Kuidas leida netipoest nõel, mis mahub läbi pärlist

Homepage Forums – MUUD TEHNIKAD – Pärlimängud Kuidas leida netipoest nõel, mis mahub läbi pärlist

• This topic is empty.
Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 25 total)
  • Autor
    Postitused
  • #2177 Reply
    Member

… jah – imestage, mis imestate – täpselt nii loll küsimus ongi:( Ma natuke Plond ka. 3. kord ämbris. Esiteks ostsin poest komplekti nõelu, siis tellisin vist HH või oli see SP – kokkuvõte on 1 – mitte ükski mu valduses olev nõel, ei mahu minu pärlinubludest läbi- hakka või nutma…..

Vai nagu mu mees juba ütles: ” no vada kallis, see on siilile selge, et sa päris terve pole…tegeled ainult issand jumal teab millega ja no lisaks veel see – terve inimene ei hakka nutma, kui tal fail kadunud on…

Aga ma ikka loodan

#105125 Reply
    Member

Eks ikka otsid numbri järgi. Vaevalt kusagilt praegu nr. 10-st peenemat (mida suurem nr, seda peenemad) leiad, neid momendil ka Helmehaldjast sada. Teen ise sellega. Lahedalt mahub 11/0 helmestest läbi, kuigi ühekordse niidiga.

Aga nõuanne Sulle – tahad korralikku tulemust, hoida närve, nõelu ja raha – osta ainult kvaliteetseid helmeid!
    Ja ainuke mille peale siis kuradeid nahutad, on niidi nõelasilma ajamine, sest pole kusagilt leidnud suure silmaga nõela.

Muidugi on pikemad nõelad paremad, aga nad murduvad ka kergesti. Hetkel neid 10/13 pikki nõelu pole kummaski helmepoes – ootan ka pikisilmi.

Ainuke võmalus Sul neid mittekvaliteetseid helmeid lükkida, on kas ajada nad peene tamiili otsa või teha niidiots laki või liimiga kõvaks (ise teen nii 15/0 helmestega). Aga usu mind, ka siis leiad, et põrgus on neetult vähe neid kuradeid, keda nuhelda, sest mittekvaliteetsetel pole paljudel augukest ollagi.

#105126 Reply
    kulla385
    Member

Ära siin nüüd hurjuta kedagi :D mina teen pärleid enamuse ajast tamiilile ja kasutan 9/0 seemnehelmeid ja REGAL nõelu nr. 12. Need nõelad lähevad läbi ka mitte kvaliteetsetest pärlitest ja üsna mitu korda. Aga eks ta õigem ole , et kvaliteetsemad pärlid on paremad…. i87y
    Päikest kõigile!

#105127 Reply
    Kuradike
    Member

Kas Te tahate, siis öelda, et kui ma tellisin HHst need lükkimisnõelad ei mahugi need väikestest seemnehelmestest läbi?
    Aga selle jaoks mul neid ju vaja oligi ja seal ei ole juures ühtegi nr, ainult märge keskmine?

Edit: helistasin ja küsisin järgi, need lähevad läbi ka 11/0 mõõduga seemnehelmestest.

#105128 Reply
    Member

@Kuradike wrote:

Kas Te tahate, siis öelda, et kui ma tellisin HHst need lükkimisnõelad ei mahugi need väikestest seemnehelmestest läbi?
    Aga selle jaoks mul neid ju vaja oligi ja seal ei ole juures ühtegi nr, ainult märge keskmine?

Nende lükkimisnõelte kohta tahaksin mina küsida, olen aru saanud, et see aas, kust niit läbi läheb on selline vetruv, võtab oma kuju tagasi. Mina proovisin 11/0 seemnehelmestega, läbi seemne sain tiritud, aga nõelasilm läks piklikuks ja jäigi selliseks.

#105129 Reply
    Member

Jah, nõelasilm jääbki piklikuks. Aga lükkimiseks ongi just need nõelad minul kasutusel. Ja olen nende abil mitmeid tuhandeid seemnehelmeid mõõdus 11/0 heegelniidile ajanud.
    Kui uut niiti nõelasilmast läbi ajada, siis olen pinsettide otsa selle pikliku nõelasilma vahele ajanud ja selle siis suuremaks tagasi painutanud/urgitesnud.

#105130 Reply
    Member

Ei hurjuta ma ühti.
    Sellise seisukoha mittekvaliteetsete helmeste kohta konstateeris mu ninatark lapselaps. Ostsin ise ka neid aasia seemnehelmeid lastele koolivaheajaks harjutamiseks, et nad mu niigi nappe varusid paremaid ei kasutaks, aga peatselt olid nad ikka mu tšehhi helmed käsile võtnud ja küsimusele – kes lubas? vastaski mu ninatark, et tema lubas, sest vanaema(mina) saavat kindlasti kurjaks kui kuuleb tüdrukuid vandumas. Ja veel küsis, et mis on tähtsam – kas lihtsalt töö tegemine või korraliku töö tegemine?
    Noh, vahel on ka kanadel midagi munadelt õppida.

Aga aitähh vastajatele – polegi neid lükkimisnõelu kasutanud, peaks ka proovima.
    Ja kui kulla 385 ütleb, kust ta neid REGAL nõelu välja võlub, siis veel topelt tänud.

#105131 Reply
    kulla385
    Member

Mina olen neid Regal nõelu ostnud erinevatest käsitöö poodidest . Nad on sellises hõbedases pakendis ja peal on roheline silt. kui aega saan teen pildi ka pakendist.
    Tartus-Vunderi poest teiselpool üle riia mnt on käsitööpood. (ei ole tartus kohalik – kahjuks ei oska täpsemalt seletada)
    Tapal – kaubamaja peal pudust.
    Rakveres – Tsentrumi pealt kanga poest.

#105132 Reply
    kulla385
    Member

Vot nende nõeltega olen mina enamus oma töödest teinud, ka mittekvaliteetseid pärleid – neid hiina omi :D
    Olen ostnud ka pärlinõelu, kuid minu arust on need liiga paksud ja jämedad.

#105133 Reply
    Member

Tänan, kulla. Nüüd pilt silme ees ja kui kord kodust ennast linna vean, lähen poode revideerima.

#105134 Reply
    sweetpepper
    Member

Ilmselt Sul nõelad juba käes, aga kui pole ikka veel midagi sobivat leidnud, siis soovitan osta mingi ehte pusimise komplekti. No mõni selline nagu on Hobidisainis. Olenevalt komplektis on seal kaasas kas üks või kaks imepeent ja väga head nõela :)

#105135 Reply
    ellie80
    Member

teadsa ka, kui targalt ma ennast tunnen? ma ostsin samad nõelad, ja 15 eekiga, no tähendab peaaegu, kuna sealkohas kus on kirjas sul 15 on mul 25, ei tea mida see tähenab? kas nõelte arvu?

#105136 Reply
    Member

Karnaluksis on ka paki kaupa pärlinõelu müügil, mis lähevad läbi ka pisikestest pärlitest!

#105137 Reply
    Triin27
    Member

@kulla385 wrote:

Ära siin nüüd hurjuta kedagi :D mina teen pärleid enamuse ajast tamiilile ja kasutan 9/0 seemnehelmeid ja REGAL nõelu nr. 12. Need nõelad lähevad läbi ka mitte kvaliteetsetest pärlitest ja üsna mitu korda. Aga eks ta õigem ole , et kvaliteetsemad pärlid on paremad…. i87y
    Päikest kõigile!

Nõus regal nõelad nr 12 lähevad läbi .Kindlasti kvaliteetsemad pärlid on paremad.

#105138 Reply
    Member

Poes F4fashion on müügis nõelad, kui õigesti mäletan, siis 0302 oli nende number.
    Neil on suurem silm kah, sinna mahub minu iiris ja snezhinka..ja sissy 10 ja 20 …ja sammuti mahub see nõel ka 11/0 seemnehelmeste sisse. 9/0 helmestega ei ole üldse probleemi…

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 25 total)
Reply To: Reply #105133 in Kuidas leida netipoest nõel, mis mahub läbi pärlist
Your information: