Kasulik kirjandus

Homepage Forums – VARIA – Isetegija aia- ja ehitusnurk Kasulik kirjandus

• This topic is empty.
Viewing 8 posts - 1 through 8 (of 8 total)
  • Autor
    Postitused
  • #10024 Reply
    LaanteLaps
    Member

Oled läbi lugenud mõne põneva ehitusraamatu? Või hoopis aiaga seonduva raamatu, ole pai, anna meilegi teada, millega tegu.

Samuti on hea teada põnevatest artiklitest.

Põhjatäht:
    Grišakovidelt on ilmunud ka 2 raamatut, mis moodustavad 1 terviku:
    * Väliseluruumi kujundamine.
    Ilmunud 2004 Maalehe Raamatu poolt

* Väliseluruumi ehitamine.
    Ilmunud 2005 Maalehe Raamatu poolt

Soovitan raamatuid väga!!!!

* Olen Grišakovide juures mitu aastat olnud nii kujundamas kui ka rajamas aedu.

kikuliis:
    Mõnus tekst meie looduslikest maasikatest!
    http://www.loodus.ee/el/vanaweb/9706/maasikas.html

Eesti taimed” sisaldab Eestis enamlevinud taimeliikide kirjeldusi ning nende anatoomiat ja füsioloogiat tutvustavaid materjale. Lisaks leiate koolibioloogias rakendatavaid töölehti ning elektroonilisi teste ja taimemääraja
    http://bio.edu.ee/taimed

Artikkel Mõdrikul olevast Villemsonide kollektsioonaiast
    http://www.kodu-aed.ee/est/aed/?newsID=6610
    Seal olen ka ise käinud ja ei kahetse, vanapaari aed on aukartust äratav!

#304364 Reply
    Member

Elulõngaspetsid Mahhovid annavad näpunäiteid. Olen nende käest ostnud erilisi elulõngasorte. Paari taime ostmine venib millegipärast alati tundide pikkuseks loenguks :D .

#304365 Reply
    LaanteLaps
    Member

Sant soovitas Pääsule:
    Päris hea raamat

#304366 Reply
    Tintsu
    Member

Raamatute koha pealt soovitus – eelistada kodumaiseid autoreid. Tõlkekirjandusest neid, mis on Eesti oludega täiendatud. Paljud tõlkeraamatud on ilusad küll, aga meil paraku neis olevad taimed sellisel moel ei kasva (Osad sobivad muidugi inspiratsiooni ja ideede ammutamiseks).

Kel kusagilt kätte sattub, siis soovitan Mari Laane koostatud Iluaianduse käsiraamatut. Raamatu teises osas on taimekataloog, kus taimed grupeeritud sobiva kasvukeskonna järgi.

Jüri Annistilt on toredad raamatud Laisa aedniku aed ja Istuamise kunst.

Aia planeerimine ja rajamine – Reti Randoja-Muts Peenar sinu aias, Peenar sinu aias. Mahamärkamine, rajamine, hooldamine., Lilled anumas ja amplis. Tegemist on Räpina aianduskooli õpetajaga.

Maksab guugeldada ka teist õpetajat Reet Palusalu. Ta oli minu õpetaja ja üks äraütlemata supper inimene. Ja tark.

Aiaplaani tegemise ja rajamistööde kohta välismaistest tegijatest soovitan John Brookes’i raamatuid. Taimevalikut ei saa üle võtta, kuid raamatutes näidatakse sammhaaval, kuidas aiaplaani teha. Ning muidu on neis raamatuid palju ilusaid vaateid, mis ehk inspiratsiooni annavad.

#304367 Reply
    Guest

Kas nüüd see kirjanduse alla sobib, aga tõsiselt head ja suht adekvaatset infot rooside kohta saab Dave’s Garden lehelt, kui inglise keelega enam-vähem sinasõber.
    Ja veel: Kordese roosid, Delbardi roosid, Austini roosid

Eesti tegijatest on hea ja inforikas koduleht Calmia’l

Trükistest eelistan samuti kodumaiseid autoreid või asjatundjate tõlkeid. Häid raamatuid on nii palju, et neid ei jõua üles lugedagi. Tintsu viidatud “Iluaianduse käsiraamat” on vist 2000. aasta üllitise täiendatud kordustrükk (Mari Laane on toimetaja, aga koostajaid terve hulk) ja see on olnud mulle natuke nagu piibli eest :)

#304368 Reply
    Tintsu
    Member

Kordustrükk jah. Mulgi peaaegu juba kapsaks lapatud see raamat 😆

#304369 Reply
    Member

Soovitaksin eestimaist roosikasvatajat ja Mart Ojasalu raamatut. Iluaianduse käsiraamat on aga tõesti piibel, mida võib usaldada.

#304370 Reply
    Tintsu
    Member

Puud ja põõsad, dendroloogia – tasub lugeda ja uskuda Andres Vaasat.

Viewing 8 posts - 1 through 8 (of 8 total)
Reply To: Kasulik kirjandus
Your information: