Kaktuse ümberistutamine

Homepage Forums – VARIA – Isetegija aia- ja ehitusnurk Kaktuse ümberistutamine

• This topic is empty.
Viewing 12 posts - 1 through 12 (of 12 total)
  • Autor
    Postitused
  • #4218 Reply
    AnnuLasn
    Member

Tahaks teada, et kuidas teised kaktuseid ümberistutavad.Kuna meil päris suur kaktus pisikeses potis ema tahab ümberistutada, valutult.Siis tahakski teada nippe kuidas istutada ümber kaktust ilma, et väga valus poleks. 🙄

#179096 Reply
    stuart
    Member

@AnnuLasn wrote:

Tahaks teada, et kuidas teised kaktuseid ümberistutavad.Kuna meil päris suur kaktus pisikeses potis ema tahab ümberistutada, valutult.Siis tahakski teada nippe kuidas istutada ümber kaktust ilma, et väga valus poleks. 🙄

Ma soovitaks pakse nahaga t88kindaid ja vahtplasti v styrofoami vms sinna kaktuse okaste otsa, st et ei ürita mitte okaste vahelt kaktusest kinni hoida, vaid vajutad need parajad tükid kahelt poolt okaste otsa ja vastu kaktust ja tõstad nendest. Kahte inimest oleks ka vähemasti vaja, eriti kui suur kaktus on, et üks hoiab ainult kaktust ja teine tegeleb kaktuse potist väljasaamise ja teise potti mullapanemise jms-ga.

#179097 Reply
    AnnuLasn
    Member

kaktus on meil 34cm pikk

#179098 Reply
    Mercar
    Member

Mina selliste nö karvaste või õrnaokkaliste puhul (mis naha sisse sügelema jäävad) võtan kaktuse ümbert kinni mitmekordse paberriba abil. Teist võtan õrnalt palja käega, omal mugavam lihtsalt, kuna haare on täpsem.

#179099 Reply
    AnnuLasn
    Member

meil ei tasu paljakäsi võtta.Ükskord kukkus käe peale käsi oli pärast paistes.Sellel siin on ikka korralikud okkad

#179100 Reply
    Trinzzu
    Member

mina olen suurema kaktsue puhul kasutanud vanemaid nahkkindaid.
    Suurepäraselt ajavad asja ära. No ja kui ikka suur on, siis on abilist vaja, et üks hoiab ja teine kühveldab mulda ja kive potti.

#179101 Reply
    Mercar
    Member

Mina just tugevate okastega taimi võtangi palja käsi. Sätid käe õrnalt paika ja korras. See nagu naeltest voodil lesimine kui okkad / naelad pinnapeale ühtlaselt suruvad ei olevalus…

#179102 Reply
    AnnuLasn
    Member

meil küll ühtlaselt ei kasva.See kaktus kasvab üldse väga viltu 🙄

#179103 Reply
    Mercar
    Member

Kaktuste raamat (Kaktuste tähtkujus) soovitab ka pabeririba abil hoida. Kusagilt olen kuulnud ka et mitmekordne foolium on selleks hea- hoiab vormi ju.

#179104 Reply
    stuart
    Member

Nujah, pehmemate puhul ehk tõesti paber, tänapäeva foolium on nii õhuke, et väga ei usu, et okkaid peab ;) Oleneb okasest ka, kui on sihuke suureokkaline, millel pisikesi pole, siis hääletaks ikka vahtplasti poolt. Korralikud paksud töökindad igaljuhul, sest kõige ebameeldivamad on just tillukesed okkad, aga need paksust kindast vast läbi ei tule 🙄

#179105 Reply
    Pireparm
    Member

Mina kasutan ka kindaid ja kaktuse võtan igaks juhuks vana froteerätikuga . Aga okkad on ikka hullud. Korra kukkus vastu kätt ja põdesin mitu nädalat. Paistetus ja valu ja punetus.

#179106 Reply
    AnnuLasn
    Member

sama juhtus mulgi.Meil on need uued aknad ja ma tahtsin akent irvakile panna ja panin ja kaktus kukub käe peale.Ühe okka pärast on arm ikka alles.

Viewing 12 posts - 1 through 12 (of 12 total)
Reply To: Reply #179097 in Kaktuse ümberistutamine
Your information: