Kristallvaik

• This topic is empty.
Viewing 10 posts - 1 through 10 (of 10 total)
  • Autor
    Postitused
  • #11481 Reply
    Guest

Tere! :)
    Ostsin kristallvaiku (Pebeo “Gebeo Crystal resin”), et teha läätselaadseid ripatseid. Vorm on olemas, milleks on värvipalett (selline, millel on ümarad “pesad” värvisegamiseks). Tekkis küsimus, kui hästi saab peale kuivamist valatud ripatsi vormi seest kätte? Kas sekks peaks vormi ümbert ära lõhkuma ja kui peab, kas seda on võimalik kuidagi vältida, näiteks enne valamist määrida õliga vorm kokku?

Ette tänades, Kitsune

#327746 Reply
    Member

Kui ei kasuta õigest materjalist vormi (silikoon, vormikumm), siis võib juhtuda, et ei saagi kätte – kristallvaik on sisuliselt ju EPO liim, mis jääb kinni igavesti. Tee alustuseks väikese kogusega proovi, kui ei tea, millest see palett tehtud on.

#327747 Reply
    Kuldkihar789
    Member

Mina katsetasin korra kommikarbi sees oleva alusega.
    Tundus selline sile ja libe. Ja valmis asju ei saanud sealt mingi valemiga kätte 😥 .. viskasingi lihtsalt minema

Kuskilt lugesin soovitust vorm vaseliiniga üle teha, ise ei ole veel proovinud.

#327748 Reply
    Member

NB!
    Enne valamist tuleb vorm spetsiaalse vahendiga üle võõbata, et tulemus kätte saada.
    Muidu ei saagi.
    Selline info on jäänud silma-kõrva tegijate käest.

#327749 Reply
    Kuldkihar789
    Member

Mulle tundub, et peale tardumist saab see vaik kollaka tooni :(
    Ripatsi värv oli enne vaigu alla minemist ehtne türkiissinine, peale tardumist on täiesti roheline.. ega ta kole ei ole aga pole enam see..
    Ja valge muutub kreemikaks.

Võibolla teen midagi valesti, kuigi täpselt õpetuse järgi toimetan. Äkki on tugevdajat natuke liiga palju või hoopis liiga vähe?
    Kohe kurb olen 😥

#327750 Reply
    Drex
    Member

Kollast tooni pole kunagi täheldanud.
    Mina kasutan selle poe materjale.

@Kuldkihar789 wrote:

Ripatsi värv oli enne vaigu alla minemist ehtne türkiissinine, …..

Mida tähendab enne VAIGU ALLA minemist ?

#327751 Reply
    Kuldkihar789
    Member

Oih, võibolla tekitas see lause segadust jah 😳

Aga ma mõtlesin “enne vaigu alla minemist” seda – kasutan kamee aluseid, millele joonistan akrüülvärvidega mustri ja kui värv on kuivanud, siis panen kristallvaiku peale, et tekiks kumer pind.

Võibolla hoopis akrüülvärv ja krsitallvaik omavahel reageerivad nii? Et ilusast sirelilillast tekib suitsuhall toon :(

Praegu tekkis mõte.. kas võiks abi olla, kui värvitud pind üle lakkida (küünelakiga?) ja alles siis kristallvaik peale?

#327752 Reply
    Drex
    Member

Võimalik, et akrüülvärv reageerib tõesti, sest osad taimed, mis olen vaigu sisse toppinud, muudavad värvi(sellised õrnemad). Tugevamad aga peavad kindlalt värvipidamis soovitusest kinni

#327753 Reply
    Member

Kust võiks lugeda kristallvaigust ehete valmistamise kohta eesti keeles?

#327754 Reply
    Triin27
    Member

@madlike wrote:

Kust võiks lugeda kristallvaigust ehete valmistamise kohta eesti keeles?

Siit :http://ideepank.wordpress.com/2011/03/29/kristallvaigust-ehete-valmistamine/

Viewing 10 posts - 1 through 10 (of 10 total)
Reply To: Kristallvaik
Your information: