Koome koos pitssalle ja -rätikuid

Homepage Forums – KUDUMINE – Koome koos Koome koos pitssalle ja -rätikuid

• This topic is empty.
Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 257 total)
  • Autor
    Postitused
  • #6873 Reply
    Moni
    Member

@Moni wrote:

Rees, mina e ole küll arvaja, aga mul on sama lugu et mu inspiratsioon ei püsi ainult Haapsalu traditsioonilises ja koon ikka muid ka, sellepärast tuli mul mõte et äkki oleks teine teema ka , näit. Eesti pitssallid?
    Nii jääks Haapsalu traditsioonilisele tema oma teema ja sallid järgiks traditisooni kooskõlas selle ehtsa ja eheda raamatu vaimus.
    Eesti pitsisallid oleks siis need mis inspireeritud Haapsalu sallidest või loodud samaste mustritega. Sinna alla sobiks siis ka kolmnurksed ja muudest lõngadest, külgekootud pitsiga jne. See ergutaks noori kudujaid ka ise looma, sest kuidas muidu meie oma haapsalu sallgi sündinud on? :)

@Muhv wrote:

Ma olen täitsa samal arvamusel, et võiks küll teine teema ka olla, kus siis end tehnoloogilise külje pealt ja materjali valikul vabamalt tunda võiks, /…/

@Rees wrote:

Päris hea mõte tegelikult. Ühiselt töid selliselt teemade alla koondada ja pilte ühises albumis vaadata on väga inspireeriv. N.Bushi raamatu teema meil on, mõned kolmnurkrätid ka… Blogides vaadates läheb vägisi meelest, kellel ja kus supersalle on (väljaarvatud muidugi pitsimaniakid, seda selles heas mõttes 😉 ) Kas teen ühe “koome koos” juurde või on soovi kellelgi teisel?

@Muhv wrote:

Aga äkki võiks see üldse olla teema Koome koos pitssalle ja -rätikuid? Sest mitte ainult Eesti pitsimustrid pole ilusad, mujal maailmas trehvab ka vahel selliseid huvitavaid mustreid, mis ei olegi otse või kaudselt meie Pitsiliste Koekirjade tuletised. Mis arvate?
    Moni, sa ise ei taha vedada? Mitte et mul Reesi vastu midagi oleks (kaugel sellest – no kes sobiks paremini teemat juhatama, kui kroonilise pitsipalaviku põdeja), lihtsalt küsin, et äkki tahad nö ideeautorina ka ära proovida projektivedamise :)

Niimoodi sai Monist vedaja, loodetavasti ka pitsinakkuse levitaja, eksole;) Ja see kõige aega võtvam episood ülal sai nüüd valmis, alafoorumi reeglitest kopeerime nahhaalselt lausa pool pealkirjast : “Võtame mõnuga” !

Aga ilma vedaja ametikohta kuritarvitamata ikka ei saa! Minu palve oleks et valminud salli 1 pilt võimaluse korral oleks ka teemasse lingitud vestluseks ja aruteluks (Võtame mõnuga!) ja iga salli all oleks järgnevad inforead: (kopeeri siit)

1. LÕNG:
    2. SALLI KAAL:
    3. VARDA NR:
    4. SALLI MUSTRI AUTOR: ( näit: omalooming, disaineri nimi või raamatu nimi, võib ka lingina näit Ravelrysse jms)
    5. LINK ALBUMIS:
    6. LINK BLOGIS: (kui on)
    7. …..

Teretulnud kõik pitssallid, -rätikud, -rätid, -stoolad erinevates vormides ja mõõtudes. Samuti eri maade sallid (Fääri, Orenburgi jm).
    Välja jätame need millel on omad spetsiifilised teemad foorumis olemas: Haapsalu sall, see ehtne kuulub tema oma teemasse, samuti Pääsusabad ja N.Bushi raamatu sallid ja muud mida juba on koos kootud.

Ja pitsisallide teemal lobisemine on eriti teretulnud! Niisama küsimused pitssallide ja nende kudumise kohta ka!

Nupukesi tegin ka, ei oska arvata kas sobivad aga lisa on sel juhul teretulnud, ja kui on vaja parandada siis andke märku;)

#245005 Reply
    kiusupunn
    Member

Väga teretulnud mõte ja aitäh, Moni, et teema tegid. icon_hb

#245006 Reply
    Moni
    Member

Suur tänu sulle ja loodame et sallid ka virtuaalse kodugalerii teeotsa siia teemasse üles leiavad :)

#245007 Reply
    Member

Olen käpp, aga pisut hiljem, sest kiirelt on vaja mõned tööd ära lõpetada. Tahan sedapuhku proovida äärepitsi külge kudumise nõksu.
    Mnjah, teil ongi õnnestunud mind nakatada pitsallide viirusega… 😉

#245008 Reply
    Rees
    Member

Kas pildid saavad siia lihtsalt teema postitustesse jah?

#245009 Reply
    Susa
    Member

Mõtlesin, et äkki läheb siin ka pildialbumit tarvis ;)

Ma ise maandun ka pigem sellesse teemasse, sest õrnõhulised Haapsalu iludused ei ole ikkagi minu rida 🙄 Aga igasugu muid rätte on kootud küll ja koon küllap ka edaspidi.

#245010 Reply
    Member

Selle kevadel valminud sall, mis siia teemasse peaks sobima.

1. LÕNG: E-villa 8/1, ise värvitud
    2. SALLI KAAL: 152 g
    3. VARDA NR: 3
    4. SALLI MUSTRI AUTOR: Monika Eckert (töötlesin tema mustrit veidi endale sobivaks), otsapits mu enda leiutis.
    5. LINK ALBUMIS siin siis pisut teistsugune pilt
    6. LINK BLOGIS
    7. Link Ravelrys, see siin autorisalli viide

#245011 Reply
    Moni
    Member

@Rees wrote:

Kas pildid saavad siia lihtsalt teema postitustesse jah?

Ikka siia teemasse pildid ka ja veel koos teema alguse postitusest koos infopunktidega:) Kuidas me muidu pitsijuttu pitide kõrvale ja vahele saame ajada 💡 :)

@Susa wrote:

Mõtlesin, et äkki läheb siin ka pildialbumit tarvis
    Ma ise maandun ka pigem sellesse teemasse, sest õrnõhulised Haapsalu iludused ei ole ikkagi minu rida Aga igasugu muid rätte on kootud küll ja koon küllap ka edaspidi.

Oi suur tänu albumi eest, Susa.ma just mõtlesin et pean albumi asjus palve saatama, aga näe- juba olemas!!!
    Sul on nii huvitavaid rätikuid- huviga lisa ootama siin!

Martaberta – millal vaid uus asi valmis, siin tähtaega ega nimekirja ei ole, ja ma olen kindel kui sa juba pitsihaiguse said siis tulema hakkab nii mõndagi ilusat ja huvitavat!

#245012 Reply
    Moni
    Member

Meka!
    Oi, selle asja nimi on vist pitsikadedus mis mind salvab alati kui ma vaatan salle mis on ISE värvitud lõngast. Aga ma olen heas mõttes kade, varsti sokutan end kuhugile kellegi kõrvale värvipoti kulbiliigutajaks :D

Äärepits on ka imeilus- kuidas sa nii ilusa konkreetse ääre said ?

#245013 Reply
    Tommykas
    Member

Panen märgi maha. Neid mitu tk-i plaanis kududa.

#245014 Reply
    Member

@Moni wrote:

Äärepits on ka imeilus- kuidas sa nii ilusa konkreetse ääre said ?

Ääre kudumisel kasutan võtet: koo kaks silmust parempidi, libista nad tagasi vasakule vardale, koo pöördsilmuse võttega nad koos läbi, seejärel jällegi kood järgmise parempidi ning libistad paremalt vardalt kaks silmust vasakule ja kood taas pöördsilmusena läbi.

Segane seletus, aga raamatu “Haapsalu sall” leheküljel 27 on see võte olemas. Sa kindlasti oskad ise ka, aga sulle tundus, et mul on mingi “eriline” võte 😆

Võib olla keegi oskab ka mõne video selle kohta panna, ma otsisin, kuid esimese hooga ei leidnud.

Lisa: nüüd leidsin – siin on täpselt selline video.

#245015 Reply
    Member

Kuna kõik pitsiteemalised küsimused sobisid siis teemasse, siis ma kohe küsin.
    Ma saan aru, et TAVALISELT kootakse äärepits sallidele-rätikutele nö pikkusesse (vahet pole, kas alustame siis seest välja või vastupidi)- ehk siis lood üles ca 400 pluss silma ja muudkui lased…
    Aga minul tekkis küsimus, et kuidas käitub pits, mis on kootud nö laiusesse (ehk siis lood üles 10 pluss silma ja muudkui annad minna 6 meetrit 🙄 )ja siis õmbled külge. Loodan, et mu seletus ei olnud nagu laste Alias :D
    Kas keegi teist on seda nõksu ka proovinud?

#245016 Reply
    Member

siin on palju selleteemalisi näidiseid.

#245017 Reply
    Moni
    Member

Mina ei ole vist küll külgepidi kootava äärepitsiga salli teinud, ei suuda meenutada küll. Seega tahaks täitsa proovida teha.

#245018 Reply
    Member

@Kosmosemutt wrote:

siin on palju selleteemalisi näidiseid.

No just! Mustrite puudust ju ei ole… :)

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 257 total)
Reply To: Koome koos pitssalle ja -rätikuid
Your information: