kraklee – on kellegil kogemust selle tehnikaga?

Homepage Forums – MUUD TEHNIKAD – Muid käsitöötehnikaid kraklee – on kellegil kogemust selle tehnikaga?

• This topic is empty.
Viewing 6 posts - 16 through 21 (of 21 total)
  • Autor
    Postitused
    Member

Viga võib olla ka värvis, on selliseid, mis kohe üldse ei taha krakleelakile alluda.

Sutsuke
    Member

Akrüülvärviga värvisin. Esimesel katsetusel värvisin sama värviga aga siis kui lakk polnud veel päris kuivanud ja pragunes ilusti.
    Muidugi jääb värv üsna ebaühtlaselt ka peale, see akrüülvärv suht paks ja siis pragunemine on mõne koha pealt nii kole ja paks jne jne.
    Karp, mida ma üritan kaunistada on valgest läbipaistvast kõvast plastmassist, ehk selle viga… Huvitav, kas guašš-värviga võiks värvida?
    Eks ma pisut masendun, siis kogun ennast veidike ja katsetan edasi 😆 Katsun raamatukogust mingi raamatu ka leida.

luiselotte
    Member

Olen teinud guaššidega ka, aga värvile olen juurde seganud PVA-d. Ilma liimita värv on lakkimisel määrima hakanud – lakiga segunenud.

Member

@Sutsuke wrote:

Akrüülvärviga värvisin. Esimesel katsetusel värvisin sama värviga aga siis kui lakk polnud veel päris kuivanud ja pragunes ilusti.
    Muidugi jääb värv üsna ebaühtlaselt ka peale, see akrüülvärv suht paks ja siis pragunemine on mõne koha pealt nii kole ja paks jne jne.
    Karp, mida ma üritan kaunistada on valgest läbipaistvast kõvast plastmassist, ehk selle viga… Huvitav, kas guašš-värviga võiks värvida?
    Eks ma pisut masendun, siis kogun ennast veidike ja katsetan edasi 😆 Katsun raamatukogust mingi raamatu ka leida.

Ebaühtlse värvi vältimiseks tupsuta akrüülvärvi svammi või svammpintsliga. Algul üks õhuke kiht, pärast teine. Jääb väga ilus ühtlane igal pinnal.

Member

Krakleel tuleb värv peale kanda risti laki pealekandmise suunaga. Kuidas švammiga värvides siis toimida, kas tupsutades pragunemine siiski toimub? Mul jäi ka pintsliga veidi ebaühtlane pind. Mind selle karbi juures ei häirinud, aga ühtlasema tulemuse vastu ei oleks edaspidi ka midagi. Ise mõtlsin, et prooviks kõige pisema värvirulliga, mis saada on.
    Millega akrüülvärvi vedeldada annaks, ehk oleks siis ka kenam tulemus?

Member

Krakleed pole proovinud, aga kui on tegemist tavalise akrüülvärviga, siis vedeldatakse seda ikka veega (pärast kuivamist enam vesi ei mõika). Ja kindlasti on korralik pintsel see, mis garanteerib ühtlase värvikihi. Ei soovita osta supermarketitest mingeid lastepintsleid, korralikke saab näiteks G-galeriist ja Nevskaja Palitrast (ei ole sugugi kallid). Nagu igale värvitüübile on olemas omad pintslid, nii ka akrüülile. Pinna ühtlaseks katmiseks võtta kindlasti lai lapik pintsel.

Viewing 6 posts - 16 through 21 (of 21 total)
  • The topic ‘kraklee – on kellegil kogemust selle tehnikaga?’ is closed to new replies.