Kotijutud

• This topic is empty.
Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 37 total)
  • Autor
    Postitused
    Member
    Member

Minul alles esimene viltimise proovitöö ees ja pole käes ühtki isevilditud eset hoidnud, aga tekkis üks küsimus:

Kuidas need kotid üleelavad kohalikud vihmased ilmad, või õigemini asjad seal sees?
    Kas ta kipub väga märguma?
    Kas oleks mõeldav kasutada mingit sprayd (kingapoes vist oli midagi sellist, aga lähemalt ei uurinud), mis ei laseks vett imada?
    Olen mõelnud teha sügisel kantavat käekotti, aga ei tahaks, et kõik mu ‘tähtsad’ paberid selles läbi liguneks.
    Või peaks vooder olema veekindlamast materjalist?
    Millisest?

Nii palju siis ‘Mul on üks küsimus..’ :)
    Tänud, kes viitsib vastata

Susa
    Member

See on huvitav küsimus küll! Kui ma nüüd mõtlema hakkan, siis ma polegi ühegi kotiga vihma kätte jäänud! Lume kätte küll ja see ei mõjunud koti sisule kuidagi. Aga vihmaga heidest koti kogemus puudub. Vihmaga olen vaid Garnstudio Eskimoga heegeldatud vanutatud kotiga käinud ja see oli väljast märg ja seest kuiv :)

Member

Olen siin küll pikalt ringi surfanud, aga siiski veel mõned küsimused vanutatud koti kohta:
    1. kas kogu seda kupatust pesumasinasse pannes peaks nt koti rihmad ja taskud jms juba külge olema pandud? Ja kui jah, siis millega? Sama heidega/lõngaga lihtsalt külge õmmelda?
    2. kas kootud roosi peab enne pesumasinasse panemist kinni panema (üks serv siis teise sisse keerata) või lahtiselt?
    3. kas keegi on proovinud koti kokkuvanumise vältimiseks ntks sellist nippi, et paned koti sisse ühe kilekoti ja siis lõikad teisest kilekotist peenikese riba ja paari pistega tõmbad selle ribaga koti suu kinni – et sealt seest siis see kilekott välja ei tuleks?
    4. kas korraga võib ka mitu eset masinasse panna – üksteise külge kinni ei jää?
    Oh, midagi tahtsin veel küsida, aga enam ei mäleta…
    Aitäh vastajatele! :)

Member

MIna olen küll kõik elemendid kotile külge apnnud ja siis vanutama hakanud. Aga ma olen täiesti kohanud ka teistpidi tehnikat. Ja ise ka korra sangad i-cordina eraldi kudunud, pärast augu kotile sisse ja sealt läbi.
    Kinnitanud olen kas sama heidega või villase lõngaga. Koti osad, mis eraldi kudunud,olen külge heegeldanud, küllap võib ka õmmelda. Taskutega pole teinud, aga need vist paneks pärast külge.
    Imelikul kombel pole mul kott kunagi kokku vanunud, kuigi kilet pole ka kunagi kasutanud.

Member

Meelde tuletades, olen vihma kätte jäänud küll. Kott on hästi vastu pidanud, täitsa ilma voodrita, kusjuures ja paberid ka, aga päris lahtiselt pole nad kunagi olnud ka. . Vihmakindel vooder oleks ju hea mõte ja kindlasti klapiga kott.

mannu
    Member

Ma päris 100% ei julgeks väita. Punast ja valget ei soovita eriti kokku panna . Ma kudusin päkapikusoki sisse lumememme ja see jäi roosakas 😉 peale vanutamist

Mercar
    Member

Kusjuures eri värvi heided vanuvad erinevalt seda tasub ka arvestada. Tegin 3 kordsest heidest pajalapid (servad 1 värvi ja keskelt teist värvi), see millel sisemine osa oli sinisekirju oli selline liivakella kujuline ja see millel aga servad sinised- see oli servadest tunduvalt kitsam kui keskelt. Loodan et kellelgi pildi osa niimoodi kiskuma ei jää.
    Ise sain tugevalt venitades nad enam vähem korda…

Member

Vajaksin kiiresti abi!
    Probleem selline: heegeldasin 2x heidest koti ja ühekordsest lille. Panin erinevast materjalist (ka frotee käterätte) asju pesumasinasse, umbes 1/2 masina jagu ja sinna sisse lahtiselt koti (lootuses, et vanub rohkem) ja pesukotiga lille, kuna päris kokku ei tahtnud seda panna ja lootsin, et ehk jääb natuke lille kuju. Masinale panin temperatuuri 50 ja valisin pikema programmi, et ikka teeks tõhusamat tööd. Masinast välja võttes aga selgus tõsiasi, et lillest (mis algselt oli päris suur) on järgi jäänud vaid mingi tombuke ja kott oli nagu suuremakski veninud, kui oli enne masinasse panekut ja viltumisest mitte haisugi, oli selline pehme lirakas. Mis tegin valesti? Mida teha edasi?? Kas panna uuesti masinasse ja veits vähem asju või oleks parem, kui ta oleks pesukotis? Kas muuta temperatuuri? Olenkohe täitsa nõutu.

Mercar
    Member

Pakuks välja et pesumasin oli liiga täis. Mina ei pane peale ühe saunalina + vanutatava eseme kunagi midagi rohkemat. Siiani pigem mure, et vanub liiga palju. Tsentrifuug paneb ka kokku tõbama, juhul kui seda ei proovinud. Üldiselt, mida lõdvem pind, seda enam kokku tõmbab. Äkki lill lihtsalt nö. pehmem? Juhul kui kasutasid sama heegelnõela siis indlasti oli.

Ise olen kasutanud näiteks nippi, et koti kudusin 3 kordsest heidest nr 8 varrastega, sanga aga 4 kordsest nr 4 varrastega- just selleks et sang on juba algselt siis väga tihe ja kuju eriti ei muuda, ainult pind läheb ühtlasemaks. Saavutasn kotiga selle, et sang jäi täpselt originaalsuurusse, kott läks aga pole pisemaks.

Mercar
    Member

@Mercar wrote:

Kas keegi on proovinud kootud kotile palmikuid teha. Ise mõtlesin, aga kardan et peale pesumasinaskäiku jääb vaid ühtlane “vorst” ja pole mõtet vaeva näha…
    Oskab keegi nõu anda?

Proovisin ära. Kui algne kude oli väga tugev jäi pärast ka palmik näha, kui algne aga nö löts, siis vanus üsna vostjaks. Näidispilt siis siia kah:

LaanteLaps
    Member

nonn: Vilditud kott

Cairbre: Sophie: Kootud ja vilditud kott (ingl. k)
    Link
    Kududa võib selle näiteks eesti villaheidest, ühe- või kahekordsena. Viltida võib kas käsitsi või näiteks pesumasinas.

Snowdrop: heegeldatud ja siis vilditud ilus komplekt, kuhu kuulub käekott, peapael ja rosett

master:

*

Jaku:
    erinevates stiilides kotid, s.h. vanutaud kotid:
    Link
    Palju kotte

Suurte lilledega kotid

Pehmed kotid

LaanteLaps
    Member

Jaku:ilusad vilditud kotid
    Link
    Link
    Link
    Link
    Link
    Fuksiatega kott
    Värvilised kotid
    Nööpidega kott
    Link

Link
    Põhjatäht: Vilditud kotte! Suur valik pilte!

Muhv: vanutatud kott kootud lilledega

LaanteLaps: Link

Leili33:
    Mõned ingliskeelsed kootud-vilditud kotijuhendid Interweave Pressilt 2006 sügiseks, samas ka paar kootud kampsunit ja üks 2-värviline sall-wrap Link

Drex:
    veel kotid ainult pildid

P6rgukiz:
    Veel üks kott

LaanteLaps
    Member
Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 37 total)
  • The topic ‘Kotijutud’ is closed to new replies.