Isetehtud pärlid taignast.

Homepage Forums – MUUD TEHNIKAD – Pärlimängud Isetehtud pärlid taignast.

• This topic is empty.
Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 16 total)
  • Autor
    Postitused
  • #2644 Reply
    Member

Mul on kodus olemas selline raamat: ”Põnev vihmase ilma raamat”
    Täna, kui mul igav hakkas, hakkasin seda lappama, ja mis ma leidsin:

Taignast voolimine :
    Sul läheb vaja:
    200 ml vett, 1 supilusikas taimeõli, 300g jahu, 300g soola
    Plakativärvid, läbipaistev lakk .
    Ning sellest tainast saab ka pärleid teha.
    Nüüd siis minu kogemused:
    Pärleid ma teinud küll ei ole, aga ripatseid jms asju küll. Ja ma pole üle üldse värvinud. Alguses kui ahjust välja võtsin, olin pettunud, polnudki eriti kõvad, aga kui panin nad oma kapi peale, siis nad läksid järgmiseks hommikuks kivikõvaks!
    Ps. Ahjus peab hoidma seda 20 minutit.
    Kui veel midagi teada tahate, siis siin on selliseid nt. salvrätihoidjaid.

See on nagu savi, saab igasuguseid topse, magneteid, võtmehoidjaid, pärleid, salvrätihoidjaid ja palju muud!

:)

#121164 Reply
    ellie80
    Member

soolataigen on see vää?

#121165 Reply
    Member

Soolatainas oli mu lapsepõlves lemmikmänguasi. Sellest saab nii palju igasudu asju teha (tegin sellest nii nukud, nukumööbli ja -söögiriistad ja terve loomaaia), ka helmeid saab teha.
    Kui oled huvitatud, annan Sulle parema retsepti, millega on väga hea voolida, ei peagi kõike ahjus kuivatama – nädala pärast kuivab isegi sama kõvaks.

1,5 spl tärklist segad 0,5 kl veega
    0,5 kl soola segad 1 kl keeva veega kuni kõik sulanud ja segad tärklisega kokku, lased jahtuda. Lisad 1 spl toiduõli (võid lisada ka PVA liimi 1 tl, vanasti kasutasin kondiliimi) ja jahu (no mitte ei saa oma vanast päevikust aru kas 1,5 kl või 2,5 kl).
    Sõtkud hästi tugeva taina.
    Kui tahad teha värvilist tainast, siis on parim sisse segamiseks guaššvärvid, ning, et voolimisel väga ei määriks sõrmi, lisa kindlasti tainale PVA liimi.
    Erivärvi tainast saab tega ka mustrilisi helmeid samal põhimõttel nagu fimostki. Ja lakkida on parem veepõhisete lakkidega juba kuivanud tööd.

#121166 Reply
    Rees
    Member

nu see on kuidagi väga sarnane mu praegusele papjeemašeepulbri kasutamisele… 😉

#121167 Reply
    Member

Vägagi võimalik, vanasti kasutati seda tainast isegi alumiiniumkastruli aukude parandamiseks (neid ei saa ju ei keevitada ega tinutada) ja suppi keedeti edasi :D . Igati laiakasutusega väärt kraam 😉 Mine tea, vast võtan selle jälle mõnikord kasutusele.

#121168 Reply
    Member

Aitäh Mirjam retsepti eest! Tundub päris tore, see Mirjami retsept, eks tuleb ikka ja jälle järgi proovida ! ;)

#121169 Reply
    Member

Lahe järsku õnnestub mul ka oma tüdruk midagi tegema meelitada ❗ See nagu oleks see mida ta teeks ja kui õnnestub saadan idee ka kooli tundub et nende õpetaja on ka nikerdaja. 😉 Muide tüdruk on teises klassis

#121170 Reply
    Member

See on lapsele väga sobilik voolimise mass. Minule pisteti see pihku juba enne kooliminekut. Igatahes tülisid sellega polnud (ma mõtlen seda, et mingid tükid kuskil mööbli katteriideid rikkumas jne), pahandused tekkisid siis kui koolis käsitöötundides plastiliin kasutusse tuli :) Mul praegu natuke vanemad piigad fimoga meisterdades küll ettevaatlikud, aga vahel ikka mõni killuke tuleb kas koerte karvadest, juustest (no minu mõistus ei võta, kuda ta piigadele pähe satub?) või vaiba seest välja harjata.

#121171 Reply
    pusapesa
    Member

soolataigen onmõnus – kungi tegin sellest oma barbile kodu sisustuse – lambid, televiisori, toidunõud jms.. :)

#121172 Reply
    Member

Peaks ka barbiedele asju tegema , meil ei ole selliseid kappe jms ostetud, need tegime kunagi nukumajja ise. Ja siis õed teevad klotsidest asju, et saaks jälle teha ja lõhkuda!

#121173 Reply
    Anzu
    Member

Hmm.. proovisin mis ma proovisin, aga poolt klaasi soola küll ühe klaasi keeva veega ei õnnestunud sulama panna. Segasin umbes 10 minutit ning põhjas oleva soola kogus ei vähenenud. Kontsentratsioon on lihtsalt liiga kõrge. http://buduaar.ee/Artiklid/articleId,166944 aadressil on antud sama juhis, aga minule tundub küll, et midagi on mäda. :)

#121174 Reply
    urvake
    Member

Miks arvad, et peenike sool peaks ära sulama? Pigem ühtlaseks massiks saama. Sool on sees säilitamise jaoks.

#121175 Reply
    Anzu
    Member

Retseptis oli kirjas “kuni kõik on lahustunud”, seega ma üritasin just seda suure higimulliga saavutada. 😆
    Tainas on praeguseks valmis ja esimesed helmed/muud katsetused samuti ahjuplaadi pealt tulnud. Peab tunnistama, et kerge pettumus oli. Käes voolides muutus mass liiga pehmeks ning kleepuvaks, veidi kõvemana aga rabedaks. Ahjust tulles olid paljud asjad ka pragunenud (kuigi seda võib kõrge temperatuuri tõttu minu süüks panna). Ei kujuta ette, mida selle ülejäänud kilo taignaga teha :P

Kui midagi muud positiivset pole, siis vähemalt ühe kogemuse võrra olen ikka rikkam. Tundub, et pean siiski FIMO jaoks rahakotti kergendama, ei asenda see jahu ja sool nii hästi midagi. :)

#121176 Reply
    Member

liisaliisale.
    Palun ütle mis temperatuuril Sa soolatainast asju ahjus 20 min hoidsid. Täna katsetasin Sinu antud retsepti. Täitsa vahva oli. Käes voolides läks tainas tõesti vedelamaks. Ise tegin nii, et hoidsin 100 kraadi juures 30 min.
    Väiksed asjad kuivasid läbi. Tundub et peopesa suurused barbi tugitoolid tahavad veel kuumutamist saada. 😆

#121177 Reply
    Guest

Kuna soolataigen oli teemaks oktoobri keraamikas tuli kohe huvi uurida. Nüüd aga küsimus – kas sellest annaks teha ka midagi suuremat? Nt pisikest vaagnat vms, kas on vastupidavust? Või väikest vaasi?
    Kuidas ta hiljem talub teisimaterjale enda vastas?

Kas lakk võib olla ka tugevdav lakk, see ideest peaks ju paari nädalaga veel tugevamaks tegema :)

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 16 total)
Reply To: Isetehtud pärlid taignast.
Your information: