Kaartide tikkimine

Homepage Forums – MUUD TEHNIKAD – Tikkimine Kaartide tikkimine

• This topic is empty.
Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 41 total)
  • Autor
    Postitused
    Snowdrop
    Member

Vaatasin, et siin alafoorumis on palju tikkimise liike. Pakuksin välja ka väga huvitava asja nagu kaartide tikkimise!
    Mulle isiklikult meeldib see väga :)

Kuidas kaarte teha, ettekujutuse saate siit:
    http://www.stitchingcards.com/page.php?xPage=instructions.html

Olen tikkinud erinevaid kaarte, need on ilusad ja armsad

Tervitades
    Snowdrop

Member

Millist paberit sa oled kasutanud?

Snowdrop
    Member

Paksem värviline paber 160g “Kaskad” ja muud ilusad dekoratiivpaberid, võib ka isetehtud paber olla. Olen teinud ka tavalise õhukese värvilise paberi peale, aga see tuleb pärast paksema paberi peale kleepida.
    Kaarte tikkides tuleb jälgida just õhemate paberite puhul, et niiti liiga pingule ei tõmba, muidu läheb kaart kaardu.
    Ei soovita kasutada spetsiaalselt tikkimiseks mõeldud siidiniite, sest siidiniit muutub käsitsi tikkides karvaseks. Olen tikkinud kõige tavalisemate värviliste õmblusniitidega.
    Jõudu tikkimisel.
    PS. Kui on küsimusi, vastan meelsasti.
    Snowdrop

Member
    Snowdrop
    Member

See ei ole päris see. Kaartide tikkimine on, kui tikid otse paberile.
    Need on kaks erinevat tehnikat.

Member

ee seal ajakirjades oli küll kuskil mingid sellised otse paberile kaardid
    aga neid ei jõua keegi eraldi kaevata, teises arvutis selles mis mul hetkel katki on, oli mul üks pdf fail, kus oli hulk õpetusi sellise kaarditegemise kohta.

aga veel üks variant kaardi tikkimiseks oleks selline: Tikitud kaart

see on ka otse paberile õpetuse leidsin ühest kauneimat käsityöt ajakirjast (tea kas sai õigesti nimi 🙄 )

seal oli nii et valid mustri, joonistad kontuuri ruudulisele paberile, ja siis see paber millele tikkida kavatsed, see ruuduline sinna peale ja mingil pehmel alusel nõelaga ruutude järgi kaardi sisse augud torkida ja siis tikkida nagu ristpistet

Member

Riinukase saadetud lingilt leiab neid paberile tikitavaid kaarte ka – osades 6, 9, 27 ja 31. Proovisin tikkida ka, mõnus tegevus. Ostsin Abakhanist läikivaid niite (a 10 eeku, leti all). Särab ja sätendab kenasti :D Eks teine kord proovin mahedamaid niite ka. Ainuke häda, et mis nende kaartidega pärast peale hakata, pole juba 10 aastat kaarte kinkinud/saatnud :)

Susa
    Member

Kaarditikkimine on tõesti väga kift tegevus! Tekitab hasarti, kuna iial ju ei tea, milline pilt välja tuleb – vähemalt mina olen praegu inspiratsiooni kasutanud :)
    Tööjuures tegin sellised asjad:
    https://stage.isetegija.net/mkportal/blog/images/223IMG_1580.JPG

See on probleem jah, kui kaarte ei saada. Aga võimalik ju ka muid asju tikkida – järjehoidjaid näiteks. Või tikid märkmikule uued kaaned või misiganes pähe tuleb! Mul õnneks seda probleemi pole – meil läheb igal Jõuluajal saatmisele kuskil 20 kaarti.
    Pluss veel sünnipäevad jms asjad.

Member
    miokas
    Member

riinukas, kas sa omad kaardimustrid (cd plaadi kaunistused ka) oled kuskilt netist tõmmata saanud või oled juba nii proff, et vaatad pildimustrile peale ja oskad tikkima hakata?

Member

no see süda seal on ise leiutatud, aga see teine see on cd mis on hollandist pärit, cd sees olid juba augud olemas

Member

otse kaardile tikitud piltide mustreid

ja veel üks muster

Member
    capriche
    Member

ka mina tegin siis proovi kaardi tikkimisega. Tikkisin tavaliste õmblusniitidega, sest midagi muud lihtsalt ei olnud. Lillesüdamikuga pean veel midagi tegema, hetkel ei ole veel mõtteid tulnud. Aga tulemus sai selline:

Pilt on klikitav!

Member

Kus häda kõikse suurem, seal Isetegija kõige lähem 😉
    Siin on küll ilusaid kaartite mustreid. Olen aga täielik võhik, kes pole enne ei lähemalt ega ka kaugemalt seda tehnikat nuusutanud ja ei oska nendega miskit peale hakata. Suur soov oleks seda tehnikat täna natuke näppida, järsku keegi oskab anda mingeid näpunäiteid ja ka mõnda lihtsat mustrit koos juhendiga. Oleks väga tänulik!
    NB! Proovisin ka ise internetist otsida, aga kellele pole selle peale nina antud, see ka ei leia. Need, mis leidsin, olid ilma õpetusteta pildid ja arvan, et ka juba palju arenenumale.

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 41 total)
  • The topic ‘Kaartide tikkimine’ is closed to new replies.