Koome koos: kirikindad

Homepage Forums – KUDUMINE – Koome koos Koome koos: kirikindad

• This topic is empty.
Viewing 15 posts - 136 through 150 (of 252 total)
  • Autor
    Postitused
  • #196032 Reply
    Mercar
    Member

Mulle hakkas minu muster meeldima. Nüüd siis ka õigetes värvides rukkilille käpikud.

Ja katse pildistada kinda küljeserva pimedas toas:

#196033 Reply
    Member

Minu omad ka valmis :D

#196034 Reply
    Urri
    Member

Oh kui uhked Imbi! Tahaks kah osata! Minu poolt ühed labakindad, sedakorda küljelt kootud pöidlaga.

#196035 Reply
    Member

Ohh kui kaunid :D

#196036 Reply
    Member

Tublid, tublid! c555r4

#196037 Reply
    Member

mõnusad kindad :)

Urri, räägi kuidas sa neid kõrvalt kootud pöidlaid teed? 🙄

#196038 Reply
    Guest

@kriuks2 wrote:

kõrvalt kootud pöidlaid…

Minu arvates üks väga hea ja selge õpetus on Jansa blogis

#196039 Reply
    Urri
    Member

Kriuks – minul oli lihtsalt Jessica trombi lehelt muster- Alleraa blogist näiteks saab sinna (linki ei saapanna kuna lauarvutiga ma sinna ei saa miskipärast – läpakaga saan aga seda hetkel pole) ja siis nii mustrijärgi oma mõistuse järgi kudusin. Pöial moodustub jah ühele vardale, kasvatamist keerdsilmustega alustasin kohe peale soonikuosa pöidla mustrit jälgides. Seega on siis kuni pöidla ja laba liitumiskohani ühel vardal üüratu hulk silmi – sealt edasi nagu tavalist kinnast, hiljem korjasin pöidla silmad üles ja kudusin siis pöidla. Minu jaoks oli võtmeks just muster. Kui lehele ligi ei saa, võib privas minult küsida, mul vist enamus neist nüüd arvutis olemas ja võin emailiga saata. Ainult kes plaanib proovida neid mustreid – pöidlad kipuvad kitsad olema ja tuleb ise laiemaks aretada.

#196040 Reply
    AlleRaa
    Member

Väga ilusad kindad kõigil!

@Urri wrote:

– pöidlad kipuvad kitsad olema ja tuleb ise laiemaks aretada.

Minu kindal oli ka pöial liiga kitsas ja pikk. Lisasin kolm silma.
    Kusjuures, Urri, ma ei suutnud veel tuvastada, mis mustri järgi sa kudusid, aga hästi ilusad kindad on!

#196041 Reply
    Urri
    Member

Ma arvan et pöial võib olla sama mis Sinu blogis Sinu kinnastel – kusjuures lugesin ka sealt et pöial kitsas, aga ikka pidin ise järgi proovima ja harutama pärast – labaosa kah kuskilt netist leitud suvaline muster.

#196042 Reply
    anuuuna
    Member

Mina ise pole küll juba aastaid kindaid kudunud, kuid tahan hirmsasti näidata käpikuid, mis ma sain õelt jõuludeks. Tema on küll kinnaste-sokkide kudumise alal lausa ekspert :)

Ma algul mõtlesin, et peaks need kindad nagu lastel nööriga varrukate külge kinnitama, et ära ei kaoks..

#196043 Reply
    Member

Tahaksin teada, kuidas kootakse seda pitsilist või sakilist kinda randmeosa, mis on nt kihnu kinnastel, aga ka lihula omadel ja teistel ka?
    Kihnu Roosi raamatus pole. Aga ma nii kõva käpp pole, et ise pusiks. Olen otsinud aga pole leidnud. Kes õpetaks või juhataks mind mustrini?

#196044 Reply
    Member

Äkki sul on Ainu Praakli Kindakirja raamatud, neis on paar sakilist rannet. Kõige lihtsam variant on *1pp, 1õs, 2pp, 3kokku, 2pp, 1õs* ja korrata. 2. rida kududa parempidi läbi. Silmuste arvu kahelpool “3kokku” võib suurendada (3, 4 jne – seda laiem sakk tuleb)
    On veel selliseid, kus 3 kokku asemel on *2 ületõstmisega kokku, 1vp, 2 parempidi kokku*, muu kõik sama. Ahjaa, 2. real tuleb sel juhul too vasakpidine silm ka vasakpidi kududa, teised kõik parempidi.

#196045 Reply
    AlleRaa
    Member

Minu sõrmikute juures on viide sakilise randmega kinda mustrile olemas. See küll inglise keeles.

#196046 Reply
    Member

väga tänan Muhv ja Alleraa õpetuse eest!

Viewing 15 posts - 136 through 150 (of 252 total)
Reply To: Koome koos: kirikindad
Your information: