Keeleoskused

Homepage Forums – VARIA – Vabad teemad Keeleoskused

• This topic is empty.
Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 30 total)
  • Autor
    Postitused
  • #2537 Reply
    Member

Nonii, rääkige siis välja, mis keeltes meie usinad isetegijad lobiseda ka oskavad? Seda, et lobiseda osatakse, teame me niigi, eks (vaadake või lobateemade populaarsust :D). Aga pole hullu, juba pöialpoisid teadsid, et töö ja vile (loe: lobisemine) koos käivad. 😉

#118121 Reply
    Pisi-Pisi
    Member

Eeeee… eesti keelt oskan 😆 puuvenekeelega saan ka hakkama, inglise keelt oskasin paar aastat tagasi paremini, ära hakkab ununema. Soome keeles oskan öelda paar lauset ja norra keeles ühte lauset :P

Aga millest ma aru ei saa, on see, mis hea pärast ma ostan saksakeelseid käsitööajakirju ja pärast higistan neid tõlkida 🙄

#118122 Reply
    Member

Noh lisaks eesti keelele valdan inglise ja vene keelt. Saksa keelt oskan vähem (mis sest, et õppisin 3 aastat). :D

#118123 Reply
    vikike
    Member

eesti, vene ja soome lisaks ole õppinud aga vähe praktika pärast enam ei oska, sakasakeel ja ladinakeel

#118124 Reply
    LaanteLaps
    Member

lisaks emakeelele ei ole probleemi vene keele ega ka soome keelega. Ingl. keelest saan aru, aga ei räägi.

#118125 Reply
    Susa
    Member

Eesti keel :)
    Inglise keel, vene keel (aru saan, räägin ka natuke), soome keel (see on mu igapäevane töökeel) teatud alal, rootsi keelega on nii, et ajalehte lugedes saan laias laastus aru, millest jutt käib :P
    Õppinud olen ka ladina, prantsuse ja saksa keelt aga need on peast üsnagi kadunud ➡ 🙄 ➡

#118126 Reply
    Hetty
    Member

Eesti keel – see põhiline, venekeeles lobisen vabalt, mis sest, et sõnalõpud tihti valed on 😆 . Ingliskeeles saan veidi aru, aga ei ütle ühtegi sõna ise vastu. Kunagi sai ka soome keelt pursitud, aga see on nüüd ununenud. Ja lisaks saan täielikult aru mehe emakeelest – see on seto keel, see ju ka minu kui virumaal sündinu jaoks võõrkeel – ja kui on vestluskaaslane siis ikka kõnelen ka veido 😆 , aga kirjutada küll ei oska.

#118127 Reply
    aiit
    Member

eesti keel, inglise keel ja saksa keel on ludinal suus. Vene keelest saan hästi aru ja peale mõningat sellekeelses seltskonnas viibimist hakkan juba rääkima samuti. Muidu aga häbenen, kuna praktikat on vähe olnud. Ja türgi keeles saan ka hakkama, elementaarsed asjad ja väikesi vestlusi oskan ka maha pidada :)

#118128 Reply
    liisbet
    Member

Peale emakeele on minu suur armastus itaalia keel, mida olen ühe aasta ka kursusel õppinud ja siiamaani veidi omal käel harjutan. Vene keelega saan enam vähem hakkama, inglise keelt veidi mõistan, rääkida ei julge juba ammu.

#118129 Reply
    rupamari
    Member

Inglise ja soome keelt räägin hästi, vene keelt olen küll 11 aastat õppinud aga jään ikka päris hätta. Kunagi oli soov prantsuse keelt õppida.

#118130 Reply
    Hayley
    Member

Igapäevane suhtluskeel-eesti keel. Vabalt räägin soome keelt, ka vene keelega pole erilist probleemi. Inglise keelest saan aru ja vajalikud jutud saan enam-vähem räägitud. Saksa keelt õppisin koolis, nüüd kipub ununema. Lugedes saan aru, millest jutt, vesteldes tähtsamad laused saan öeldud.

#118131 Reply
    Drex
    Member

😆 😆
    see meenutab kunagi loetud (arvatavasti nali) naisterahva CV-st
    keeleoskus – rahuldav
    juuksevärvi polnud kirjas :P

aga eesti keel ikka
    vene keel pisut, kuna pole miskit selles keeles rääkida, aga vahel läheb poes vaja, kui need posle vaina siiia jäänud mammid miskit küsivad.
    soome keelt rääginh harva oma tuttavatega, nad teavad, kui palju ma oskan ja sätivad oma lauseid, samuti saavad nad lihtsamast eesti keelest aru, kui ma “kokku jooksen”
    inglise keel- lapsed ütlevad, et see neil lausa emakeel (huvitav, kus kodus nad kasvasid). ise saan aru …- vahest, nii jutust, kui tekstist… kui mitu korda veerin, aga ei räägi, pelgan
    saksa keelt olen õppinud ja vabalt tunnen ära, et see on saksa keel, kui kuulen :p… lihtsalt pole sönagi vaja läinud ja saksa kanaleid ei vaata

#118132 Reply
    Rees
    Member

Lisaks eesti keelele ja vene keelele olen ennast iseõppijana koolitanud inglise keele edasijõudnute tasemeni (kõrgkoolis tehtud test pani mind igatahes sinna gruppi- need olid ka elu esimesed õpetajaga inglise keele tunnid), ka rääkida on julgust ja tuleb välja küll kui vaja. Koolis õpitud saksa keel on ununenud…

Ja veel oskan ma läti ja armeenia keeles ühte lauset, mida mulle kunagised peikad õpetasid. Pole vist kolm korda vaja arvata, mis lause oli… 😳 :D

#118133 Reply
    Mercar
    Member

Eesti ja inglise keeles räägin üsna vabalt. Loen nii erialast teadusteksti kui ilukirjandust (inglisekeelseid autoreid eelistan originaalis). Kirjutamisega on kõigis keeltes kehvasti- kerge düsgraafia.

Erialast teksti loen nii saksa kui taanikeeles (erialased terminid enamasti inglisekeelega sarnased)- veidi läheb vahel sõnaraamatut vaja. Viimati sai ka üht rootsikeelset teksti veidi refereeritud- üldmõttest saab taani keele abil aru. Samas ilukirjandust neis keeltes lugema võimeline pole- kuigi kooliajal saksa lasteraamatuid loetud sai.

Kahjuks ülejäänusid õpitud keeli ei valda üldse (soome-, vene- ja ladina keelt).

#118134 Reply
    Member

Valdan ainult eesti keelt(lobisedes) 😉 Inglise keel on ka enam-vähem, vene keelest saan aru, aga rääkima ise ei kipu.
    Ja ka minu suur armastus on itaalia keel. Olen läbinud kursused algajale ja ise vaikselt omal käel tudeerin kodus edasi.

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 30 total)
Reply To: Reply #118132 in Keeleoskused
Your information: