Kuidas vältida kudumi ääre rullitõmbamist

Homepage Forums – KUDUMINE – Kudumise algtõed ja tehnikad Kuidas vältida kudumi ääre rullitõmbamist

• This topic is empty.
Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 16 total)
  • Autor
    Postitused
  • #3284 Reply
    Member

Püüdsin küll otsida, aga ei leidnud mitte.
    Kuidas vältida kudumi ääre rullitõmbamist? Või kuidas saab seda tagantjärgi parandada.

#141908 Reply
    pusapesa
    Member
    #141909 Reply
    Member

Allääre? Ülaääre? Küljeääre?
    Seda väldivad koed, kus vahelduvad parem- ja pahempidised silmused või read. Kusagil oli hiljuti salli äärest juttu (et sinna kududa umbes 5 silmuse laiuselt kogu aeg ripskudet). Kudumi alguses võib olla ripskude, soonik…

#141910 Reply
    Member

Tegin Omale kolmnurkse õlasalli.
    Töö valmis ja nüüd tegelen nö tagajärgedega.
    Üks mõte oli üle heegeldada viimane serv.
    Teiseks oleks tahtnud teha/teada/proovida venitamist.
    Aga rumaluke teha ei oska. Ja otsida ka ei osanud. Vähemalt mulle ei andnud selliseid vastuseid, mida vajasin.
    Sall ise näeb hetkel välja selline.
    http://nagi.ee/photos/Ronya/2940403/
    http://nagi.ee/photos/Ronya/2940407/

#141911 Reply
    Member

Appi. Pildi lisamisega ei saand ka õigesti hakkama. Või teistele paistab?

#141912 Reply
    Lilleke
    Member
    #141913 Reply
    Member

@lilleke wrote:

http://nagi.ee/photos/photo_sizes.php?id=2940403&size=l
    http://nagi.ee/photos/photo_sizes.php?id=2940407&size=l

nüüd peaksid näha olema

Tänud!

Kuigi ma pidasin silmas rohkem seda, et need pildid kohe postitusse oleks tulnud.
    Lingi lisamiseg, kui ma nüüd siis uuesti tegin, sain hakkama.
    Aga jah tahtsin sedasi, et pilt jääks postitusse kohe näha. see ei õnnestunud.
    Isegi kirjeldus, mis Nagi pakkus, et saaksin pildi blogisse või foorumisse lasta.

#141914 Reply
    Member

kui sul on see sall teravast tipust alustatud, siis saaksid pika lõpuserva üles võtta ja mõne rea ripsi kududa. Kui on laiemast servast alustatud, siis saab ka servast silmad üles korjata ja ripskude kududa.

#141915 Reply
    Member

@Muhv wrote:

kui sul on see sall teravast tipust alustatud, siis saaksid pika lõpuserva üles võtta ja mõne rea ripsi kududa. Kui on laiemast servast alustatud, siis saab ka servast silmad üles korjata ja ripskude kududa.

Alustatud teravast tipust.
    Seega selle mõtte saab kaalumisele võtta, kuigi väldiks seda kui võimalik.
    Kas sellise kudumi puhul saab ja kuidas venitada.
    Kogu salli ulatuses. Või ei ole see eriti tark mõte.

#141916 Reply
    Member

venitada tasub kindlasti, see annab sallile kõvasti viimistletuma ja ilusama mulje. mina pesen villased sallid villašampooniga läbi, vajutan kuivemaks ja tõmban nööpnõeltega madratsile pingesse. lasen täiesti kuivada, tavaliselt üleöö. kui niiskena är avõtta, on oht, et tõmbab lokki tagasi.
    kui märjaks kasta ei taha, võid niiskeks piserdada ja siis venitusse tõmmata.

#141917 Reply
    Member

Kas see aitab rulliva ääre vastu ka?
    Või tuleb see siiski ennem ikka ära fixida.

#141918 Reply
    Member

kindlam on enne ikka midagi selle ülaservag aette võtta, sest mingil määral jääb ta kindlasti ka peale venitust rullima. eriti kui teda natuke juba kantud on, võib hakata jälle järjest rohkem rullima.

#141919 Reply
    Member

Tänan vastuste eest.
    Kui eksamid tehtud, siis püüan selle probleemiga hakkama saada ja ehk siis saab ka juba eputada. 😆

#141920 Reply
    Member

@Muhv wrote:

venitada tasub kindlasti,
    kui märjaks kasta ei taha, võid niiskeks piserdada ja siis venitusse tõmmata.

Abiks ka, kui esmalt paned eseme nööpnõeltega paika ja siis niiske lina üle. See niisutab ühtlasemalt kui pritsimine. Lasta kuivada siis koos (st seni, kuni lina on kuiv).

#141921 Reply
    Member

@zoocoll wrote:

Abiks ka, kui esmalt paned eseme nööpnõeltega paika ja siis niiske lina üle. See niisutab ühtlasemalt kui pritsimine. Lasta kuivada siis koos (st seni, kuni lina on kuiv).

Tänan vastuse eest.
    Tänaseks mul see sall venitatud ja kantudki pikka aega. Pesin ära ja sikutasin nööpnõeltega teki peale ilusaks. Kassile see meeldis. Ta oleks sinna magamagi heitnud, kui poleks märg olnud. 😆
    Ainult laiskus on takistanud mul sellest pilti ülesse panemast. Hetkel fotokas ka ilma patareideta. Parandan ennast.

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 16 total)
Reply To: Kuidas vältida kudumi ääre rullitõmbamist
Your information: