Koome koos: kirikindad

Homepage Forums – KUDUMINE – Koome koos Koome koos: kirikindad

• This topic is empty.
Viewing 15 posts - 211 through 225 (of 252 total)
  • Autor
    Postitused
  • #196107 Reply
    Member

Miuks, kindad on lahedad, aga pilt on Freeformi albumisse sattunud. Palun pane need toredad kindad kindaalbumisse kõigile imetlemiseks :)

#196108 Reply
    Kissu
    Member

Siin on juba nii palju nii ilusaid ja peenemustrilisi kindaid. Aga panin statistika mõttes omad ka ikka albumisse.

#196109 Reply
    Guest

Minul ka kirikindad, üle pika aja esimesed. Idee ja muster pärit Ärma Roosi raamatust “Elumõnu“
    pikemalt blogis

#196110 Reply
    Member
    #196111 Reply
    Guest

Olen leidnud imekombel aega, et kududa midagi endale ja seni olen teinud katse-eksitus meetodit kasutades. Pole tulemusega päris 100% rahul.
    Kuidas te koote sellist kinnast, millel on ainult ühel pool (nt peal pool on muster ja peopesa põhivärviga) pilt või muster. Kas katkestate iga rea lõpus lõng või nö veate seda kaasas? Sellisel juhul, kui kaasas vedada, siis see eeldaks, et ainult üks värv on lisaks. Aga kui on kohti, kus tekiks ühel real mitu erinevat värvi.. Ja kui ka peaks katkestama lõnga rea lõpus, siis kuidas neid otsi kinnitada, et tulemus jääks ühtlane? Kas asi on puhtalt kogemuses?

#196112 Reply
    Member

Kui on pilt, siis silmaks peale. Ei kujuta ette, et veaks kaasa või veelgi vähem, et katkestaks igal real lõnga 😯 Kas ei tule kõne alla, et peopesal teeks mingit lihtsat mustrit, mis mõlemad lõngad rea algusesse viiks (kasvõi 1 silm ühe, teine teisega ja järgmisel real nt vahetada)?

Kuskil mütsiteemas kunagi ammu kirjeldasin küll sellist pildi kudumise meetodit, et sai lõnga vedamata kududa, aga see on üks igavene jamamine tegelikult :) Ma lähen otsin, kas leian selle teema veel üles.

Leidsin: juhend siin teemas, aga loe seda teemat ka.

#196113 Reply
    Guest

Peab vist siis jah peopesad ka mustriliseks tegema.
    Aitäh abi eest :D

#196114 Reply
    Member

Meite Muhu mustite raamatus on see nipp üksipulgi ära kirjeldatud, kuidas ainult käeseljale teist värvi kujundit kududa. Pole vaja ei katkestada ega kaasa vedada.

#196115 Reply
    Guest

Jüri kihelkonna kirikindad albumis ja blogis

#196116 Reply
    Guest

@MustKass wrote:

Kuidas te koote sellist kinnast, millel on ainult ühel pool (nt peal pool on muster ja peopesa põhivärviga) pilt või muster. Kas katkestate iga rea lõpus lõng või nö veate seda kaasas? Sellisel juhul, kui kaasas vedada, siis see eeldaks, et ainult üks värv on lisaks. Aga kui on kohti, kus tekiks ühel real mitu erinevat värvi.. Ja kui ka peaks katkestama lõnga rea lõpus, siis kuidas neid otsi kinnitada, et tulemus jääks ühtlane? Kas asi on puhtalt kogemuses?

Ühinen Kosmosemutiga. Raamatus “Meite muhu mustrid” räägib pikalt, kuidas kududa ainult käseljale mustrit.

Selleks jätad mustrilõnga mustri lõppu maha ja kood terve ringi edasi põhilõngaga, mustrikohas kood ainult põhilõngaga silmad. Siis keerad tööl sisemise poole ette ja kood mustrilõngaga pahempidi TAGASI, aga ainult mustrisilmad. Siis keerad töö õigeks ja kood edasi põhilõngaga sealt, kus see enne n.ö. ripakile jäi. Ja kui jõuad mustrikohai, on mustrilõng juba ees oma aega ootamas.

Pikk selgitus tuli, aga ehk on arusaadav. Mul on tegelikult tahtmine see moodus ise järgi proovida, aga pole veel aega, lõnga ja põhjust tekkinud.

#196117 Reply
    Member

Minu viimased kirjatud kindad. Muster NN 1972/11 mustrilehelt

#196118 Reply
    Member

Uued kindad minu verivärskes blogis Tulge külla!

#196119 Reply
    Member

Olen alustanud kinnaste kudumist! Nende järgi.. Ise muutsin oma sisetunde järgi värvilahendust ning mustrit kinda kahandamisel. Siiamaani tundub, et tulevad väga kenad!

#196120 Reply
    Member

Veel veidi kirikindajuttu

#196121 Reply
    Sokike
    Member

Üle mitme aja minult taas ühed kirjaga kindad.
    Vaatasin siit teemast, et kas tõesti kudusin kirikindad viimati kolm aastat tagasi!
    See on viga, mis tuleb parandada! Jah, mul omal ei olegi kirikindaid.

Viewing 15 posts - 211 through 225 (of 252 total)
Reply To: Reply #196113 in Koome koos: kirikindad
Your information: