Kahe värviga kudumine

Homepage Forums – KUDUMINE – Kudumise algtõed ja tehnikad Kahe värviga kudumine

• This topic is empty.
Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 27 total)
  • Autor
    Postitused
  • #5238 Reply
    Member

Mul oleks vaja kududa neljakandilist tükki selliselt, et 6 silma oranži lõngaga, siis 50 silma mustaga ja siis uuesti 6 silma oranžiga. Aga mõistus sai otsa, kuidas ma koon nii, et ei peaks seda oranži lõnga ühes töö otsas teise venitama. Mõtlesin kaks tokki oranži lõnga otstesse jooksma panna, aga siis jääb must osa nagu eraldi.

Kahjuks ei pska selgemini ennast väljendada. Ehk sai keegi mu murest aru ja oskab aidata :)

PS! Olen juba kaks päeva mööda Isetegija foorumit ja netti tuulanud ja püüdnud mingit õpetust leida, kahjuks tulutult.

#202898 Reply
    Mercar
    Member

Kahe oranzi keraga saab küll, iga kord kui värvi vahetad tuleb lihtsalt lõngad risti panna ja jälgida et lõngade risti panekust tekkivad aasakesed jääks pahemale poole.

Pealmine pind jääb siis nagu vasakpoolne värvivahetus ja pahem pool nagu parempoolne sellel joonisel:

Ise olen sarnaselt kolmevärvilise pikkitriibulise salli kudunud. Kuna sallil alumine serv väga näha siis alustuseks sai varrastele loodud silmad kolme eri värviga eraldi ja siis tagasi kuduma hakates esimest korda lõngu risti keeratud.

Alguses tasub vast seda tehnikat pisemal proovilapil katsetada.

NB! selline keeramine ajab kasutuses olevad lõngad kohutavalt sassi!

#202899 Reply
    Member

saad küll panna kaks oranžhi eraldi jooksma, seal, kus must algab jai lõpeb, pead lõngad omavahel kokku keerama, et nad üksteise tagant läbi käivad, siis ei ole eraldi. ma ei tea, kas mu seletus oli arusaadav. (see on üks väheseid asju, mida kooliajast kudumisest mäletan).
    edit: ahah, juba mercar seletaski.

#202900 Reply
    Member

Suur aitäh kiirete vastuste eest :) Hakkan aga usinasti pusima.

#202901 Reply
    Member

Ehk ma saaksin kasutada seda teemat ära küsimusega, kuidas kududa soonikut 1 vasak 1 pahem kahe värviga (corrugated rib) ilma lõngajooksudeta?

#202902 Reply
    Member

Võimatu 🙄 1:1 soonikus ei ole need lõngajooksud ju üldse pikad, miks ei võiks need seal olla.

#202903 Reply
    Member

:m8hh: Minu loogika ütleb, et ilma jooksudeta kududes saad kahekordse ilma soonikuta pinna. (Kood ühel real parempidised ja teisel real pahempidised silmused)

#202904 Reply
    Member

Metsvaarikale minu blogisse jäetud küsimustele vastuseid (sest antud e-mailiga on miskit metsas).

Juhendis on üles loomine tumedaga ja järgmisel real (ringiks ühendades) on valged pahempidised ja tumedad parempidised. Lõngajooksud jäävad jooksma kinda sisse. Minu arvates on nad täitsa ilusad seal sees. See ribbing oli seal 2 pahempidi 1 parempidi.

#202905 Reply
    Member

Ja kus see linnaliina blogi asuda võiks 🙄 Vaataks ka hea meelega.

#202906 Reply
    annejeanne
    Member

@Muhv wrote:

Ja kus see linnaliina blogi asuda võiks 🙄 Vaataks ka hea meelega.

http://liina.koks.pri.ee/

#202907 Reply
    Member

Tänud :)

#202908 Reply
    Member

Suured tänud abi eest! Kohe kui sokid vardalt maha saab võtan need lumelinnu kindad ette.

#202909 Reply
    Guest

Näen, et inimestel on keeruline kahe värviga kudumine. Kuna ise koon eriti just sokke kahe värviga (mõned on siin ja siin), siis soovin oma meetodit tutvustada, ehk on kellelgi abi. Ei lähe mul selle meetodiga lõngad keerdu ega pea ka kogu aeg lõngasid näppudel vahetama, ei jää pikkasid ülejooksusid ja muster ei kisu.
    Mul on mõlemad lõngad vasakul käel, millest põhivõrv jookseb näpu otste pool (ehk tagumine) ja üle kahe sõrme (nimetissõrm ja keskmine sõrm), teine värv aga eespool ja ainult üle nimetissõrme.
    Selleks aga, et töö ei kisuks hiljem, on juba sisse harjunud liigutus töö venitamine peale iga varda lõpetamist (soki puhul, suurema töö puhul peab seda tihedamini tegema, kuid see on tunnetuse küsimus). Enamuses mul muidugi juba jooksevad lõngad sellise meetodiga piisavalt ühtlaselt, et venitada enamuses polegi vaja.
    Loodan, et paari päeva jooksul saan ka visuaalse materjaliga toeks olla. Ehk on kellelgi kasu ja mustrite kuduminegi muutub lihtsamaks ja meeldivamaks :)

#202910 Reply
    Guest

Täpsem info nüüd nii minu blogis kui ka eraldi teemana Kudumise algtõdete all – Lihtne kahe värviga kudumise juhend.
    Kui kellelgi on küsimusi, aitan hea meelega.

#202911 Reply
    Member

Kui ma tahan kududa kindakirjalist kampsunit, kas ma siis peaksin kuduma ringselt? Või kuidagi teisiti? Pea ei võta …..

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 27 total)
Reply To: Reply #202904 in Kahe värviga kudumine
Your information: