Kumbas käes pajakinnas?

Homepage Forums – VARIA – Vabad teemad Kumbas käes pajakinnas?

• This topic is empty.
Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 27 total)
  • Autor
    Postitused
  • #11797 Reply
    Sutsuke
    Member

Selline küsimus, et kui sul on komplekt- pajakinnas ja pajalapp, siis kumbasse kätte sa paned kinda?
    :D
    Lihtsalt tekkis selline küsimus praktiliseset vajadusest. Hetkel tegin kaks komplekti, kus kinnas käib vasakus käes. Plaanisin parema käe kinnast aga välja tuli vasaku oma. 😳

#332456 Reply
    Heily
    Member

Mina panen kinda paremasse (kui on selline komplekt, et üks kinnas ja üks lapp, üldiselt eelistan kahe kindaga komplekti).

#332457 Reply
    Guest

Mina üldiselt panen pajakinda paremasse kätte, vajadusel mõlemasse, sest mul kaks pajakinnast :D

#332458 Reply
    Susa
    Member

Ma usun, et see oleneb, kas inimene on parema- või vasakukäeline :) Mul on kinnas paremas käes.

#332459 Reply
    Mercar
    Member

Mul ka vist paremas enamasti (paremakäeline). Aga kui järele mõelda siis oleks loogilisem vastupidi, et kobamat kätt rohkem kaitsta ja osavam käsi siis haarab pajalapiga kuumadest asjadest. Minu vasak käsi väga koba 😳 😆

#332460 Reply
    Silpsolps
    Member

Mina panen paremasse.

#332461 Reply
    Member

Mina kasutan selliseid kindaid, millel ei ole pöial küljel, nii et vahet pole, kumba kätte panen. Need küljel pöidlaga on nii ebamugavad mu arust 😳

Suvaline näide: pajakinnas.

#332462 Reply
    Guest

Paremakäeline, vasak käsi nõrgem ja op-ijärgselt kohmetum -> kinnas vasakusse kätte (just nagu Mercar arutles – kindlamaks kaitseks) ja lapp paremasse kätte.
    Enamasti ja eelistatavalt kasutan küll mõlemas käes kinnast, kuna hea sõbranna on hoolt kandnud, et köögikuumuses käed kaitstud oleksid. :)

#332463 Reply
    Member

Äkki keegi valgustaks mind, kust või miks üldse on tulnud selline variant kasutusse nagu kinnas+pajalapp?

#332464 Reply
    helikene
    Member

Olen just sama mõtelnud, et milleks? Isiklikult eelistan kahte pajalappi või siis selliseid.

#332465 Reply
    Guest

Mina kasutan ka ainult seda varianti kus 2 pajakinnast. Kui üldse pajalapp kõne alla tuleb, siis olgu juba 2 pajalappi. See lapp+kinnas komplet on minu meelest ka täiesti nördimapanev kooslus ja tunnen neid kasutades end ebakindlalt. Mõned sellised on majapidamisse erinevate nn kinkekomplektidena sattunud ja suht iluasjadena ripuvad. Vahel kasutan ka oma pajakindaid üksikult, aga vastavalt vajadusele emmas-kummas käes. Näiteks kui on vaja pannil või tulises potis midagi segada ja kinni hoida, siis on vasakus käes, samas kui vaja panni tõsta, siis paremas käes, sest olen paremakäeline.
    Minule meeldivad just need küljel pöidlaga kindad, sest mul on väike kitsas käsi ja need käelaiuse pöidlaga kindad on nii kohmakad, et peale kinda pihku midagi ei mahu ja haaratavat asja ei tajugi niimoodi. Samuti peaks kinnas hästi käes püsima. Ideaalis oleks head kahed erineva pikkusega pajakindad. Lühemad pliidi juures toimetamiseks ja pikemad millega ahjus/praeahjus tegutsemiseks.
    Ühe nn Ameerika pajalapi tegin ka, aga ei ole eriti käepärane minu jaoks. Seevastu kaasa võttis selle omaks kuna tema suured käed ei mahu minu pajakinnastesse.

#332466 Reply
    Sutsuke
    Member

Minu käest telliti nt selline komplekt ja kui olin üles pannud FB-sse, telliti kohe kaks komplekti veel.
    Osadele millegipärast meeldib. :) Kusjuures ma isiklikult kasutan ka kinnast ja lappi korraga, mitte kahte kinnast. Või siis ühe kinda panen kätte ja teist kasutan kui lappi. 😆

#332467 Reply
    Member

Ma olen aru saanud jah, et osadele meeldib :) Tahakski teada saada, miks, äkki hakkab endale ka meeldima.
    Tegelikult olen ma nüüd täiesti uude usku pöördunud: avastaja südamekujuliste pajalappkinnaste usku c555r4

#332468 Reply
    Sutsuke
    Member

Eks siin loevad harjumused vast ja mida keegi rohkem köögis teeb. :)

#332469 Reply
    Member

Eks harjumused loevad muidugi. Meie kodus on pajalapid jäänud sellesse aega, kui pliidi peal olevatel pottidel-pannidel sangad ja varred kuumaks läksid. Selliseid nõusid meil praegu enam kasutuses ei ole ja seega ka pajalappidel enam funktsiooni pole.
    Kuna meil praeahi tihedalt töös, siis kasutan kindaid mõlemas käes. Oluline on, et nad on pikad – käevarred peavad ka kaitstud olema, kui vaja käsi ahju pista ja toitu torkida. Samuti on minu jaoks oluline, et kinnastel pole paremat ja vasakut (mulle just meeldivad “konna suu” moodi kindad).
    Ka potist keeva vee äravalamiseks on hea, kui kindad on pika käevarreosaga.

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 27 total)
Reply To: Reply #332457 in Kumbas käes pajakinnas?
Your information: