Kasvuhooned ja välitualetid

Homepage Forums – VARIA – Isetegija aia- ja ehitusnurk Kasvuhooned ja välitualetid

• This topic is empty.
Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 45 total)
  • Autor
    Postitused
  • #4194 Reply
    LaanteLaps
    Member

Mul meeletu soov saada maale kasvuhoone ( selline pisike ). No pealtnäha teema lihtne. Mees tööle – prussid paika, kile või klaas peale, muld sisse ja valmis!
    Kui ise ei viitsi, siis Bauhof pakub ju lausa katuseaknaga kasvumajaksesi.
    Aga. Mida siiski oluliseks pidada kasvumaja ehitamisel, kui seda ise teha?

Teine küsimus on ehk rohkem mehine, aga meil targad naised, loodan taas abi leida.
    Ostetud maamajas ei ole tualetti. Kuna sisetööd/jm.lammutustööd on käimas ning lähiajal tualetti kindlasti majja ehitada pole võimalik, tuleb teha kuningatekoda õue.
    Ma ei oskagi küsida… Ehk siis – meie plaanisime kaevata augu, augu sisse kaevurõngas, kaevurõngale betoneeritud kaas, majake peale ja tuulutussüsteem paika.
    Tekkis aga järgmine probleemistik – meil üsna vesine maa, kindlasti hakkab see sealset kaevurõngast mõjutama. Kas oleks tark teha kemmerg siis väikesele vundamendile? Kas viil või lamekatus? Kuidas tuulutussüsteemide lahendused paika panna? Äkki on kellelgi linke jagada, kus on huvitavamaid ehitusplaane näha või tarku nõuandeid lugeda? Päris tavalist kuuti ei taha püsti lüüa.
    Ja siingi on ju ka muid võimalusi – osta ehitusfirmast juba valmis kemps. Seda aga ei taha. Tahame ikka enamuse suvekodus ISE teha.

Tänan juba ette ära vastajaid!

#178444 Reply
    timps
    Member

Välikempsu osas: kaval on muretseda kuskilt saepuru. Miks?

Ükskõik, mis lahenduse te nüüd iseehitades välja mõtlete, pärast kempsus käimist on hea saepuru peale visata – ei haise nõnda hullusti. Kärbseid vist ka pole nii hullusti.

#178445 Reply
    kaksti
    Member

http://www.huussi.net/Leader/pdf/kuivkaimlajuhend.pdf (päris asjalik)

http://ap3.ee/Default2.aspx?PaperArticle=1&code=2438/new_eri_artiklid_243813

Ajakirjas Kodukolle 2000/5 on ka välikäimlate ehitamisest juttu.

Kui sul võimalik, küsi mõnest raamatukogust kasvuhoonete ehitamise kohta infi, seal on selle kohta nii uuemat kui vanemat kirjandust kindlasti.

#178446 Reply
    Member

@timps wrote:

Välikempsu osas: kaval on muretseda kuskilt saepuru. Miks?

Ükskõik, mis lahenduse te nüüd iseehitades välja mõtlete, pärast kempsus käimist on hea saepuru peale visata – ei haise nõnda hullusti. Kärbseid vist ka pole nii hullusti.

Meie kasutasime samal otstarbel turvast – väga mugav ja haisu tõesti poole vähem – kärbeste vastu kahjuks ei aidanud 🙄

#178447 Reply
    Member

Minul on kavas ka ehitada välja kemmerg :) Mul küll rohkem selline suvine variant. Et ei peaks kohe tuppa jooksma, kui häda käes.
    Ühesõnaga – plaan osta pott. Viimati nägin mingi 1500 raha maksis. Pealtnäha üsna tavaline kempsupott, mille all ämber. Poti kõrvale turbakott ja haisuluku kott (poes müüa, mingi väetise segu).
    Et siis vajadusel tühjendad seda ämbrit sealt alt.
    Selline asi mul välja mõeldud. Juba mitmes aasta unistan. See teema, et mees tööle-pole sugugi lihtne :)

Aga sellest august, mis teil plaanis on – kas teete selle veekindlaks. Vastasel juhul veidi muretseks kaevuvee pärast. Oleneb muidugi, kust te vett saate.

#178448 Reply
    LaanteLaps
    Member

Meil plaanis ka suvine kuningatekoda teha. Tulevikus ikka sisse.
    Vat vett saame kaevust. Aga siin ongi sada küsimust kohe tulemas, kui teema areneb. Kas ehitada veekindel “auk” või lasta läbi mingi septiku? Või on veel variante…

Kaksti – sinu antud materjalid on põnevad. Lasen mehel välja printida ja loeme koos läbi.

Milliseid huvitavaid majakesi on teile silma jäänud?

#178449 Reply
    Member

Vot see “koda”, kus kõik see mees jala käib, võiks minu arvates olla selline, noh, lõbus koht.
    Ühel tuttaval on tehtud selline kõrgem, et lausa mööda (jämetatest okstest) treppi lähed paar astet üles. Ruum ise on avar. Ei pea selg ees sisse targudama. Akendega. Tõsiselt muhe “peidupaik”. Väljas lilleamplid rippumas. Kahju, et pilti pole.

#178450 Reply
    LaanteLaps
    Member

No kiiret pole, kui satud sinnapoole, siis tee mõni klõpsakas. Või palu pererahval teha ja saata sulle.

#178451 Reply
    Member

Meil on imbväljaga septik – kui kaev ja imbväli on teine teisest piisavalt kaugel, siis probleemi pole ;)
    Muidugi hind kõige selle kaevamise eest oli masendav…

#178452 Reply
    LaanteLaps
    Member

lotos, kui sügav auk tehti ja milliseid meetodeid kasutasite?

#178453 Reply
    Member

@Bubbly wrote:

Vot see “koda”, kus kõik see mees jala käib, võiks minu arvates olla selline, noh, lõbus koht.

SEE raamat annab päris hea ülevaate huvitavatest ja lõbusatest ja lihtsalt lahedatest :D

#178454 Reply
    Member

9chin ma püüan nüüd meenutada: Kaevust vesi majja – oli ikka selline kaevik, et kui mees sees püsti seisis, siis näha teda polnud 🙄 silma järgi ütleks ca15m oli see jupp…teiselt poolt hoonet läheb solgi toru välja – see polnud nii sügav kraav, ma arvan et ca 1m sügav (võimalik, et isegi vähem)…septik ise oli kuskil inimese kõrgune ja vastav auk oli ka siis – päris pirakas teine 😉 Imbväli oli vast sama sügav kui solgitoru auk, kuskil 12m pikk ja põhja läks killustik, selle peale imbvälja torud ja siis juba pinnas….

#178455 Reply
    mannu
    Member

meie lõhkusime see aasta vana kasvuhoone ära, oli teine selline vana ja väsinud. Nüüd kui uut hakkasime tellima saime šoki, jube kus on hinnad ikka. Näiteks üks hinnapakkumine oli lausa 51 tuh 😯
    Nii jääbki meil see aasta see majake tegemata, otsustasime kaminanurga kasuks 😉
    Muide miskipärast ma arvan et 51 tuh eest ma saan elu lõpuni osta poest tomateid. Aga kahjuks see pole see, oma kasvatatud on ikka palju paremad, eks näis, äkki järgmine aasta.
    Kilest ei taha ma kohe kindlasti, iga aasta näen kuidas naabrid kilet vahetavad 🙄

#178456 Reply
    Urri
    Member

Kui ma oleks rikas kui troll, siis ma ostaks üldse selle:
    http://www.biolan.fi/estonia/default4.asp?active_page_id=112
    Saad kasvuhoone komposti kah…

#178457 Reply
    Member
Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 45 total)
Reply To: Kasvuhooned ja välitualetid
Your information: