Käsitööraamatud ja -ajakirjad

Homepage Forums – ÜLDISED KÄSITÖÖTEEMAD – Raamatukogu ja abivahendid Käsitööraamatud ja -ajakirjad

• This topic is empty.
Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 138 total)
  • Autor
    Postitused
  • #138 Reply
    Member

kas Eestis müüakse kusagi ajakirja ШИК? Olen neid Lätis ja Leedu sirvinud ja ühe ostsin ära ka (vana number oli, aga neid müüdi vist kõigis raamatuärides ja maksis umbes 16 kr). Seal on lihtsalt väga ilusaid ja huvitavaid lõikeid, kuigi miinuseks on see, et suurused on valikulised. Burdas on nagu suuruste vahemikud pigem.

Teiseks tahaks teada, kas kusagil on müügil ka vanu Burdade numbreid (a la aastast 2000)?

#16524 Reply
    ussicke
    Member

Vanemaid Burdasid on mõned eksemplarid Kangas ja Nööp kauplustes. Isegi 1997 aasta numbreid on mõnikord silma hakanud.

#16525 Reply
    Member

Pailaps kirjutab:
    Nonii. Ma nüüd sain endale heegeldamise pisiku ja kusagilt peaks ju alustama.
    Äkki keegi teab miskist raamatut heegeldamisest, mida ma võiksin raamatukogust laenata ( või isegi poest leiab veel mõne värskema), et täitsa nullist peale hakata :)

Maki kirjutab:
    Vaata ➡ seda. Peaks asjalik olema. Jummala algõpetus :) (Peaks endalegi ostma, et üht koma teist meelde tuletada :) )

Tobuvants kirjutab:
    Mul on kodus näiteks mingi E.Aljasmets’a raamat “Heegeldamine” (aastast 1984), seda võiks ehk raamatukogudes leiduda. Kui ma ei eksi, siis me ka koolis õppisime sellesama raamatu põhjal heegeldama.

pubu kirjutab:
    mina võtsin heegeldamise meeldetuletamiseks mingi a la heegeldamine-kudumine I-IV kl raamatu ja 15 minutiga kõik jälle meeles ja selge (mitte kõik aga täpselt niipalju kui praeguseks hetkeks vaja), ja ega vist peale põhikooli polegi heegeldanud midagi

#16526 Reply
    Susa
    Member

Tänane saak Apollost:
    Jan Eaton “200 heegedatud ruutu tekkideks, mööblikatteiks ja vaipadeks”.
    Trükisoe raamat, ilusad motiivid, head värvilahendused. Sain tõesti häid motiiviideid ja veel paremaid kuidas neid kokku sobitada. Muidugi raamatu tagaosas olevaid lõngade nimekirju kasutada ei saa… Tuleb ise otsida analoogid, mida siit maalt saada on.
    Aga eks nende tõlkeraamatutega olegi nii.
    Üks mõte, mis seda raamatut lapates pähe tuli: raamat heegeldatud motiividest, mis välja antud Inglismaal ja meie jaoks tõlgitud. Mõni eestlane ei osanud siis sellist asja kokku panna! 😯 Oleks võinud meile siia ettepaneku teha ;)

#16527 Reply
    Kristy
    Member

Lugesin üks päev poes ühest ajakirjast, et ilmumas on eesti oma käsitöö ajakiri, aga vot enam ei mäleta, kuidas seda endale tellida saab (tellides oli odavam kui poest ostes). Ja netist ka selle kohta kuidagi infot ei leia. Kas keegi oskab aidata?

#16528 Reply
    Krentu
    Member

http://www.tellimine.ee/tell/index.php3?id=3&aid=Pere+ja+Kodu mina tellisin siit!

Tänane saaks Apollost:
    Trükisoe raamat, ilusad motiivid, head värvilahendused. Sain tõesti häid motiiviideid ja veel paremaid kuidas neid kokku sobitada.

Ma ka ostsin selle raamatu ja minu meelest on ka väga hea! Võrreldes nende teiste suhteliselt mõttetute tõlgitud käsitööraamatutega…

#16529 Reply
    Member

eesti oma käsitööajakirja saab tellida siit:

http://www.tellimine.ee/tell/index.php3?id=3&aid=Pere+ja+Kodu

#16530 Reply
    kikukas
    Member

@Susa wrote:

Tänane saak Apollost:
    Trükisoe raamat, ilusad motiivid, head värvilahendused. Sain tõesti häid motiiviideid ja veel paremaid kuidas neid kokku sobitada.

Mis raamat maksis?

#16531 Reply
    Drex
    Member

ostsin endale täna selle
    paidest, ja maksis 180.-, hinnad vist paiguti erinevad

#16532 Reply
    Elsa
    Member

@Kristy wrote:

Lugesin üks päev poes ühest ajakirjast, et ilmumas on eesti oma käsitöö ajakiri, aga vot enam ei mäleta, kuidas seda endale tellida saab (tellides oli odavam kui poest ostes). Ja netist ka selle kohta kuidagi infot ei leia. Kas keegi oskab aidata?

Tõsi ta on, infot ajakirja kohta on vähe ja seegi natuke nurgataha paigutunud. Aga eks toimetus on ajakirjale viimase lihvi andmisega ametis. Natuke rohkem infot uue ajakirja ja tema tellimise kohta on väljas Pere ja Kodu kodulehel:
    http://www.perekodu.ee/56206
    Müüki tuleb novembri algul :)

#16533 Reply
    Member

Njaa, mul on kaks tükki ära tellitud 😆

#16534 Reply
    Member

Raamatukoi Viru tänava kaupluses (teisel korrusel) on müügil vanu Burdasid ja Siluette. Ise ostsin ühe 75nda aasta Burda. Neid oli seal päris palju, aga mõnedel olid lõikelehed puudu. Riiulist hakkasid silma veel mõned käsitöö alased raamatud, aga need endal juba kodus olemas.

#16535 Reply
    Member

… ja kui te satute nt Jõhvi, Kohtla-Järvele või veel parem Sillamäele ja kindlasti Narva ka, siis siit leiab uhkemalt igasugu ajakirju, Sillamäelt olen mingeid vanu ajakirju eriti odavalt saanud.
    kui kellegil vaja mingit infot müügikohtade suhtes jagan seda meelsasti

#16536 Reply
    Nicole
    Member

vene raamatupoodidest ja turgudelt leiab venemaal välja antud käsitööraamatuid ja -ajakirju. venelased armastavad kasutada skeeme ja jooniseid, nii et keeleoskus polegi hädavajalik. ja odavad on need raamatud kah!
    nt. suvel ostsin 318 leheküljelise naiste riiete konstrueerimisõpiku ja see maksis vaid 39eeku.

#16537 Reply
    Member

@Nicole wrote:

vene raamatupoodidest ja turgudelt leiab venemaal välja antud käsitööraamatuid ja -ajakirju. venelased armastavad kasutada skeeme ja jooniseid, nii et keeleoskus polegi hädavajalik. ja odavad on need raamatud kah!
    nt. suvel ostsin 318 leheküljelise naiste riiete konstrueerimisõpiku ja see maksis vaid 39eeku.

just just sama raamatu mis eesti keeles on 500 krooni, saab vene keeles paarisajaga

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 138 total)
Reply To: Käsitööraamatud ja -ajakirjad
Your information: