Käsitöö ja kunsti vahe

Homepage Forums – VARIA – Vanakraamiladu Käsitöö ja kunsti vahe

• This topic is empty.
Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 19 total)
  • Autor
    Postitused
  • #226 Reply
    kikukas
    Member

Mul teile küsimus.
    Kustmaalt me nüüd selle piiri tõmbame?
    Kas maalimine on kunst või käsitöö?
    On saabunud meile kiri, kus tuntakse rõõmu,
    et niisugune foorum on olemas ja saavad ka maalijad foorumist koos osa võtta.
    Mina ei tea, mis teha.

#17358 Reply
    Maki
    Member

Ühtpidi oleks ju tore, kui maalikatel oleks oma nurgake siin olemas, ilmselt ise kiikaks ka vahest sinna.
    Samas – äkki läheb liiga segaseks?
    Käsitöö on küll kunst, aga kas ka kunst käsitöö on… Mina pole küll see, kes oskaks piiri tõmmata.

#17359 Reply
    Sibulaplix
    Member

aga foorumi nimi teil isetegijad. maale tehakse ise 😉 ise mõtlesin just, et lilleseade all ehk võiks ka toalilledest jms juttu teha äkki?

#17360 Reply
    kikukas
    Member

Novott, siin jälle tekib eetika küsimus. Meie kasutaja siin -Susa-, peab korralikku aiandus-lillendusfoorumit. Leiaks mingi variandi hoopis tema foorumile lillenduse suunata.

http://www.aiatuba.com/foorum/

#17361 Reply
    Member

Mina olen juhtumisi nii kunsti-kui käsitööinimene ja ei tunne ennast solvatune, kui kunsti käsitööks nimetatakse või vastupidi :)
    Siidimaalgi ntx nii kunst kui käsitöö. Niiet mingi nupuke võiks ehk siiski olla 🙄

#17362 Reply
    Member

Minu jaoks on need piirid nii lähestikku,et neid nagu polegi või on väga hägused – aga mõni “kunstiinimene” läheks kindlasti närvi,kui tema loomingut keegi käsitööks nimetab 👿 samas on palju käsitööliike,kus peaaegu iga toode või teos on omaette kunstiteos.Vist jääb kehtima va tundud tõde,et “kunst ei ole kunsti teha, kunst on kunstis kunsti näha”

#17363 Reply
    Susa
    Member

Jah, lilledega ja taimedega seotu on käsitöö minu jaoks sellest hetkest kui taimed on raamatu vahel ära kuivatatud ja neist saab kaarte või kunstnikerdustega käsitöökarbikesi teha :) Taim ise võiks käsitöö alla kuuluda siis kui keegi ise mõne taime valmis teinud on…

Aga kustmaalt läheb kunsti ja käsitöö piir… Näiteks:
    Maal=kunst, ei sobi käsitöö alla.
    Siidimaal=käsitöö, sobib käsitöö alla.
    Seega – kui inimene võtab molberti, kinnitab sinna lõuendi, võtab välja oma akvarellid või õlivärvid ja hakkab siis paberile maalima, ei saa seda kuidagi käsitööks nimetada. See käiks siis maalimise kohta.

Pakun välja: On ju olemas “vaba teema”, kus kõik soovijad võiksid kirjutada kas õlimaalimisest, kalliskivide lihvimisest, oma auto tuunimisest või millest iganes hing ihkab!
    Kui me kuuleme sõna “kunst”, siis tekib tunne, et jutt käib millestki ülikallist. Millestki, millele korraldatakse oksjoneid, käiakse hardunult imetlemas või arvatakse, et tegu on mõne friigiga :P
    Sõnaga “käsitöö” assotseerb enam kinnast kuduv mammi või lapitekk või soe sall. Igal juhul mitte glamuur ja paks rahakott :P

#17364 Reply
    Nicole
    Member

aga kuhu võiksid liigituda kunstnikerdustega esmaabikapid? 😉
    tegelikult võikski kunst olla käsitööna võetav senimaani, kuni on tegemist tarbekunstiga (s.o. selga, jalga, käevangu, kaela jne pandava asjaga).

#17365 Reply
    kikukas
    Member

@Nicole wrote:

Kui oled kudunud, siis kudumine ja heegeldamine alla 😆

#17366 Reply
    master
    Member

@kikukas wrote:

@Nicole wrote:

Kui oled kudunud, siis kudumine ja heegeldamine alla 😆

. . . ja kui oled kaunistused plekist või rauast nikerdanud, siis rauaroobertite juurde? :P

me tõesti veel ei tea, aga äkki kuskile siia?
    http://www.isetegija.net/phpBB2/viewforum.php?f=16

#17367 Reply
    Pailaps
    Member

Mina leian, et siin foorumis võiks need asjad kõik kättesaadavad olla 🙄

#17368 Reply
    kikukas
    Member

Nonii. Arutasime, et isetehtud asjad võiksid olla nt kasutajate järgi, st crazy all kõik crazi asjad , ampsaku all ampsaku asjad….aga….
    Proovisin ära, ei tule sellest välja midagi, sest nt crazy värvib särki alateema alla on postitatud vastus veel eilegi ja mõnel võib konkreetseltl selle kohta küsimusi olla või tulla.
    Kui sinna otsa paneks kõik Crazy teised tegemised kaa, siis läheb ikkagi segaseks.
    Foorumi põhimõte peaks selles seisnema, et kui vaja, leiab kiiresti üles, mida otsite. Enne olgu ta siis pikem kerida.

#17369 Reply
    redfox
    Member

terekest, olen täitsa uus.

tahtsin lisada sellise info:

Kunst kui sõna on tulnud saksa keelest, mida te ilmselt oskate isegi aimata.
    aga tema algne tähendus oli ” oskus, võime”.

Kunst on selline oskus mida igaüks järgi teha ei oska. selle tõttu on see leidnud ka kasutust sellistes sõnaühendites nagu nõiakunst, kokakunst, võlukunst, kõnekunst, isegi sõjakunst.

Käsitöö on selline oskus, mis eelkõige seisneb vilumustes – aga väga heaks käsitööliseks saamine eeldab ikkagi ka kunstiannet.

Viimasel ajal on käsitöö üha rohkem kunst, sest ei leidu väga palju inimesi kes väga peent käsitööd suudaks järgi teha.

Igasugune kunst ei ole muidugi käsitöö. aga mõnda kunstiteast on võimalik teostada käsitöövõtetega.

enamik tarbekunstialasid kattub ja teeb koostööd käsitööga.

n.ö. vabade kunstide valdkonnas on aga palju traditsioonilisi tehnikaid – fresko, litograafia, kuivnõel jne. – mis toetuvad käsitsitööle.

teil tuleb ilmselt lähtuda rohkem igast konkreetsest teosest kui valdkonnast.

Servus,
    redfox.

#17370 Reply
    kikukas
    Member

@redfox wrote:

teil tuleb ilmselt lähtuda rohkem igast konkreetsest teosest kui valdkonnast.

Oehh, tule siis appi, kui me liigitamisega väga rappa jookseme! 🙄 :D

#17371 Reply
    obukakk
    Member

@kikukas wrote:

Nonii. Arutasime, et isetehtud asjad võiksid olla nt kasutajate järgi, st crazy all kõik crazi asjad , ampsaku all ampsaku asjad….aga….
    Proovisin ära, ei tule sellest välja midagi, sest nt crazy värvib särki alateema alla on postitatud vastus veel eilegi ja mõnel võib konkreetseltl selle kohta küsimusi olla või tulla.
    Kui sinna otsa paneks kõik Crazy teised tegemised kaa, siis läheb ikkagi segaseks.
    Foorumi põhimõte peaks selles seisnema, et kui vaja, leiab kiiresti üles, mida otsite. Enne olgu ta siis pikem kerida.

Õige, need kaks teemat, mis praegu on võib ühendada, olgu üks suur teema, kus saab kiidelda oma asjadega ja kui teatud aja jooksul (kuu, kaks, poolaastat???) pole enam teemasse postitusi, siis admin lihtsalt kustutab selle, sest kaua sa ikka kiitled. Ja igakord kui tahad midagi teistele näidata, siis lihtsalt avad uue teema samas alafoorumis. Kiiresti leidmise jaoks on “Otsi” ja seepärast tuleks hoolega mõelda teema pealkiri läbi, enne kui seda alustada.

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 19 total)
Reply To: Käsitöö ja kunsti vahe
Your information: