Käsitööraamat – TOP SECRET!

Homepage Forums – VARIA – Arhiiv – ei ole kasutajatele nähtav Käsitööraamat – TOP SECRET!

• This topic is empty.
Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 81 total)
  • Autor
    Postitused
  • #273150 Reply
    Susa
    Member

MINGI ühine nimetaja peaks seal raamatul tõesti olema.. Erinevad tehnikad, aga miski, mis neid ühendaks.
    Praegu nii populaarne taaskasutus näiteks? (lihtsalt esimene mõte, mis pähe tuli)

Tegijatest: Rees, Linca, Amanda, Laima, Tintsik, Muhv, KatjaII, Mimm, Silpsolps, Mareli, Roheline, Malena, Pireparm, le_.li, kelly26, Pireparm …. jne

Noorematest võiks ka kellegi kaasata – isetegijaid on meil siin ju ka lapsest pensionärini.
    Teine mõte sellega seoses – raamat nooremast vanemani, tegutsemist igale eale.

#273151 Reply
    kikukas
    Member

Taaskasutus on tõesti pop, just natukene aega tagasi näidati restaureerimiskursusi telekast. Seal jutt, et paraegu, masu ajal on üldse taaskasutuse ja käsitöö ning isetegemise teema kuum.

Mina, käsitöökauge inimene, muidugi ei kujuta ette, kuidas taaskasutusest raamatut teha, et vahetan nööbi siit ära ja heegeldan sinna ääre? 😯

Kui palju neid variante on?

#273152 Reply
    kikukas
    Member

AA, ma veel kirjutan Näiteks, mida Eestis pole, igatahes mina ei tea, Printsessi raamatut tüdrukutele.
    Miks mul selline idee tekkis eile öösel, sest ma poes ju tööl ja meil on müügis printsessi ajakirjad, kus on sees tüdrukutele kas siis kaelaehted või kõrvarõngad, mikrofonid tobedad, kus sees pole aukegi, et sisse puhuda. Kogu aeg ostetakse! Minuarust on 25 kr tk ja mõned sordid on veel kallimad.

Lasteaedades on kogu aeg vaja printsess olla, pidudel.
    Kui teeks miski raamatu, milles ongi printsessi riided ja ehted ja roosid nt sünnipäevalaudade kaunistused ja kaardid ja oh seal saaks palju asju teha.
    Ma juba mõtlesin, et teeks isetegijasse sellise poe??

#273153 Reply
    Susa
    Member

Oh, ära aja hullu juttu! :D
    Meil oli siin just äsja TKV Romantika. Paistab, et rahvas läks mõnusalt hulluks ja pitsid ja satsid on kõigi absoluutsed lemmikud. Usun, et sellisel printsessiraamatul oleks laste seas menu küll :)

#273154 Reply
    kikukas
    Member

Just ja poe mõtet ärme ka maha mata, on ju.
    Ma ütlen, lastele ostetakse ja tehakse igal ajal kõik! Olgu masu või mitte. Koolilapsigi kuni kolmanda, neljanda klassini printsessitakse mis hirmus. Roosa ja helesinine ja valge ja kollane oleks raamatu läbivad värvid. Ja tehnikaid, mis selle juures kasutada saaks oleks igast valdkonnast, vbolla sepised ei sobiks ainult.

#273155 Reply
    Susa
    Member

Printsessiraamatu jaoks peaks olema tõenäoliselt teistsugune autorite valik kui praegu sai kirja pandud. Näiteks mina ei oska midagi printsessilikku teha – ei hakka parem üritamagi ;)

Kui praegu raamatut tegema hakata, siis valmiks see mis ajaks? Umbes Jõuludeks? Pole halli aimugi kuidas need asjad käivad.. Kellelgi meie hulgast on aimu?

#273156 Reply
    Member

@Põhjatäht wrote:

Jäin raamatuga seoses mõtlema sellele, et tegemisel peaks natuke arvestama ka raamatu ilmumise ligikaudse ajaga.
    Näiteks suvel ilmuvasse raamatusse oleks imelik panna talviseid kindaid-salle-mütse ja talvel ilmuvasse bikiinide paraadi …

Mul just vastupidine arvamus, et rege rauta suvel jne :D Ma arvan, et kui üldse kunagi kasvõi üks raamat ilmuma peaks, siis võiks see olla multifunktsionaalne just selles mõttes, et aasta(te)ringseks kasutamiseks. Tegemisi algajast profini, suvest talveni, väiksest asjast suureni. Mingi ühendav teema võiks siiski olla, kuhu alla need seinast seina juhendid koondada.

#273157 Reply
    kikukas
    Member

Ei ole aimu, kaua see aega võtab, aga enne jõule võik valmis saada küll, st siis ostetakse jõuludeks. Plaadid ja raamatud enamjaolt sätitakse jõulumüügi ajaks.
    Seda peaks lausa küsima.

#273158 Reply
    mdm beadalot
    Member

Kui on aastaajaga seotud teema, siis vbl bikiinid suvel on juba hilja – sobiks just talve-kevadesse. Jõulude eel on muidugi tõesti kingimaratoni hea ära kasutada. Kuid praegu pole mõtet selle üle veel arutada, kui ei tea, kas kirjastuse tingimused on vastuvõetavad.

Ma vist kirjutasin kusagile, et mul on kontakt ühe kirjastajaga, kes ütles, et autor saab 10% kirjastuse müügitulust ning kaotab kõik autoriõigused, need lähevad kirjastusele. Küsisin ühelt tuttava tuttavalt, kelle sugulane töötab Murutari kirjastuses (päriselt ka) ja öeldi, et 10% on hea.

Põhimõtteliselt tahetakse, et annad oma pooliku raamatu materjali neile, nemad toimetavad ja muudavad selle kõlbulikuks saatmiseks trükikotta. Ma ei tea, mis imeprogrammidega seal töötatakse, vbl on tõesti nii keeruline.

Mul näiteks, kui tõesti raamatutegemiseks läheks, on mõeldamatu, et viin mingid pliiatsiga tehtud asjad kirjastajale – siis ei tea, mis jama võib lõpuks sellest välja tulla. Seetõttu teen adobe illustratoriga skeemid (juttu niikuinii palju ei tule). Ning kui ma mõtlen välja mingi teema, mõtlen ehted, teen need valmis (helmespõiminguga läheb veel mittu nurjunud katset, enne kui see ilusti istub), teen skeemid aksepteeritavas failis, pildistan ise, siis teeb meele küll mõruks kui öeldakse, et ega kirjastus heategevust ei tee – saad 10% ja kõik õigused kirjastusele.

Nii et küsimus on ikkagi, mis tingimustel see kirjastus raamatutegemist pakub.

#273159 Reply
    Member

Ma olen sama meelt sinuga et vaja tingimused selgeks teha kõigepealt.

Ma ise ei kujuta küll ette, et annaks kirjastusele pooliku materjali ja et siis nemad seavad selle raamatuks oma nägemust mööda.
    Mulle selline asi ei istu.
    Kui mul on ikka oma nägemus raamatust ja kui ma annan üle sisuliselt trükivalmis faili, siis mind nende nägemused ja tüüptingimused küll ei rahuldaks.

Edit:
    Mul ühe ideena on peast läbi käinud, et võiks olla 2 IT raamatut = 1 nn talveraamat ja teine nn suveraamat (sisu poolest).
    Ja seda ajalist sobivust pidasin eelkõige ideaalis silmas nö 1 aastaajalise eelnihkena raamatu sisu ja ilmumise aja vahel. Siis sobituks see kõige paremini kokku … :m8hh:
    Ei tea, kas saite nüüd aru, mida öelda tahtsin …

#273160 Reply
    kikukas
    Member

Kirjutasin ühele inimesele, kes kirjastustega pidevalt kokku puutub, kahjuks ei ole vastanud. Ootan.

#273161 Reply
    Susa
    Member

Annika küsis täna hommikul, kuidas meil asjad kulgevad.
    Kirjutasin ,et huvi on ja mitmeid ideid on ka välja pakutud. Küsisin ,et mismoodi tema seda raamtuasja näeks.
    Vastus järgmine:

Meie idee on selline, et võiks olla käsiraamatu stiilis raamat- korralikud fotod esemetest ja õpetused juures. Olen vaadanud, et kalendrikonkurss on Teil üks tore asi- võibolla annaks korraldada samamoodi konkurss näiteks kindlal teemal raamatu jaoks?
    Ise vaatasin eile, et näiteks kottide tegemisest pole peaaegu üldse raamatuid – võimatu oli leida isegi täiesti tavalise lihtsa koti lõiget. Ja miks mitte näiteks “Isetegijate rahvuslikud ehted” vms.

Ühe raamatu võiks piiritleda kindla teemaga- näiteks Isetegijate kotid, Isetegijate sokid, Meisterdamine lastele vms. Küllap koos mõtleme välja teemad, mille kohta just praegu raamatuid teha. Ja koos mõtleme ka, kuidas teemat piiritleda- kas võtta üks või mitu tehnikat ühte raamatusse. Kui asjad sujuvad ja lugejahuvi on, siis teeksime meelsasti mitu erinevat raamatut.

Raamatu valmimise ajast. Kõik oleneb asjaoludest ja kui palju inimestel aega on. 2-3 kuud koostajale ja 2 kuud kirjastusele materjali töötlemiseks on tavaline taks. Juba selleks sügiseks esimene raamat ilmutada tunduks üsna reaalne. Aga see kõik on kokkuleppe küsimus.

Mina näeksin asja nii, et igal raamatul oleks üks konkreetne inimene koostajaks, kes siis seda projekti veaks ja meiega suhtleks.

Vastan hea meelega kõiksugu küsimustele, see asi on mu enda jaoks ka hästi põnev.

Tegelikult mulle meeldib see mõte, et tekiks justkui pisike sari pealkirjadega “Isetegija …..misiganesasjad…”
    :)

#273162 Reply
    Member

Noh, meil sokikonkurss just lõppemas, kas sealt ei saaks raamatumaterjali kokku? (ma ei tea ju, kuidas tase on senisaadetud töödel olnud). Lisaks võiks ju ka muid omaloomingulisi sokke võtta (Alleraa tegi hiljuti supersokid nt).
    Ja ise just hiljuti mõtlesin, et meil võiks veel koti-konkurss ja pitssalli-räti konkurss tulla, kust saaks uusi ideid ja ehk ka juhendeid. Utsitaks rahvast omaloomingule.
    Sari oleks vahva jah. Ilmselt siis tegu selliste pisemat sorti raamatutega. Huvitav kui mahukas üks raamat saaks/peaks olema?

#273163 Reply
    mdm beadalot
    Member

Hmm, huvitav-huvitav, kirjastused on aktiivselt huvi hakanud tundma?

#273164 Reply
    Member

Natuke mõtisklusi raamatu teemal :lol:.
    Kirjastused tunnevad huvi siis, kui on kasumit oodata. Ja selliste raamatute pealt on see ilmselt tulekul küll ning mitte väike.
    Vaatasin esimest kättejuhtunud tõlkeraamatut „Sokkide väel“ – ca 160 lk, ca 60 pilti (suuremat-väiksemat), värvitrükk teksti sees 2 värviga, kõvad kaaned, 44 mudelit + natuke juttu. Poehind kaanel 254 krooni. Trükiarvu pole paraku antud, nagu praegu tavaks on.
    Arvestades igasuguseid juurdehindlusi on tõenäoliselt selle raamatu omahind (tõlkekulud, autoritasud?, trükk, levitamine) ca 125 krooni, seega kasum sama palju raamatu pealt.
    Samas – mul on kogemus 2 artiklite kogumikuga, mis 200-250 lk paksud, pehme käide (liim), kaas värvitrükk, kujundus, küljendus ja trükkimine võetud pakkumistega trükikodadelt, 500 eksemplari, kokku parim pakkumine ca 25000.-. Kõik muu tegime ise, autoriõigused on seega endal.
    Pika jutu mõte – miks nuumata kirjastust? Või lausa mitut?
    Kokku võiks panna idee (mitu mudelit, palju pilte, mitme värviga trükk, kui mitu lk, jne jne) ja võtta trükikodadelt pakkumised. Mõnel saab seda lausa kodulehel tabelit täites teha. Hinnad on suhteliselt soodsad hetkel. Siis saab ka kehtestada autoriõigused nt isetegija.net nimele.
    Sel juhul oleks selge, kas on mõtet ise vaeva näha või tasub mõni kirjastus asja kallale lasta.

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 81 total)
Reply To: Käsitööraamat – TOP SECRET!
Your information: