Koome koos slip-stich (mosaic) tehnikas

Homepage Forums – KUDUMINE – Koome koos Koome koos slip-stich (mosaic) tehnikas

• This topic is empty.
Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 51 total)
  • Autor
    Postitused
  • #7762 Reply
    Mercar
    Member

Tegu siis tehnikaga, mille puhul saab ilusa kahevärvilise koe, kuid korraga kootakse vaid ühe värviga (st lihtsam mõneti algajale näiteks). Enamasti kootakse tööd ripsina ja pind on nii pikki kui laiu suunas mõnusalt veniv ja kahevärvilisele koele omaselt soe.

Üldõpetus ripsilise pinna puhul:
    Esimesed 2 rida (enamasti tausta värvi tooniga) edasi tagasi parempidi.
    3 rida: võtad teise tooni ja kood vaid mustris selle tooni jaoks ette nähtud silma parempidi, ülejäänus silmad libistad teisele vardale läbikudumata ja nii et lõng töö taga (pahemal pool).
    4 rida: sama tooniga kood tagasirea. Mustrit paberilt jälgida pole vaja ;) sest parempidi kududa tuleb läbi vaid eelmisel real sama tooniga koodus silmad. Teised silmad libistad taas kudumata paremale vardale lõnd enda pool (st taas töö pahemal pool).
    5-6 rida kood samal põhimõttel kui eelmised 2 rida kuid taas esimese värviga, vaadates mustrist järgmist rida.
    Edasi:
    Vastavalt mustrile kood korda mööda esimese ja siis teise värviga 2 rida sarnaselt ridadele 3-6.

Sileda pinna soovi puhul tuleb tagasiridadel kududa silmad läbi pahemidi. NB muster muutub oluliselt, sest rips ise annab muidu osa mustri efektist ja tõmbab töö lühemaks vist ka.

Siit sai see teema Isetegija foorumis alguse.

Inglise keelne õpetus:
    @Susa wrote:

Esi- ja tagakülg.
    Slip-stitch tehnika õpetus

Mõned mustrid:
    pahempidi kirjad.zip Walker, Barbara. Mosaic Knitting???
    Müts parempidises koes, teine müts ripsina (“regivärss” tüüpi õpetus)
    Slip stich parempidises koes kampsun.
    @Muhv wrote:

Veel üks tasuta muster mosaiiktehnikas: sall meestele ja naistele.

@Mercar wrote:

V-kaelusega kampsun
    Kampsun Cubix
    Asteegi rätt
    Sall Vertigo
    Sall
    Ameerika jalgpallimotiiviga sall (ravelry link)
    Müts Maze and Chevron Hat (ravelry link)
    Müts Camden Hat (ravelry link)
    Müts City lights (ravelry link)
    Peapael (ravelry link)
    Sokid Samarkand (ravelry link)
    Haldja sussid (ravelry link)
    Kott Via Diagonale

#267800 Reply
    Mercar
    Member

Mulle järjest enam meeldib see tehnika. Esimene poolik proovitöö selline:

#267801 Reply
    t7pi
    Member

Mercar, kas sellest proovitööst on suuremat pilti?

#267802 Reply
    Mercar
    Member

Õhtul püüan teha!

#267803 Reply
    Sokike
    Member

Näita tagakülge ka! :)

#267804 Reply
    Mercar
    Member

@Sokike wrote:

Ja mul, Mercar, juba üks küsimus ka! ;)
    Nimelt alustasin eile õhtul proovitükki sellesama Sinu üles pandud pildi järgi. Kudusin algatuseks paar rida tumedat ripsi ja siis heledaga silmakesed tumedaid tõstes, tagasirida ka ja siis kudusin tumedaga – tõstsin agaralt 9 silma kudumata paremale vardale ja… Hirmus pikk lõngajooks jäi tagaküljele! 😯
    Kahte lõnga korraga vedades teaksin küll, mida sihuksega ette võtta, aga ühe värviga korraga ei saa ju kuidagi siduda!? Vaatasin, et Sinu proovitöös ka mõnes kohas päris pikalt heledad silmad reas.
    Mis sel kohal töö tagaküljel toimub?

Tead nii pikki lõngajookse ei jää ;)
    Nimelt rida kootakse selle värviga mis värvi on mustris selle rea esimene silm (silm mis on enne mustrikorra algust tähistavat püstkriipsu). Seepärast mina alustasin heledaga et teha tumedad koerad. Kui alustad tumedaga tasuks teha heledad koerad. Või alustada mustri kodumist järgmisest mustri reast…

Muster on nii koostatud, et selle värviga tuleb rida kududa, mis värvi on enamus silmadest. Nt esimese rea puhul kood 2 silma, siis 1 kudumata, 1 kootud, 2 kudumata, 1 kootud, 2 kudumata ja siis 13? kootud…

Mitte vastupidi, et sellel kohal 13 silma lõngajooksu.

Järgmisel mustrireal teine toon domineeriv ja toda rida kood siis tolle värviga. Teist värvi täpid tulevad sisse vaid nendest kudumata (venitatud) silmadest.

Antud koertega mustri puhul:
    1-2 rida kõige pikem lõngajooks on 2 silma,
    3-4 rida vaid 1 silmaga lõngajooksud,
    5-6 rida kõige pikem lõngajooks on 3 silma,
    7-8 rida vaid 1 silmaga lõngajooksud,
    9-10 rida kõige pikem lõngajooks on 2 silma,
    11-12 rida vaid 1 silmaga lõngajooksud
    jne

Pikemat kui 3 silma lõngajooksu selles mustris ei olegi.

Ma ei tea kas sai arusaadav, aga kui proovima hakkad siis vast tuleb välja. Õhtul teen proovilapi esi ja tagaküljest pilti ka ja lisan siia.

#267805 Reply
    Mercar
    Member

Piltidel klikkides avaneb suurem vaade.
    Eest:

Ja tagant:

Sokike kuidas sul edeneb?

#267806 Reply
    Sokike
    Member

Mul hakkas ka muster kenasti jooksma. Olin selle esmalt valesti maha joonistanud. Mõnus lihtne tehnika. Lõngakulu ka väiksem, kui teist värvi pahupoolel kaasa vedades. :)
    Näis, kas oskan mõne mustri ise ka välja mõelda, millel annaks heledaid-tumedaid ridu probleemideta vaheldumisi kududa…

#267807 Reply
    Guest

Siin on vist ka selle tehnika mustreid.

#267808 Reply
    Sokike
    Member

Minu esimene proovilapike näeb praegu välja sedasi:

eest

ja takka.

Värvid on tegelikult natuke kontrastsemad, kui pildil paistab, aga mul võõras fotokas kasutada ja paremini ei osanud…

#267809 Reply
    t7pi
    Member

mina valisin “pseudoscorpions” mustri. pilti veel ei ole näidata.
    tegin mustri tumedama lõngaga ja vaatan, et pole piisavalt tume. ripsilisuse tõttu on kude üsna ruumiline ja motiiv kipub ära kaduma. et muster kenasti välja paistaks, soovitaksin võtta hästi kontrastsed lõngad.

aaa, ja minu meelest saab selle tehnikaga teha suurepäraselt svastikat! äkki Yrme või Kosmosemutt või keegi kolmas viitsiks vanade kõlapaelte mustreid kudumissõbralikuks joonistada? :P

#267810 Reply
    Sokike
    Member

Paistab, et oleme kõik eelistanud seda ripsilist varianti, kuigi võib ju kududa ka nõnda, et töö pealmisele poolele jäävad kõik silmad parempidi.
    Antud juhtumil on võimalikult kontrastsed lõngad tõesti asjakohane soovitus (nagu nähtub ka minu piltidelt).

Märgin veel, et vähemalt ripsilisena saab kude mõnusalt paks ja mõlematpidi veniv. Saaks vast hea teki, kui nii palju kududa suudaks… :)

#267811 Reply
    Susa
    Member

Oh, see tundub nii põnev! Peaks ka proovima… ;)

#267812 Reply
    Member

@t7pi wrote:

aaa, ja minu meelest saab selle tehnikaga teha suurepäraselt svastikat! äkki Yrme või Kosmosemutt või keegi kolmas viitsiks vanade kõlapaelte mustreid kudumissõbralikuks joonistada? :P

Ma vaatasin millalgi varem, et tegelikult on Siksälä kirjute sõbade svastikamustrid (Melanie Kaarma rekontruktsioonjoonised seal raamatus, sul on see vist olemas) täitsa ilma ümber joonistamata kootavad, nad seal ju niikuinii ruudustikule kantud, olen mõelnud kampsuni “esipaneeli” peale. Aga pole mahti olnud teostada. Seal on svastikad küll diagonaalis (ja kõlamustrites ka), selles mosaic tehnikas on vist parem, kui nad kudumissuunas jooksevad. Ega muud, võta sama muster ja joonista ruudustikule 45-kraadises pöördes. Kuskil mosaic pildiotsingus tulid svastikad vastu. Siin on ka mustreid, mida kohandada: http://slavs.org.ua/solarniki
    See siin on tore tehnika küll, aga mina enda jaoks ei näe tal mingit kasutusala, tekki teha ei viitsi, patju ei vaja ja kirjut kampsunit on mõnus ikkagi ringselt kududa. Age neid lappe on lahe vaadata küll. Niisama kudumise mõttes peaks ära proovima. Lõpetan lapse kindad ära, siis vaatan seda asja 😉

#267813 Reply
    t7pi
    Member

@Kosmosemutt wrote:

Ma vaatasin millalgi varem, et tegelikult on Siksälä kirjute sõbade svastikamustrid (Melanie Kaarma rekontruktsioonjoonised seal raamatus, sul on see vist olemas) täitsa ilma ümber joonistamata kootavad, nad seal ju niikuinii ruudustikule kantud, olen mõelnud kampsuni “esipaneeli” peale. Aga pole mahti olnud teostada. Seal on svastikad küll diagonaalis (ja kõlamustrites ka), selles mosaic tehnikas on vist parem, kui nad kudumissuunas jooksevad. Ega muud, võta sama muster ja joonista ruudustikule 45-kraadises pöördes.

hea mõte! järgmise proovitöö teengi siksälä ainetel.
    minu meelest saab seda asja ka ringselt teha, nii et võta aga kampsun ette :P

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 51 total)
Reply To: Koome koos slip-stich (mosaic) tehnikas
Your information: