Kumbas käes pajakinnas?

Homepage Forums – VARIA – Vabad teemad Kumbas käes pajakinnas?

• This topic is empty.
Viewing 12 posts - 16 through 27 (of 27 total)
  • Autor
    Postitused
  • #332470 Reply
    Member

@Lotte vanaema wrote:

Ideaalis oleks head kahed erineva pikkusega pajakindad. Lühemad pliidi juures toimetamiseks ja pikemad millega ahjus/praeahjus tegutsemiseks.

Mina ka kahe kinda usku. Ja ongi 2 paari kasutusel. Pikad ostsin poest: kalakujulised 😉 Olid ikka ühekaupa müügil :?

#332471 Reply
    Guest

:m8hh: Tõenäoliselt on kinda valimine kuju järgi mingil määral põhjustatud ka tõsiasjast, et igal inimesel on erinev käekuju. Mul nt on suhteliselt lühikesed käelabad (ise ju ka lühike ja paks inimene), seega olen alati hädas, et standardmõõtudes kinnastel on ´jube pikad´ sõrmed. Kummi-, lateks-, kõikvõimalikel kootud vms kinnastel jäävad sõrmeotsad ripnema. Ja pajakinnastel on minu jaoks ka sageli probleemiks, et sõrmede osa on pikk ning pöidla ja käelaba vahele moodustub nii paks puhver, et nt ahjupanni haaramiseks jääb vaid napp pöidlaots. Sestap kasutan kinnast aeg-ajalt ikkagi nö pajalapina. :|

#332472 Reply
    Piripiiga
    Member

Mul on 2 kinnast, aga kui järele mõelda, siis kasutan rohkem vasakus käes kinnast. Nt kui vaja segada või kartuleid proovida, siis vasakuga käega tõstan kaant ja paremaga teen muid asju. Aga kui midagi vaja tõsta, siis ikka mõlemas käes kinnas.

#332473 Reply
    Member

Minul on kasutuses praegu pikkpajalapp nagu Helikene näitas. Üks kinnas on ka ja see käib paremas käes (paremakäeline).

#332474 Reply
    Member

Arvan, et kui omale millalgi pajakindad soetan, siis ikka mõlemale käele. Kuna ma nii otsustusvõimetu inimene, siis kardan, et tekiks probleem, kumbasse kätte panna kinnas ja kumbasse võtta lapp (viga vist selles, et olen vasakukäeline, aga paljusid asju teen mõlema käega). Siiani kasutan 2 lappi.

#332475 Reply
    Guest

Mina olen ka poolenisti vasakukäeline aga pajalapp (kindaid pole veel) on paremas käes. Kui kindad kunagi teek siis kindlasti mõlema käe jaoks. Praeahjust malmpotti välja võttes on ikka 2 kinnast vaja, vähemalt mul.

#332476 Reply
    Sokike
    Member

Mina olen paremakäeline, pajakinda panen vasemasse kätte, kuna kuuma panni ahjust välja tõstmisel raskus põhiliselt sellel. Paremas käes hoian heameelega ainult lappi, sest selle saab vajadusel kiiresti kõrvale heita, et käsi vabaks saada, nt selleks, et kuuma ahjuukse suunas kihutaval naabrikassil või lapsepärdikul sabast kinni saada. Pajakindaga sihukest kiirust ja täpsust nõudvat krabamistööd juba ei tee. :)

#332477 Reply
    Sutsuke
    Member

Lootustandev, et ikka kasutatakse ka kinnast vasakus käes. Ühel komplektil küll pean nüüd uue kinda tegema, kuna see klient eelistab siiski paremat kätt.

Aga olen saanud siit teemast lisaks erinevaid vihjeid, mis mul on tulevikus abiks toodete tegemisel. :D Aitäh!

#332478 Reply
    helikene
    Member

Tore, kui saame abiks olla 😉

#332479 Reply
    Member

Mulle meeldivad pajalapid just selle tõttu, et saab seda lappi kiiresti kätte ja käest ära. Aga need peaksid olema suuremad kui 10×10. Tavaliselt on need nii õhukesed, et ma pean neid topelt murdma ja siis kipuvad väikeseks jääma. Ja kui mahuline vatiin vahel on, siis tuleks kindlasti läbi teppida, muidu on ka ebamugavad. Ja praegu pole üldse pajalappe ega kindaid, sahmerdan köögirätikuga. Väga hull :(

#332480 Reply
    Member

Mina ostsin Abakhanist termokangast, selline suhteliselt õhuke ja fooliumniitidega läbi põimitud. Meeter maksis 6 euro kanti. Tegin katsetuseks ühed südamepajakindad ühekordsena, et kas tõesti nii õhuke peab sooja eemal, ja täitsa toimib – soovitan! Nii ei ole lapid, kindad paksud ja kohmakad.

#332481 Reply
    Guest

Aitäh Sulle, Muhv, suurepärase vihje eest ! Loodetavasti saavad mu pajakinda-mured nüüd lahenduse !

Viewing 12 posts - 16 through 27 (of 27 total)
Reply To: Kumbas käes pajakinnas?
Your information: