isa meisterdas mul vitspunutisi ja teenis sellega perele igapäevase leiva lauale ning ema kodusena nokitses kudumise-heegeldamise kallal. Isa ikka pidevalt torkas, et ema on kõik maja tugitoolid auguliseks istunud näputööd tehes 😆

#18735 Reply
    Sibulaplix
    Member

mul ema ikka kudus meile sokke ja kampse ja susse õmbles ja voodipesusid jne. eks ta sealt hakkas. kui koolis käsitöötunnis kahest ilusat värvi lõngast korralikud armsad käpikud said….no mis sa hing veel ihaldad… teistel ju selliseid polnud :) ja need olid oma tehtud

#18736 Reply
    Krentu
    Member

Minul on see vist veres, sest vanaema kudus-õmbles-heegeldas ja ema samamoodi…. ja nüüd mina. ema õmbles ka teistele “tädidele” seega oli meil kodus pidevalt keegi tädi proovis ja mina ikka passisin ninapidi juures kuni hakkasin ka ise õmblema. kudumise-heegeldamise õppisin juba lastaaia viimases rühmas ära :D ma ei kujutaks oma elu ilma isetegemiseta ettegi!

#18737 Reply
    s6ps
    Member

Ema on usin sokkide ja kampsunite kuduja, samuti meeldib õmblemine.
    Eks see pisik ikka verega edasi kandus :) . Kuna mul ka õde, kes üldse vihkab käsitööd, siis saingi kogu pisiku endale :D .
    Ja mudugi põhikooli käsitöö õpetaja oli super lahe, kes aitas kaasa sellele et see pisik ikka sees püsiks.

#18738 Reply
    Sibulaplix
    Member

mu kuuene tütar ka juba üritab. keti heegeldamisega saab ammu hakkama, suvel tikkis nukule vaiba vanaemaga koos ja praegu lunib igapäev et ma tikkimisriiet ostaks, tuleb vist see tee ette võtta ja lasta lapsel teha kui tahab, muidu pisik äkki hävineb :P😛
    kusjuures sünnipäevaks lunis omale välja kudumisõpiku lastele ja kududa ka üritab aga see rohkem pusamine veel hetkel

#18739 Reply
    Britiliis
    Member

Eks vist ema ja vanaema käest, kes igaks suveks nõuka ajal omale uued kleidid õmblesid. Kuigi õmmelda mulle eriti ei meeldi. Küll aga jumaldan kudumist. Heegeldada võin ka, aga kudumine on ikka üle kõige.
    Loodetavasti mu lapsed saavad ka selle pisiku külge. Igatahes meeldib neile igasuguseid asju meisterdada ja suurem (6 a) tahab juba heegeldadagi.

#18740 Reply
    kikukas
    Member

Minu ema kudus lihtsaid asju, sokke ja kindaid. Vardad olid käes küll kogu aeg. Õmmelda aga absoluutselt ei osanud, temal oli terve elu oma õmbleja, see oli rakkes pidevalt. Õmblusmasinale niitigi peale panna ei osanud, isa õmbles masinaga voodilinade ja taskurättide ääred ära, omalajal oli niuke mood jah.
    Mina nüüd samasugune, täpselt, soki kudumisega saan hakkama, aga hoidku jumal, kui mingilt asjalt nööp eest ära kukub! 😯 Sisi sisisen nurgas ja tahaks kohe depressiooni pidama hakata.
    Nii ma nüüd vaatan siin, mis teete. Ahjaa, kudunud olen ise küll igasuguseid nikerdisi, isegi tellitud on minu käest mütse näiteks. Aga siis olin noor ja jäi midagi külge kaa, mäletan, sain miski vahva kudumismustri mütsile (vahvelkoe moodi, kui niuke üldse olemas on, aga midagi vahvli moodi jah, paks ja ilus oli), siis vorpisin neid mütse päris mitu teha. Nüüdseks ei mäleta enam mitte midagi, aga eks siis teie abiga tuletan meelde ja õpin. Õmblusteema aga jätan oma järgmisesse ellu.

Nii et, lapsed pange kohe ninapidi juurde, kui midagi tarka teete.

#18741 Reply
    Sibulaplix
    Member

mulle meeldis miski kärjemuster kunagi, aga ise kududa ei oska seda. ema tegi mulle sellised käpikud ja mütsi, hästi mõnusad olid. seda tean et oli kootud parempidi ja pahempidi ja silmi oli venitatud ka vist (igal real kõiki läbi ei kootud)

#18742 Reply
    kikukas
    Member

Votvotvot, just, enam üldse ei mäleta, see oli talveks küll üks igavene vahva muster! Ma arvan, et ma mõtlen sedasama ikka, mida muud.

#18743 Reply
    Kata
    Member

Mina sain käsitöö pisiku oma vanaema(de)lt. Vanaema, kes meid nö. üles kasvatas, kudus palju, ka masinal, millel tegi kampsuneid ja sokke (tema firmamärk :) )Mõned aastad enne surma hakkas veel linikuidki heegeldama. Mäletan kuidas ta meid, õdesid, tikkima, heegeldama ja kuduma õpetas. Praegugi imetlen tema noorepõlves tehtud peent käsitööd: pitsid padjapüüridele ja linadele.
    Ja siis viis elutee mind Kehtnasse kooli, kus sain suure käsitööalase pagasi. Sai peaaegu kõik käsitöö liigid läbi proovitud (süstikpits, filee, nõelapits, vööd kudumine, kangastelgedel kudumine jne. jne. ) ja enda jaoks meelepärasemad välja valitud. Kodus praegugi veel paar sahtlitäit tööproove olemas :)

#18744 Reply
    Snowdrop
    Member

Eks see mu esivanemate süü ole, et ma nüüd käsitööd teha tahan. :D Eelistatumad alad on mul õmblemine, heegeldamine, kangakudumine – aga kui tuju tuleb siis nikerdan teisi asju ka :)

Snowdrop

#18745 Reply
    Member

No kuskohast need harjumused ja oskused ikka tulevad, kui mitte geenidega… 😆
    Vanavanaema ja vanatädi, kelle juures kasvasin, tegid käsitööd, vanavanaema ei õmmelnud, vanatädi aga küll, nii endale kui ka meile, minule ja õele. Ema kudus, aga minu mäletamist mööda alustas ta sellega tunduvalt hiljem, kui mina…
    6.-s klassis, kui tööõpetuse tunnis tuli kududa kas kindad või sokid, ei mäletagi enam täpselt, kudusin mina kampsunit. Ja õpetaja, kes tahtis ka proovida 😆 , murdis mu varda pooleks! 😯 . Mina sain oma kampsuni kiiremini valmis, kui klassiõed oma sokid!
    Nüüd koon, heegeldan, ristpiste meeldib ka, õmmelda mitte nii väga…

#18746 Reply
    Susa
    Member

Mu vanaema kudus kogu aeg. Küll käpikuid, sokke, karupükse. Tal oli isegi mingi kudumismasin olemas – selline roheline, millega sai sellist tavalist kudet teha. Ja õmbles muidugi ka.
    Mu ema õppis Kaunases õmblust ja töötas pikalt Maratis. Tsehhi juhatas ja käsitöötundegi andis. Aga kogu selle aja olin mina veel päris pisike.
    Kunagi oli olemas selline koht kui Rahvakunstimeistrite koondis “Uku”. Kui mu ema sinna tööle läks, siis olin juba suurem ja oh kus mulle meeldis vaadata kuidas naised iga nädal ilusaid asju ära tõid ja lõngalaos oli nii huvitav käia – seal olid suured riiulid, mis täis toon-toonis lõngu! Kuna mu ema oli Pärnu Ukus, siis kuulus siia alla ka Kihnu saar ja kord kuus käisid nad seal töid ära toomas. Kui mul vedas võeti ka mind kaasa :). Seal siis kogunesid mammid kellegi juurde kokku, kõigi oma körtide (Kihnu seelik) ja varraste ja kirjude kinnaste-rättidega ja laulsid ja jutustasid ja kudusid samal ajal hoolega. See oli põnev!
    Kõige selle tulemusel hakkasin ma varakult heegeldama ja kuduma. Õmmelda eriti ei oska ja tikkida vaid ristpistet. Mingil ajal ei võtnud üldse nõelu-vardaid kätte aga sel suvel leidsin taas, et käsitöö on üks ülimõnus tegevus ja seda tänu Kaalukatele, kes nii usinalt imeilusaid asju teha vihtusid :)

#18747 Reply
    Sibulaplix
    Member

mul emal siiani kodus kapiotsas kudumismasin “meda” see ka rohelist värvi, aga sellega kududes mu meelest pole miskit valmis saanud :P😛
    ripskoes kududa sai sellel muidu

#18748 Reply
    Silpsolps
    Member

Vot minu emal ka see Meda käsikudumisaparaat olemas. Sellega saab päris ilusaid pitsilisi mustreid ka kududa. Minu ema töötas rahvatööndusettevõttes “Kodu” selle masinaga. Nooremalt ema õmbles, kudus ja tikkis kõvasti. Eks mulle ka midagi külge jäi. Kord lapsena ema õmblemist pealt vaadates suskasin sõrme õmblusmasina talla alla ja nõel läks läbi küüne ja sõrme. Nii mind vist ristitigi õmblejaks. See mu leivatöö juba 10 aastat. Aga vuristan ainult etteantud tükke kokku. Mingi rätsep ma pole ja hädavaevu endale õmblen vahel harva. Kududa oskan, heegeldada, tikkida ristpistet. Eks see kõik ikka emalt päritud. Ega ema küll mind väga palju ei õpetanud. Tekkis huvi, uurisin-puurisin ise tasapisi ja hakkasin proovima. Käsitööhuvi on väga suur, aga vahepeal on isetegemine soiku jäänud. Nüüd alates kaalukatega liitumisest on see jälle lõkkele löönud! Nüüd uues foorumis olles aga lihtsalt peab jälle näppe liigutama hakkama! :D

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 39 total)
Reply To: Kust on teie käsitöölembus alguse saanud?
Your information: