Kampsunid, vestid (juhendid)

Homepage Forums – KUDUMINE – Kootud esemed, mustrid ja juhendid Kampsunid, vestid (juhendid)

• This topic is empty.
Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 74 total)
  • Autor
    Postitused
    leili33
    Member

Heegeldatud äärisega kampsun, eesti keelne juhend

Mercar
    Member

@Clara wrote:

Üks ilusaimaid kampsuneid mida mina näinud olen :D
    http://photo.163.com/photos/103lijuan/9623312/1314558625/

*** link ei toimi enam

Samal põhimõttel tehtud salli õpetus siin.
    Kel vähegi fantaasiat suudab ilmselt need 2 asja (salli õpetuse ja endale sobiva kampsuni lõike) ühendada.

Member

Palju kirjuid kamksikuid ja muud kudumist
    http://www.trendsetteryarns.com/patterns.htm
    http://www.berroco.com/ -siin ka õpetusi jagatud
    http://www.naturallyyarnsnz.com/

Member

sattusin sellisele kullaaugule praegu
    http://www.knitscene.com/projects.asp

leili33
    Member

@27.sept 2006 LaanteLaps wrote:

geomeetrilise mustriga kampsun

leili33
    Member

@15.08.2006 mommibeebi wrote:

Tere kõigile! Ütlen kohe, et ei ole eriti osav. Aga tahaks hirmsasti ajaviiteks endale kampsuni kududa. Leidsin pika otsimise peale endale ka sobiva variandi, kuid õpetus on soome keeles..ma ei tea kas ma üldse eesti keelse juhendi järgi oskaksin teha, liiati siis veel soome keelse järgi. tahtsingi küsida, et äkki on keegi siin selle õpetuse juba ära tõlkinud.
    http://www.novita.fi/ohjeet/naisten_neuleet/novita_isoveli_poolopusero.html igaljuhul olen igasuguse abi eest väga tänulik. 😉

@karukapp wrote:

vaatame siis mis siin nii rasket on:
    kasutatud on 2 *2 soonikut ehk siis 2 parempidi ja 2 pahempidist
    kehaosas ainult parempidist kudet ehk siis paremalt poolt parempidi ja pahemalt poolt pahempidikududa
    vardad nr 5 ja 6
    Tagatükk üles luua, nr 5 varrastele, vastavalt suurusele 68-74-80-86 silma. kududa 12 cm soonikut. võtta vardad nr 6, edasi kududa 15 cm parempidist pinda, siis hakka kahandama
    hetkel hakkas kiire aga proovi edasi ise soomekeelseid vasteid saad siit
    http://www.isetegija.net/phpBB2/viewtopic.php?t=85
    😉
    kui aega leian aitan ehk edasi kui ise pole pusinud

@mommibeebi wrote:

kuni kahandamiseni sain aru, edasi läheb segaseks. seal on midagi et koo 8 parempidisilmust, tee ülevõtmisega kahandus ja koo kuni vasemas ääres on on järgi 10 silma 😯 ma ei saa sellest mitte midagi aru. ma ei ole ise ühtegi kampsunit kudunud, nii et…ärge siis pahandage rumala peale :? ma saan sellest aru nagu peaks keskelt kahandama, aga ma arvan, et saan valesti aru.

@Mercar wrote:

Põhimõtteliselt tuleb kaks silmust kokku kududa. Mõlemalt poolt vaadates 9 ja 10-nes silmus tuleb kokku kududa. Seda tuleb vist erinevalt teha, et ilus jääks. Pärast jääb kude midagi sellist:

Mõlemalt poolt hakkab 8 rida keskelepoole hoidma… Oranžiga on mul joonistatud need read mis jäävad sirgelt (nende arv sõltub sellest, mitu rida niiviisi kahandama pead- ise soome keelt piisavalt ei mõista, et aru saada).

PS. Vaata riidekappi. Paljud müügil olevad kampsunid on kaenlaaukude juurest nii kahandatud. Äkki leiad ka oma kapist sellise. Siis on paremini silme-ees, kuidas asi olema peab.

@killukalli wrote:

Minu arusaamise järgi on see kahandus taljeosale mõeldud.Koodki 8 parempidi ,siis võtad 2 silma ületõstmisega kokku.Kood nii kaua kuni 10 silma alles sel real ja kood 2 parempidi kokku ja siis tavaliselt lõpuni.Järgmisel real samamoodi .Siis edasi kuni pikkus on 24 cm.Edasi hetkel ei jõua.

@kaitsa wrote:

kahandusi teed nii:
    esimesel real koo 8 silmust, siis ületõstmisega kaks kokku. koo edasi kuni rea lõpus on vardale jäänud 10 silma, siis koo 2 kokku ja koo ülejäänud silmused.
    tee selline kahandamine veel 7 rea pärast, jääb 64-70-76-82 silmust.
    kui töö kõrgus on 24 cm siis lisa üks silmus kummastki äärest 8 silmuse kõrvale. ja nii uuesti 5 rea pärast. nüüd peaks olema jälle nii palju silmuseid kui alguses.
    kui töö kõrgus on 33-34-35-36 cm lõpeta mõlemast servast varrukaauguks 2 silmust, siis 1 silmus kummastki reaotsast igal 2 real peale 4 silmust (sarnaselt varem kokkuvõtmisele, et neli silma kood ära, võtad kaks ületõstmisega kokku, siis kood kuni rea lõpuni kus peab jääma veel 6 silma vardale ja siis teed kaks kokku ja kood viimased neli silma). seda korda 5 korda. jätka peale kahandusi tavalist kudumist 54-60-66-72 silmusega.
    kui varukaaugu kõrgus on 19-20-21-22 cm, lõpeta keskmised 18-18-20-20 silmust kaelaaugu jaoks. koo valmis teine pool. lõpeta kaelaaugu kõrvalt igal teisel real 3 silmuts üks kord. kui käeaugu kõrgus on 21-22-23-24 cm, lõpeta ülejäänud 15-18-20-23 s. koo teine pool peegelpildis.
    esiosa koo nagu tagaosa kuni varukaaugu kõrgus on 13-14-15-16 cm. lõpeta keskmised 10-10-12-12 silmust ja koo üks pool enne. kahanda igal teisel real 2×2 silmust ja 3×1 silmus. koo silmused maha kui tüki kõrgus on tagaosa kõrgune. tee teine pool peegelpildis

@leili33 wrote:

ja edasi niimoodi:
    Esitükk
    Koo samamoodi kui selga kuni käeaugu kõrgus on 13-14-15-16 cm. Nüüd lõpeta keskmised 10-10-12-12 s kaeluse jaoks ja koo edasi õlaosad eraldi. Lõpeta kaeluse juures veel igas teises reas 2×2 s ja 3×1 s. Lõpeta allesjäänud õlasilmused seljaosaga samal kõrgusel. Kaeluse teine pool koo analoogne.
    Varrukad
    Loo peenematele varrastele 38-38-42-42 s ja koo soonikut 12 cm. Võta jämedamad vardad ja koo edasi siledat parempidist.Kui tüki kõrgus on 23-20-22-19 cm, hakka kasvatama – lisa varruka mõlemas servas 4 s kaugusel äärest 1 s igas 4. reas 10-12-11-13×1 s =58-62-64-68 s. Kui tüki kõrgus on 46-47-47-48 cm, lõpeta mõlemas servas kõigepealt 2s ja siis 3 silma kaugusel äärest 1 s igas 2.reas 4 korda, kahanda samamoodi nagu kehaosal. Allesjäänud 46-50-52-56 s koo maha.
    Viimistlus
    Kinnita detailid alusele vastavalt mõõtudele, parem pool all. Niisuta piserdades ja jäta kuivama. Õmble õlaõmblused. Korja ringvarrastele 68-68-72-72 s ja koo ringselt soonikut 20 cm. Õmble varrukad külge, siis õmble külje-ja varrukaõmblused

@pihiema wrote:

Tänud sulle leili!!! :D Mulle istubki eesti keeles kudumine rohkem ja isegi viskasin sellele kampsikule silma peale :D

@mommibeebi wrote:

suured tänud kõigile kes aitasid! hakkan seda nüüd pusima, eks paistab kuidas mu esimene kampsun välja tuleb.

leili33
    Member

@petrina 14 Detsember 2005 wrote:

Mõned kootud vestid:
    Alpaca vest
    Bias Knit vest keri lehte veidi alla ja seal on pilt ja õpetus
    Patchwork vest
    Rohkem kootud vestide õpetusi leiad siit

leili33
    Member

palmikutega vest vest ‘Greenday’ soome k.

kassrosin
    Member
    leili33
    Member

“mullivest”, juhendit ei ole

Member

@leili33 wrote:

“mullivest”, juhendit ei ole

Osssaa kui lahe :)

Member

Shibori äkki? Enne suur lohmakas valmis kootud, siis need mullikohad kilega kinni seotud ja värk ära vanutatud?

Sibulaplix
    Member

kusjuures mulle tundus ka et üldpind oleks justkui vanunud.

shalla
    Member

Leidsin kampsuni hetkel ilma mustrita, aga see on nii kena ja ilus ja vapustav 😉

Susa
    Member

@shalla wrote:

Leidsin kampsuni hetkel ilma mustrita, aga see on nii kena ja ilus ja vapustav 😉

😯 😯 😯

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 74 total)
  • The topic ‘Kampsunid, vestid (juhendid)’ is closed to new replies.