Kuidas kaunistada tasse?

Homepage Forums – MUUD TEHNIKAD – Muid käsitöötehnikaid Kuidas kaunistada tasse?

• This topic is empty.
Viewing 13 posts - 1 through 13 (of 13 total)
  • Autor
    Postitused
    Member

Õnnestus osta sootsalt kenad kevadised tassid-sinised ja kollased…ainult et ilma igasugu kaunistusteta.No ja mul tekkis selline küsimus,et kas saaks kodus ka neid kuidagi kaunistada-joonistamise oskustest mul puudu ei tule..aga millega ma seda siis tegema peaks,et need tassid ka pesemist kannataksid? On küll ju olemas igasugu portselani värvid.aga tavaliselt seal näited valgete nõudega.Äkki on kellegil mingeid kogemusi ka värviliste nõudega..ja millised värvid paremini katavad….et pilt ikka näha oleks! Aidake head inimesed!

urvake
    Member

Kõige paremini katavad potselaani värvid, kaasi värvidest paistab aluspõhi läbi.

Member

seda ma just vaatasin hobidisainist…aga kas kellegil on olemas kogemus nende pliiatsitega-kirjutatud on,et kontuuriks..aga kas muidu nendega siis joonistada ei ole mõeldav?Ja kas need portselani värvid on siis korralikult katvad-mitte vesivärvi tüüpi läbi kumavad.Lihtsalt vahel on jutt selline nagu on-aga tahaks just kellegi kogemusi kuulda-lugeda! Tiimaris on ka miskid-mida nendest valida-homme just sinna asja!

Kristy
    Member

On olemas ka portselani markerid, aga ise pole neid kasutanud.

vikike
    Member

olen erinevaid proovinud ja suuremaid pindasi (siis umbes üle 2cm läbimõõduga) katavad enamik asju ikka niiöelda laiguliselt… ja nad on läbikumavad, samas enamasti kasutan ma musta, mis on potist pintsliga joonistatavad ja neil jää ikka näha seda, kas on üle joonistatud eks siis läbipaistmatu aga reljeefne…
    kui ma valiks kas tiimarist uurida neid värve ja hobidisain siis hobbidisainil on väga hästi kirja pandud kasutamisõpetus ja lõpptulemuse saavutamine, tiimari värve pole ma julenud proovidagi….tean ainult, et tektiili omad on temal mõeldavad

LaanteLaps
    Member

mina olen kasutanud nii tiimari omi kui ka pebeo.
    selge see, et pebeo parem on, aga alustuseks saab tiimari omadega ikka ka hea tulemuse.
    pärast pistad ahju, keerad vajaliku kuumuse peale, ja võtad siis välja, kui ahi jahtunud on. see on asja juures tähtis.

Member

tänud-mina igatahes üritan !

urvake
    Member

Näidis aastavahetuse kinkidest, kuna aasta läbi neid kasutatakse, siis ka lilled peal.

LaanteLaps
    Member

Kui viitsid oodata(kuni mul eksam ä olnud on ), siis otsin üles oma karumõmmi ja oravaga tassi pildi. Tigu oli ka, aga ma ei mäleta, kas ma seda pildistasin. Mina jumala rahul. Ei ma lakkinud ega midagi.

Member

käisin täna Rapla Tiimaris ja sain sealt sellise komplekti kus on kuus pisikest värvi ja pintsel-pikk õpetus ka kenasti kirjas-ja sealt ma lugesin et soovitav on ühel värvil enne kuivada lasta ja siis järgmine…küsimus siis,et kui kaua-seal kirjas,et tund..aga kas enne ei saa uut värvi kasutada? Siis on seal kirjas,et ei pea kuumutama-kuivab ka ise…tekkis küsimus,et äkki on siiski kuumutamine kindlam värk hilisema kulumise pärast!Ja siis see tõik,et puhasta pind eelnevalt hoolega-kas peaks selleks ka peale vee midagi kasutama?Ja nüüd siis selline kasutamise mure-kirjas,et eset ei tohi leotada-kas see tähendab siis seda,et kui pesen ei tohi vee sees hoida vaid tõmban lihtsalt lapiga üle?Seda küsin rohkem laste pärast-nad meil pesevad!
    No nii,mulle tundub küll,et mida täpsem õpetus kaasas,seda rohkem küsimusi tekib!
    Et siis kui kellegil on kokkupuuteid olnud Artrain portselani ja klaasimaaliga siis palun lahkelt muljetada!!!
    Aga täna ma tahan neid värve veidi proovida-on üks valge tass kodus ja katsetuseks ehk paras pind!

LaanteLaps
    Member

Hmm, pinna pesed nõudepesuvahendiga üle. Aga mina olen ikka kasutanud korraga. See vast selles mõttes märgitud, et värvid ei seguneks. Kui ma tiimari värve kasutasin, kuivatasin fööniga, siis tegin ääred ( ei mäleta firmat ) mingi paksema asjaga ( tuubist pigistades ) ja ahju. ahi sisse ja kui oldud aeg on olemas, siis ahi kinni ja jahtub koos ahjuga. see vast ongi kinnitamise mõte.

stuart
    Member

Leotamise koha pealt olen kuulnud, et pigem t2hendab seda, et ei tohi n6udepesumasinas pesta. No ja ilmselt siis pikemat aega vee sees leotada kah, vaevalt, et mingi loputamine m6jub. V6id ju enda sydame rahustuseks m6ne pisema t2piga proovida, kuidas on.

LaanteLaps
    Member

Leotamise koha pealt lihtalt vees, ära hakka katsetama. Lööb isegi põletet´ asjale mulli alla.

Viewing 13 posts - 1 through 13 (of 13 total)
  • The topic ‘Kuidas kaunistada tasse?’ is closed to new replies.