Käsitööraamat – TOP SECRET!

Homepage Forums – VARIA – Arhiiv – ei ole kasutajatele nähtav Käsitööraamat – TOP SECRET!

• This topic is empty.
Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 81 total)
  • Autor
    Postitused
  • #8102 Reply
    Susa
    Member

Sain täna sellise kirja – minu meelest tasuks selle üle päris hoolega mõelda ja ära teha!
    Mõtleme, arutleme!

Olen Annika Pärnumaalt ja olen Isetegijat juba mitu aastat fännanud ja blogides ilusaid töid imetlenud.
    Nüüd alustasin tööd kirjastuse Fookus Meedia vastutava toimetajana ning tegelen muuhulgas omamaiste käsitööraamatute kirjastamise-toimetamisega.

Sellega seoses tekkis idee- kas võiks ehk anda koostöös Isetegijaga välja mõne omamaiste käsitööõpetuste raamatu? Vaatan, et neid töid ja õpetusi on Isetegija rahval kindlasti väga palju, mis vääriksid raamatusse pääsemist ja võiksid nii jõuda ka nende huvilisteni, kes internetis nii palju ei käi.
    Mõtlen just konkreetset esemete tegemise õpetusi, teemad-ideed tuleks siis eraldi läbi arutada ja välja valida.

#273121 Reply
    Member

Siin kerkib jälle üles see originaalõpetuste ja viitamise teema.

Äkki tasuks originaalõpetusi ka vanematest IT kalendritest sinna raamatusse lisada? :m8hh:

#273122 Reply
    Member

Üks võimalus on ka konkursi moodi asi välja kuulutada originaalõpetuste laekumiseks.

#273123 Reply
    mdm beadalot
    Member

Tasuks kindlasti uurimist-kaalumist! Lisaks vanemate kalendrite ning konkursile võib ka pöörduda otse kellegi poole, kas on nõus tegema õpetust. Millised on aga nende tingimused?

#273124 Reply
    Member

Ma arvan, et tingimuseks saab olla:
    * originaalõpetus
    * tegija on suuteline õpetuse nii kirja panema, et selle järgi saab teine tegija töö järgi teha
    * et töö on kvaliteetne

Kõik muu on juba selline, et on eri maitsed ja oskused jne.
    Kui teha 1 üldine kogumik, siis võiks olla ka sisu mitmekesine. Ka erineva raskusastmega.
    Ja ehk võiks lasta mõne sõna juurde kirjutada ka lookese toote või toote sünni ja idee saamise kohta. Midagi, mis annab sel moel tootele “lisaväärtust” juurde.

#273125 Reply
    Member

Kindlasti oleks mõistlik juhendi tegijail lasta kellelgi kõrvalisel selle järgi asi valmis teha, siis selgub, kas juhend töötab ja võivad võimalikud vead või segased kohad välja tulla.

#273126 Reply
    Member

Muhv:
    Kui lasta kellelgi enne veel nö proovitöö juhendi järgi teha veel, siis see seaks lisaks kitsendavad piirid sellele, et uusi töid tuleb raamatu jaoks liiga vähe kokku.
    Lisaks sõltub see ka tootest, eks ju.
    Kui kampsun-vest oleks ehk mõistlik lasta järgi teha, siis pontso tegemisel erilist mõtet jälle pole (sest suurus pole nii määrav).

Ma rõhuks pigem sellele, et juhend “söödav” oleks.

#273127 Reply
    Member

Mina rõhuks kvaliteedile, mitte kvantiteedile 😈

#273128 Reply
    Member

Et Keson või Mareli tikivad sõba ja laseme x kasutajal selle järgi tikkida ja võrdleme tulemuste kvaliteeti. ;)

Ma arvan, et see ikka sõltub suuresti tootest, kas seda nõuda või ei.

#273129 Reply
    Sibulaplix
    Member

Põhjatäht, sa saad vist valesti aru asjast. Tähtis on see, et õpetus oleks arusaadav. ei ole ju mõtet sellistel õpetustel mis ei ole arusaadavad ja selged. Testkudumist jne kasutatakse selleks, et tuua välja õpetustes olevad ebakõlad, mida tihti juhendikirjutajal endal on raske märgata
    . Tavaliselt on neid kudujaid ka rohkem kui üks, et oleks kindel, et õpetusest saavad aru nö igasugused kudujad. Testkudumise eesmärk pole läbi viia valminud tööde vahelist kvaliteedikontrolli.

#273130 Reply
    Member

Sain õigesti aru. 😆
    Kuid tõin selle näite nimelt üsna meelevaldselt.

Olen erinevaid õpetusi üsna pikalt juba kirjutanud ja on üksjagu kogemusi.
    Seetõttu väidangi, et kõik sõltub tootest ja õpetus peab olema lihtsalt ja üheselt arusaadav (“söödav”).

Ah mis sellest ikka pikalt seletada …
    Appi, mu “õmblustöö” (loe: 2a õmmeldud kulmuga poiss) tiris jälle plaastri ära ja ka 1 niidi kulmu seest … igav mul pole siin … ;)

#273131 Reply
    Member

Kusjuures ma ise ka mõtlesin tuua näite, et tikkimise juures ei ole tõesti läbitikkimisest muhvigi kasu, aga kuna sa ise tõid näitena pontšo või salli, siis seal ei olegi asi niivõrd suuruse mitteklappimisest, vaid ka seal võib mustris viga sees olla. Autor ise ei pruugi seda juhendis märgatagi, sest temal tuleb see tegemine niikuinii juba peast.

#273132 Reply
    Susa
    Member

Igal juhul peavad need õpetused olema enne järgi katsetatud. Eriti loll oleks kui tagasiside Isetegija raamatule oleks taoline, et misasja selle lausega seal mõeldi ja kas tolles kohas on mustris viga sees jne?!?

Ma arvan ka, et mingit avalikku konkurssi ei saa vist teha, sest me oleme kõik näinud, mis tase on asjadel, mis on saabunud kalendrikonkurssidele. Kui me selle asja tegemisele võtame, siis minu meelest tuleks pöörduda konkreetselt tegijate poole, rääkida mida tegema hakkame ja küsida, kas nad on kaastööst huvitatud.
    Jah, võib olla erineva tasemega töid selles mõttes, et peaks olema midagi nii algajale kui oskajale järgitegemiseks. Taseme vahet ei tohi olla raamatusse pääsevate autorite hulgas. St. ka pisike nõelapadi peab olema raamatu jaoks tehtud professionaalselt, mitte nii, et oleks näha, et on algaja tehtud, et kuskilt midagi ripneb jne.

Fotodest ei hakka ma parem praegu rääkimagi. Ma loodan, et kui raamatu väljaandmiseks läheb, siis kogutakse tööd kokku ja need pildistab üles mõni professinaal, sest kui jätta pildistamine inimeste endi teha siis… Ma näen praegu seda, mis laekub sokikonkursile ja see on ikka täiega masendav!

Nagu Muhv ütles – Isetegija raamatu puhul peab olema eriti tähtsal kohal kvaliteet. Jah – me oleme asjaarmastajate foorum, mitte proffide, aga asjaarmastaja oskab ka teha profesionaalset tööd.

#273133 Reply
    kikukas
    Member

Pildid on üliolulised, need peab üks inimene tegema ja soovitavalt peaaegu proff. Meil siin ka üks-kaks on.
    Kvaliteet loomulikult ja värvid ja materjalid. Kui ma siire Vanaseljaga rääkisin, siis oli temal masendus peal seoses selle mütsiraamatuga. ta isegi andis lõngad tegijatele, aga need tegid ikka omasoodu ja ei kasutanudki neid lõngasid, kuna nende arust oli naapidi palju ilusam. Mütsiraamatut vaadake, kui on, mul on. Korra vaatasin.

#273134 Reply
    Susa
    Member

Veel üks kiri Annikalt:

Minu meelest tasuks mõelda isegi mitmele raamatule eri teemadel. Täna jäid mulle silma kalendrikonkursi fotod, nii võrratud rahvuslikud tööd.

Ja kui tuleb meelde lihtsalt mõni käsitööraamatu teema, millest Eesti käsitööinimesed puudust tunnevad, siis olen kõigi ideede eest tänulik. Ma ise mõtlen juba tükk aega, miks pole Muhu tikandist korralikku uut raamatut. Võibolla võtan ka selle teema ette, netikülge ju tehakse hoolega.

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 81 total)
Reply To: Käsitööraamat – TOP SECRET!
Your information: