Käsitöölaat Telliskivi Loomelinnakus (Tallinn) -arutlus

Homepage Forums – VARIA – Vanakraamiladu Käsitöölaat Telliskivi Loomelinnakus (Tallinn) -arutlus

• This topic is empty.
Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 61 total)
  • Autor
    Postitused
  • #6365 Reply
    tigress
    Member

Teemast “Laadal müümise tasuvusest” kasvas välja idee korraldada käsitöölaat väiksematele tegijatele, kes ei soovi või taha suurtel laatadel osaleda.

Esialgne plaan:
    asukoht – Telliskivi Loomelinnak (Tallinn)
    toimumisaeg – 20.06 kell 10-15
    müügiplatse 100 müüjale
    kohamaks – 75-100 krooni

Lisaks laadale võiks mõelda ka erinevate töötubade tegemisele, tehnikate tutvustamisele ning muule taolisele.
    Teeme täpselt sellise laada, millest te unistanud olete 😉

#233981 Reply
    Member

Mina oleksin kindlasti tulija! :D

Kas praegu saab juba oma nime kirja ka panna?

#233982 Reply
    ussicke
    Member

Ma paneks ka kohe nime kirja ja hakkaks asju nikerdama :)

Kunagi peab ju ikka olema see julge ja rasvane jänes, kes võtab kätte ja hakkab pääle :)

#233983 Reply
    LaanteLaps
    Member

Tigress, kas tekitad miski nimekirja ka?
    Panen ka end kirja ;)

#233984 Reply
    Rees
    Member

Rees ka!

#233985 Reply
    tigress
    Member

No tore, et tahtjaid juba tekib :)
    Kirbukatel on kohe valmimas online broneerimine ja heal meelel püüaks seda inimeste registreerimisel kasutada, sest siis oleks mul kõik asjad ühes koos ning süsteem genereeriks kõik vajalikud piletid jm.
    Aga ma pean nuputama viisi, mis lubaks ainult õigetel käsitöölistel seal registreerida.
    Seni võite soovi korral siin enda huvist märku anda.

Kas teil on mingeid erisoove ka?
    * nt sarnased käsitööstiilid oleks rohkem koos või pigem eraldi
    * kas turule oleks oodatud ka toormaterjaliga kauplejad
    * kui jah, siis kas ka firmad või ainult koduste varudega käsitöölised

Võite ka kirja panna enda varasemad kogemused – mis meeldis ja mis oleks võinud teisiti olla.
    Minu jaoks on see laat esimene selline ning tõenäoliselt ei tea kõiki nippe ja nüansse 🙄

#233986 Reply
    Member

Vastuseks tigressi küsimusele õigete käsitööliste äratundmise osas: kuna praegusel ajal on enamikel käsitöölistel olemas oma blogi, koduleht või lihtsalt pildigalerii, kus tehtud tööd üleval, siis võiks selles samas registeerimissüstemis olla üks lünk, kuhu peab oma lehekülje aadressi kopeerima.

Minu meelest võiks sarnaste käsitööalade tegijad olla pigem ühes pundis kui eraldi, sest siis oleks külastajatel ja ka müüjatel parem ülevaade kogu laadast.

– ja kindlasti võiks kohal olla ka toormaterjalidega kauplejad – nii firmad kui lihtsalt isetegijad.

#233987 Reply
    Rees
    Member

Toormaterjalidega kauplejad oleks väga hea idee.

Millegipärast arvan, et müüjad teemade kaupa nö segamini oleks parem mõte. Ei lähe külastajale igavaks. Muidu pärast kolmanda eheteleti ees seismist vist äkki üle neljanda sinna üheksandani, kes platsi ääre pool näiteks ei viitsika vaadata. Üllatusemoment hoiab äkki kauem platsil ja tekitab huvi. Et lapitehnikas pajakinnaste järgi tulles, avastad neid platsilt otsides veel miljon muud pisividinat, mida kohe PEAB ostma. Võib-olla see mu isiklik kiiks, aga eklektilisus laadal oleks plussiks.

#233988 Reply
    Member

vaidleksin vastu. ikka kord ja loogika peab olema. kaupluses ka ju ei osta piima ühest poe otsast ja siis et põnevam oleks on kohukesed teise poe nurka viidud.
    selline paigutus väsitab ostjat ja ajab pea sassi. niigi on raske ühe müüja kauba valikuski orienteeruda. kogemused räägivad nii.

#233989 Reply
    Member

Mina oleks ka tulija.

Aga mul selle kauba gruppidesse jagamisega selline küsimus, et kui ma näiteks tulen müüma nii ehteid, heegeldatud asju, kui ka õmmeldud asju, siis kuidas te mu ära paigutate :D

PS ja ma olen nõus ka teiste asju müüma, kes ise ei taha, saa minna 😉

#233990 Reply
    tigress
    Member

Mina ise pooldan ka nö segamini lette.
    Esiteks võib tõesti juhtuda, et neljandasse-viiendasse sarnase kaubaga letti enam ei minda ning teiseks kuhu panna kauplejad, kel ongi palju erinevas tehnikas kaupa kaasas.
    Ja tegelikult on tavapoes asjad väga kavalalt pandud – piimatooted on alati kaugemal ja sügavamal, sest neid ostetakse pea alati ja siis külastaja peab ka teistest lettidest mööduma. Käsitöö puhul ei ole sellist kindlat kaubagruppi, mida kindlasti tahetakse – vist 🙄

#233991 Reply
    Member

Väga lahe mõte! Pooldan täielikult! Osaleks ka ise heameelega, kuid seekord olen samal ajal Eestist ära. Kui organiseerimisel abikäsi vaja, siis suurima rõõmuga löön kampa (kuni 10. juunini, peale seda sõidan ära)

#233992 Reply
    LaanteLaps
    Member

Mina olen ka “segamini” lettide poolt. Võib – olla on ehtemüüjaid tõepoolest 10 tk, ja kui mina oma ehetega olen 10nes, kas siis viitsiks keegi nii väga suure innuga vaatama tulla. Mõelgem nt. piimade paigutusele: Meierei, Tere, See, Too, Kolmas, Kümnes. Ma võtan esimese piima, olen rahul ja kõnnin edasi. See, kuidas Tere oma piimast lahti saab või seitsmes või viimane müüja, pole enam minu asi. ;)

No see mu subjektiivne arvamus.

#233993 Reply
    Guest

Pooldan ka segamini müüki

#233994 Reply
    Rees
    Member

Piimaostmisega ei saa selles mõttes võrrelda, et toidupoodi lähed sa ju ikka teadmisega, mida täpselt tahad. Käsitöölaadal sa võid ju teada, mida tahad, aga sada protsenti olen kindel, et “segamini” lettide ääres käies avastad, et kindlasti on veel seda ja seda ja seda vaja.

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 61 total)
Reply To: Käsitöölaat Telliskivi Loomelinnakus (Tallinn) -arutlus
Your information: