Kus linnainimesed oma tööd teevad?

Homepage Forums – MUUD TEHNIKAD – Puidutuba Kus linnainimesed oma tööd teevad?

• This topic is empty.
Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 23 total)
  • Autor
    Postitused
    Member

Mul on selline mure või küsimus. Ei tea, kas Tallinnas võib olla mingit klubi või kohta. Või saab kuskilt üürida mitte väga kallilt kohta kus saaks puutööd teha. Ruum ei pea suur olema, sest vähemalt esialgu huvitaks ainult käsitööriistadega tegemine. Suvel vahel saan teha aga ülejäänd aeg korteris on nagu nadi. On küll vist tulemas kursus nikerdajad.ee-s restaureerimises, aga seda ma olen õppinud ja hetkel pole nagu midagi restaureerida. Peale selle tahaks midagi uut ja ise teha.

Member

siis ühtegi inimest ei ole? isegi vastuseid pole tulnud. :(
    aga kui teeks ise klubi kas siis huvilisi oleks? omaltpoolt leiaks paar huvilist kindlasti.

Member

Ma siiani omad nikerdamised korteris teleka taga istudes toimetan. Kallis abikaasa on asunud muidugi võitlusse selle vastu, aga siiani olen ma ikka veel peale jäänud, eks näis kui kaua.

vosainimene
    Member

Kui korter just väga pisike ja väga mööblit täis pole, siis saab ju ka korteris vähelärmakaid ning vähem pudistavaid töid teha. Ketassae, tikksae või lihvimismasinaga just ei töötaks, aga nikerdamisest ei tohiks küll nii palju sodi tekkida, et korter väga mustaks saaks.
    Ise olen elutoas korduvalt tikksaagi kasutanud, puurinud ning klaasi lõiganud ja lihvinud. Enne tööde alustamist tasub mööbel veidi eemale lükata ning mõned ajalehed alla laotada ja hiljem saab tolmuimejaga kõik kiiresti puhtaks. Veel parem on töid teha sellistes ruumides, kus niikuinii mööblit vähe ning mustuse tõenäosus suurem, näiteks esik.

Member

Ega asi pole mitte lärmi tegemises. Puidu tööga kaasneb lihtsalt peene puutolmu tekkimine ja sellest kuidagi üle ega ümber ei saa.

Member

Tore, et keegi on viitsinud midagi vastata ka. Oma korteris tegemine on suht koht välistatud. Riiuleid jne olen teinud ka. Enne lapse sündi tegin isegi kapiuksed käsitööriistadega ise. Suvel tegin lapsele veel pingi. Päris ilus sai. Veel tegin keldris ronimis redeli valmis. Aga laps on väike varsti saab kaheseks. Tööriistad on nii teravad, et ta lõikaks endal näpu otsast. Ja midagi on võimatu väljavõtta. Ta tahab ju ka.
    Põhimõtteliselt on veic asjad muutunud. Ma saaks oma ema korteris teha käsitööriistadega. Või siis suvel kui teda ei ole. Nii “remondi”:D nime all.
    Eks vaatab kui asi suuremaks läheb üürin midagi sellejaoks.

Member

Kahju et varem seda teemat ei märganud. minu juures saaks puutööd teha küll. Aga asun ma linnast väljas, nii 15 km.

Member

Vahemaa ei ole tegelikult probleem. Mul suht suur auto. Oleneb muidugi kuhupoole jääb. Linnast läbi ja mööda peterburi teed ei viitsiks nagu eriti sõita. Eks omad asjad saan ka ise tehtud. Aga teema võiks sellesmõttes lahti hoida, et oleks ka mingi koostegemise rõõm.

Member

Kui ma veel restaureerimisfirmas töötasin, siis rahuldasin ka oma isiklikke vajadusi seal.
    Nüüd, kui ma enam seal ei tööta, rahuldan neid vajadusi… ikka seal :D
    Viimati tegin seal veebruaris oma nüüdseks pooldunud kursaõele selle hälli – http://siilisabin.blogspot.com/2007/03/hll.html

Pireparm
    Member

Väga kaunid tööd. Häll oli armas .

Member

Rääkisin nüüd natuke ülemusega ja mõtlesime välja, et kui TALlinnainimesed otsivad kohta, kus ühte, teist ja kolmandat teha, siis saab seda meile tegema tulla.
    Kuna sellega kaasnevad ka mõningad kulud töökojale ja päris MTÜ me pole, siis on meil ka vastav hinnakiri:
    1 inimene tööajal – 100 EEK tund
    1 inimene töövälisel ajal – 300 EEK tund (kuna keegi peab siis selle isetegija jaoks tööjärgselt kohale jääma/tulema)
    3 inimest korraga peale tööd – 100 EEK tund (inimese kohta)
    Üle viie inimese korraga ei saa (hakkaks lihtsalt üksteist segama)

Töökojas on:
    suur soojustatav press 1,5 x 3,5 m pinnaga. Seal saab nt lauaplaate spoonida ja suuremaid vineerdetaile liimida.
    suur lihvpink kah umbes 1,5 x 3,5 pinnaga. Saab suuri pindu lihvida ja tasandada.
    Höövel/paksusmasin.
    Lintsaag.
    Saepink.
    Treipink.

Viimistlustuba.
    Sadulsepatuba.

Lisaks kõiksugu muud pisemad vidinad, mis ühe restaureerimis/tislerdustöökojaga kaasas käivad : )

Member

See on küll hea pakkumine. Ainult ma ise elan juba maal ja mul on siin mingi pool pidune töökoda mis vajab sättimist. Aga enamvähem kõik tööd saavad tehtud.
    Kui tööd saan siis teeks Tartusse samasuguse ürituse kus saaks inimesed tulla ja tööd teha ilmselt aga vaevalt seda juhtub. Ilusad restaureerimised muidu Virgo. Mulle vana mööbel meeldib. Ma siin proovin vaikselt uusantiiki teha. Aga eks paistab mis sellest välja tuleb. :D

Member

Juhtusin kunagi mingit saadet nägema, kus oligi Tartu inimestel võimalik omi asju tegemas käia. Kui ma õigesti mäletan, siis pakuti seal vaid ruume, tööriistad ja materjalid pidid endal olemas olema. Üks tegelane nühkis siis seal kandleid treida : )

Guest

Huvitav. Mis sellest mainitud Tartukandi variandi ideest saanud on?

Ma võtsin uue freesi kohvrist, juhe seina ja vajutasin nuppu. Panin kohvrisse tagasi. Sest naabrid ei andestaks seda “aerodroomi”. Endalgi läheb süda (silmad, kõrvad) täis, prügi ja tolmu.
    Kuigi suvel saab õues ka hakkama.

Võiks avada liikuvate eluseksponaatidega käsitöömuuseumi.

Member

Kolisime kah just Tartusse ja soetasime korteri, esimese asjana hakkasi kuuri selle pilguga piidlema, et kuhu nüüd töölaud tuleb ja kuidas ma voolu sinna vean :)

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 23 total)
  • The topic ‘Kus linnainimesed oma tööd teevad?’ is closed to new replies.