Konstrueerimine, modelleerimine, õmblustehnoloogia

Homepage Forums – ÕMBLEMINE – Õmblemise praktiline abi ja algtõed Konstrueerimine, modelleerimine, õmblustehnoloogia

• This topic is empty.
Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 24 total)
  • Autor
    Postitused
  • #300 Reply
    Snowdrop
    Member

Konstrueerimist, modelleerimist ja õmblustehnoloogiat vene keeles, super hea sait!

http://www.season.ru/sovety/modeling/yubki/

#20357 Reply
    Member

Veel üks asjalik koht on http://www.leenas.com/English/draw_patterns.html , seal lehel on ka muid huvitavaid asju.

#20358 Reply
    Nicole
    Member

http://www.niv.ru/biblio/biblio.pl?id=001
    päris asjalik online-raamat vene keeles

#20359 Reply
    Member

Lisan siia veel enda ühe lemmiku
    http://www.taunton.com/threads/pages/th_feat_garmcon.asp
    Artiklide all kolades, leiab palju kasulikku ja lihtsustatud tehnoloogilisi lahendusi tööetappidele.
    Ja videoõpe on ka seal asjalik nt. lukuga esikinnis minu favoriit.

#20360 Reply
    Member

Leidsin eile Prismast vene keelse ajakirja “Atelje”, seal oli konstrueerimist ja pluuside lõiked ja natuke rõivaste ajalugu, maksis 49.-
    Küsimus : Kas see ajakiri on juba varem ka Eestis müügil olnud ? Ma olen sellest nii vaimustuses. Selle tootja (või kuidas seda nimetada) on Rundschau. Need, kes Kergetööstus Tehnikumis on käinud, teavad et konstrueerimisõpetaja Rajangu hindas väga Rundscau ajakirja.

http://www.lehepunkt.ee/?id=6658&product_id=2315&category_id=32

#20361 Reply
    LaanteLaps
    Member

@kikukas wrote:

lõiked

@vahva rätsep wrote:

tänapäevane variant:
    http://www.sewingmachinecabinets.com/homesew-12570.html
    siin lehel liigeldes leiab ka muid häid lahendusi neile, kel kodus vähe ruumi oma õmblusnurga jaoks

@pisikeporguline wrote:

Lõiked
    hea inspiratsiooni ammutamiseks ja lõikeid saab sealt tellida ka

@vahva rätsep wrote:

Põhjamaade süsteemis põhilõike tegemine

#20362 Reply
    LaanteLaps
    Member

Villase riide pressimine
    @karlito wrote:

Soovin endale õmmelda villasest riidest mantlit, aga ei tea kuidas õmblusi pressida. Lihtsalt läbi niiske riide pressides jääb jälg ka kanga õigele poolele. Oskab keegi mulle nõu anda?

@vahva rätsep wrote:

pressides õmblusvarusid, aseta papid õmlusvarude ja põhiosa vahele. seletades on kuidagi veider jutt, aga tegelikult väga lihtne

Nööpaugu õmblemine
    @paljasjalgne wrote:

Olen oma senise õmbluskogemuse jooksul teinud kõik nööpaugud käsitsi (ja peaaegu alati on nad kõik väga koledad tulnud). Eile võtsin lõpuks kätte õmblusmasina manuaali ja lugesin, kuidas nööpauku teha. Veel ei ole jõudnud praktikas läbi proovida (sest eriti ei julge), sest tundub ikkagi jube keeruline.

On teil anda häid soovitusi, mõtteid ja täispikki juhendeid nööpaukude käsitsi ja masinaga õmblemise kohta?

@zoocoll wrote:

Masinal õmmeldud nööpaugud on parem lahti lõigata terava peitliga ja nt puust lõikelaua peal. Kui tahad lõigata kääridega, siis lõika otstest keskkoha poole või pane enne lõikama hakkamist nööpnõelad risti nööpaugu otstesse, mis takistavad otsa läbilõikamist.

Peitleid on müüa ehitustarvete kaupluses. Osta tuleks cm laiune või isegi kitsam, et saaks ka väiksemaid nööpauke läbi lõigata.
    Peitli tera tuleks asetada täpselt, et mitte läbi lõigata nööpauku moodustavaid niite. Kaval oleks soetada ka tekstiilimarkereid, millega vajadusel nööpaugu serv üle värvida, et hele vaheriie välja ei paistaks. Kui kipud ikka niitidesse lõikama, siis jäta keskele laiem vahe.

Hea tulemuse võib saada nööpauku õmmeldes, kui ülemine niit niidistada kahekordselt ja pinge veidi lõdvemaks lasta. Vajadusel, nt kui on träpsulise riidega tegemist, võib niidistada kaht erinevat tooni niidiga.

Nööpaugu täpseks mõõtmiseks võta jupike tugevat paela, murra kahekorra. Murdekohale pane nööp ja kinnita pael nööpnõelaga nii, et nööp tekkinud aasast vabalt läbi käib, nagu nööpaugustki. Mõõda millimeetrites kaugus murdekohast nööpnõelani – see on soovitud nööpaugu pikkus.

@MaarjaN wrote:

Käsitsi nõõpauke tuleks õmmelda nööpaugupistega..(ma ise pidin mingi kuu aega tagasi praktikatunnis käsitsi nööpauku tegema. Aga kuna raamatust kõike läbi ei lugenud, siis ei tulnud ka eriti ilus ja sain haleda 3- selle eest :D )
    Igatahes, nööpaugupistest:
    Õmblemise suund on ülerõivaste nööpaukudetegemisel paremalt vasakule, kergete rõivaste nööpaukudel vasakult paremale. Nööpaugupiste koosneb rõhtsast ja püstisest pisteosast ning neid ühendavatest sõlmekestest. Nööpaugupiste tegemisel viiakse nõel olenevalt riide paksusest 0,2…0,3 cm kaugusel siselõike äärest riide paremale poolele ja jäetakse riidesse. Nõelasilma läbiv niit viiakse esmalt nõelast paremale(vasakule) ja seejärel nõelaotsa alt läbi paremalt vasakule(vasakult paremale). Siis tõmmatakse nõel riidest välja ja piste riide servale sõlmekesega kinni. Nööpaugupisted tuleb õmmelda nii tihedalt, et sõlm oleks sõlme kõrval ja põhiriie ei paistaks pistete vahelt. Pisted peavad olema võrdse pikkusega, võrdsete vahedega ja võrdselt pingul. (Tekst raamatust “Õmblemine”, autor Liivia Kivilo)

Aga internetist leidsin suurepärase pildi ka selle piste kohta :D
    http://www.ushist.com/images/st_butto.gif

Palistamise alternatiiv
    @leanora wrote:

Heast nôuka-ajast on alles kapitäis kangaid.
    Ühest villasest ôhemast mantli-, paksemast kostüümiriidest tahaksin nüüd ürpi teha.
    Môte on selline, et jätaks ômblused pealepoole ja ei palistaks- overlokitaks (ei ole seda asjandust kodus) neid. Kas need hakkavad vâga hargenema? vôi on hoopis môni hea nipp, kuidas neid kinni “keevitada”?

kôik môtted ja nôuanded on algajale ômblikule teretulnud!
    aitâh!

@zoocoll wrote:

Seda, kas sinu riie on hargnev, saad ju ise riide pealt kaeda.
    Kui õmblusi pealepoole jätta (mis minu arvamist mööda on oluliselt enam õmbluskunsti nõudev töö, aga olgu peale), siis võiks soovitada õmbluse paelaga katmist.

See käib nii – esialgu jätad laiema õmblusvaru. Ühendad detailid. Lõikad õmblusvaru ühtlaseks vastavalt soovitud õmbluse valmislaiusele (õmblusvaru laius võrdub poolega õmbluse valmislaiusest).

Lõikad õmbluse pikkuse jagu pluss mõni cm tagasipööramiseks paela, mis on 4 x õmblusvaru laius. Sobib diagonaalriidest lõigatud riba, kui on sirged või peaaegu sirged õmblused, siis ka mõni sobiva laiusega valmis pael või otseriidest pael, või õhukese trikotaaži riba.

Triigi eseme õmblus lahti. Pane riba parempoolse õmblusvaru alla kuni õmbluseni, pahem pool ülespoole. Traagelda või kinnita nööpnõeltega ja õmble õmblusvaru servast võimalikult ligidalt läbi (läbi toote, paela ja õmblusvaru). Pressi.

Pööra pael üle õmbluse ja keera tagasi vasakpoolse õmblusvaru ääre alla. Traagelda. Jälgi, et riba jääks ühelaiune.

Tepi pisut pikema pistega läbi riba traageldatud serv ja ühtluse mõttes ka teine, varem kinniõmmeldud serv. Paela otsad kinnita käsitsipistetega eseme vasakul poolel või jäta servakandi alla. Kui kandid nõnda, et kandiriba jääb nähtavale ainult ühelt poolt, sealtpoolt kust ribadki, saad kahtepidi kantava eseme, mille mõlemad pooled on ühtviisi puhtad ja korralikud vaadata.

Antud meetodit edasi arendades võiks teha ka nii. Lõika hästihargnevast riidest diagonaalpael, mis on kahekordne õmblusvaru laius pluss soovitav narmalaius. Murra pael pikkupidi pooleks ja märgista keskkoht. Aseta keskkoht õmblusele, mille õmblusvarud on laiali pressitud. Õmble läbi paela eseme kahelt poolt õmblusvaru nii et õmblusvaru ei jää uue õmbluse vahele, vaid paela alla. Haruta paela servad kuni õmbluseni lahti (diagonaalriidel jäävad narmalõngadeks nii koe- kui lõimelõngad, narmas saab tihedam). Tulemuseks on narmasäärtega riba õmbluse kohal. Kui soovid, võid lõigata veel teisegi riba, seekord vähe kitsama, õmmelda täpselt eelmise keskelt 2 x läbi ca 1 mm vahega ning samamoodi laiali harutada. Saad veel karvasema õmbluse.

Eelmisest lihtsam võimalus on lahti- või kokkupressitud õmblusvaru teist korda läbi õmmelda ca 3 mm põhiõmblusest õmblusvaru poole (lahtipressitud õmblusvarul siis tuleb teha 2 õmblust läbi eseme ja õmblusvaru kummaltki poolt põhiõmblust). Kui ka õmblusvaru hakkabki hargnema, siis lisaõmblus takistab seda ja hoiab põhiõmbluse hargnemast. Liiatigi võib hargnemise teel saavutatud narmaefekt olla siingi lisaplussiks.

@zoocoll wrote:

Viimases Threads numbris oli nagu tellitult “varud väljas” stiilis õmblemise kohta päris mitu vahvat nippi. Üks neist näiteks selline, et õmblusvarude vahele tuleks kontrasttoonis riideriba lisada – aga miks mitte näiteks kaks erinevas toonis riba.

Midagi inglise keele oskajale siit

#20363 Reply
    Member

tahaksin toriseda.
    konstrueerimine-modelleerimine on piisavalt erinev teema õmblustehnoloogiast, et vääriks eraldi teemat. siia pealkirja alla mahuks seljuhul ju kõik õmblusega seonduvad teemad. saaks ühe mammutteema. kudumisel ja heegeldamisel on kenasti eraldi teemadena -algtõed, juhendid, materjalid- ning -mustrid-.

#20364 Reply
    master
    Member

@5. jaanuaril 2007 master wrote:

Ega siin midagi veel kapitaalselt paika pandud ei ole, muudatusi tuleb veel ja veel,
    aga loodame jaanuarikuu jooksul alafoorumite ja teemade korrastamisega ühele poole saada.

http://www.isetegija.net/phpBB2/viewtopic.php?t=3245

#20365 Reply
    Member

http://www.taunton.com/threads/pages/nmt037.asp – ingl.k

Siit lehelt leiab lihtsaid juhendeid paljude asjade kohta alates konstrueerimisest

#20366 Reply
    Member

mina konstrueerimist sealt ei leidnud.
    ehk siis mis tähendab sõna konstrueerimine? võib olla mõistan teist moodi

#20367 Reply
    Member

no vahet pole ju :) on teine selline üldine lehekülg – mina, kui algaja õmbleja sain küll abi (no ma usun, et kõik inimesed siin foorumis ei ole õmblemist kusagil õppinud, kui 9.klassi proovilapid välja arvata)

#20368 Reply
    Susa
    Member

@vahva rätsep wrote:

ehk siis mis tähendab sõna konstrueerimine?

Võtsin õmblemise õpiku – 4.-8. klass. Lugesin natuke ja jõudsin järeldusele, et konstrueerimine on: mõõdulindi, täisnurkse kolmnurga, rätsepajoonlaua, joonlaua ja kõva pliiatsi abil lõigete joonistamine paberile. Soovitavalt kalkale.
    Ühesõnaga – mõõdad mõõdulindiga ja siis joonistad joonlaudade ja pliiatsi abil need mõõdetud jooned paberile nii, et sinna tekiks tükk, millest peale riidele kandmist, välja lõikamist ja teiste sama eseme tükkidega õieti kokkuõmblemist tekib asi, mis sul alguses plaanis saada oli :)

Muidugi – raamat on aastast 1980, aga äkki said siit natuke infot :)

#20369 Reply
    Member

minu jaoks on see lõike kohandamine (sorry, ma peenemat nime ei tea sellele tegevusele) ka konstrueerimine – üsna hiina mõistatus mu jaoks hetkel, aga kahjuks oman lõigetele mittevastavat figuuri :P

niiet vahva rätsep – ära “peksa” endast rumalamaid, vaid juhenda asjatundlikult, kui midagi väga rappa läheb (erasõnum ka töötab muideks)

#20370 Reply
    Member

Mina olen natuke õmblemist ka õppinud, ja isegi selline tund, nagu konstrueerimine oli meil õppekavas. Kui nüüd leiaks selle vana vihiku üles, siis ehk vast leiaks ka sealt midagi tarka.

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 24 total)
Reply To: Konstrueerimine, modelleerimine, õmblustehnoloogia
Your information: