isetegijad spordist, kaalust, tervislikest eluviisidest

Homepage Forums – VARIA – Isetegijad söögist, spordist, tervisest isetegijad spordist, kaalust, tervislikest eluviisidest

• This topic is empty.
Viewing 15 posts - 91 through 105 (of 358 total)
  • Autor
    Postitused
    Member

Ma käisin rattaga sõitmas. Üle paari nädalase vahe. Mõnusad aukus kruusateed, kuum päike, soe tuul. Nüüd tagument haige, pea valutab. Iseenesest ring polnudki suur- miskid hädised 12 km (Karula järve äärde, sealt Uueveskile ja siis koju tagasi).
    Ja hirrrmus LIHAhimu on.
    Himu siis nagu isu…lihaisu.

mannu
    Member

Ma sain sünnipäevaks hantlid, nüüd hakkab muskilte treenimine 😆
    Tegelikult tuleb nüüd üks pisike nädalane paus, vähemalt siin, kodumaa pinnal 😉

Rees
    Member

Hirmu ajab peale see teema! Esimest korda lugedes läks silm märjaks, sest meelde tuli endale antud uusaastalubadus- võtta maha… no ütleme siis et palju-palju. Numbrit ei julge enam välja öelda. Siiani pole sellest suurest lubadusest kinni suutnud pidada, kuigi selliseid helgemaid aegu ja nädalaid, kus pingutan, ikka on. Siis läheb 2-4 kilo, et varsti jälle tagasi hiilida… Kurat ja põrgu 😳 😈 , peab ennast ikka jõuga käsile võtma!!!

tintsik
    Member

nii, tintsikut on haaranud paanika! ja kogunisti nii suur, et lõin arvutis lahti kaalujälgijate lehekülje ning otsisin üles tartu rühmade aadressid ja toimumisajad. õnneks on täna, esmaspäeval, võimalik kohe ühe rühmaga liituda. sest kaal ei ole nende viimaste päevadega mitte alanenud, vaid veelgi suuremaks läinud 😥
    KÕIK! siitmaalt edasi enam nii ei saa! kas mõni tartukas tahaks ka kaasa tulla? koos oleks julgem :D

vikike
    Member

mennu läheb, krt peaks ka vist aga ma ei tahaks ikka elada ja süüa nii, et loen punkte tahaks ikka nii, et söön mida tahan ja ei mõtle, et homme nüün nälgin jne….aga titekilodest oleks vääääääga vaja lahti saada.

tintsik
    Member

raporteerin:
    olengi nüüd siis kaalujälgijatega liitunud, täna teine päev nende retseptide järgi toituda. tõsiseks probleemiks on etteantud koguste ärasöömine – need on suht suured! ja nii söödavad!
    käisin eile ka natuke rattaga sõitmas, jaksu on vähevõitu, aga eks ma harjutan :D
    kui ainult tahtejõudu jätkuks!

Member

Väga tubli tintsik! Aga mina tundsin täna hommikul kell 6 , et vat ei jaksa rattaga sõitma minna :( Sellisel puhul kuulan oma keha ja tudun edasi 😆 Sest eile õhtul võimlesin ja täna õhtul teen ka midagi (veel ei teagi, kas kepikõnd või rulluisutamine) ning ükski trenn ei tohi minu meelest muutuda väsitavaks kohustuseks. Või mis teie arvate?

PS. Peale kella 6 õhtul olen ka juba mõned päevad suutnud söögist hoiduda 😉

Member

ooo, minu lemmikteema – tervislik toitumine! :)
    pean tunnistama, et olen juba pikemat aega töökaaslaste-tuttavate pealt vaadanud, et kuidas kõik vinguvad, et kaal on liiga suur ja maha ei lähe. aga kui siis hakata vaatama, mida inimesed söövad… see EI kannata kriitikat! lihtne loogika ju ütleb, et ega puusadele rohkem pekki ikka ei tule kui sa seda ise sisse sööd! ;)
    alla võtmine pole tegelikult üldse raske ju. sport on muidugi alati see, mis aitab (pärast ei tohi muidugi peadpidi külmkappi sukelduda) ja see reegel, et 4 tundi enne uinumist süüa ei tohi, kehtib samuti. lisaks tasuks mõelda, kas ikka on vaja iga toidu sisse (salat, seljanka) hapukoort panna, kas võileib peab tingimata võiga tehtud olema (ma pole koju juba aastaid võid ostnud!), kas peab tingimata saia/saiakesi sööma, kas peab nädalavahetusel alati kooki küpsetama jne jne. kui natuke loogikat kasutada, siis on oma igapäevase toitumise kriitilise pilguga üle vaatamisest ikka väga suur kasu!
    samuti on minu jaoks arusaamatu, et inimesed tulevad õhtul koju ja kukuvad siis vitsutama. 😯 mina hommikul näiteks ei söö või söön vähe (jogurt, puuviljad). lõuna ajal (~kl 12-14 vahel) käin väljas söömas ning söön korraliku sooja toidu (magustoitu ei võta, salatit see-eest korralikult!). õhtul kodus mul tavaliselt enam küll nii suurt isu ei ole, et peaks uuesti praadi sööma. teen kerge salati, vahel mingi pasta või bruschetta… polegi nagu rohkemaks isu! ja ärge tulge ütlema, et ei nii ei saa, kõht koriseb. see on kõik inimese enda toitumisharjumustes kinni. korralikuks lõunasöögiks tuleb aeg leida, siis pole ka seda õhtust silmini täisõgimist.
    olen niimoodi kergelt oma toitumist jälgides ja samas üldsegi mitte nälgides 5 kg alla võtnud. hetkel olen elu parimas vormis ja superrahul! :)

Susa
    Member

@miki wrote:

korralikuks lõunasöögiks tuleb aeg leida, siis pole ka seda õhtust silmini täisõgimist.

Aga mina lähen hommikul 9 tööle, lõunapausi mul ei ole ja ainus võimalus päevas sooja süüa saada on kella 7-8 paiku õhtul kodus :) Lõunasöögiks leiangi aja – söön siis kui kliente ei ole kodust kaasa võetud võileiba või tatrahelvestest kuuma veega paisutatud putru :)

Arvan tegelt seda, et igaüks peab oma graafiku kohandama vastavalt sellele kuidas on tema võimalused. Ei ole reegleid, et lõuna ajal peab sooja sööma ja hommikuks klaasi sidruniga vett jooma või peale kella 6 süüa ei tohi. Need on kõik erinevad uskumised ja kui inimene sellega rahul on ja talle sobib, siis on vahva :)

Ma olen kolm päeva töölt jalgsi kuju tulnud :) Teeb umbes 2 kilti. Mitte palju, aga ikka kasulikum kui bussiga sõita. Pluss veel praegu see, et ilget moodi palav on ja koju jõudes on nii mõnus jaheda duši alla minna! :D

Member

kui mina õhtul peale tööd koju jõuan, siis ootavad peale minu veel 4 inimest sooja õhtusööki. õhtusöögi aeg on nii 17.30-18.30, olenevalt sellest, mida sel õhtul pere sööb.
    minu söögitegu küll ei saa olla õhtuks kerge eine, sest
    -ülejäägi võtab abikaasa tööle lõunasöögiks kaasa;
    -hommikuti on võileivad-krõbinad-piim-jogurt;
    -mees üldse hommikuti ei söö, vahest ka lõuna ajal pistab mingid saiakesed kõhtu, sest väljas söömas käia ei kannata pere rahakott. see-eest aga vitsustab õhtul-öösel mitu korda süüa (ja kaalub oma 180 cm juures ainult 63 kg)
    lastel on küll soe koolilõuna, aga õhtuks vajavad uut laadimist kõik.
    JA ÜHEL ÕHTUL ERINEVAID SÖÖKE KEELDUN MINA KÜLL TEGEMAST!!!
    praegu, suvevaheajal, on hea – saab normaalsel ajal süüa teha. aga see ei tähenda, et saab kergelt hakkama – suvine õhtusöök on päeva ainus soe söök.
    nii et mina ,,vingun” enda kallal rõõmsalt edasi, teen õhtuks head ja maitsvat sööki ning püüan olla endaga rahul, käia ujumas või kõndimas, rassida aiatöödel …
    ei hakka ennast näljutama. kui ikka lapsed õunakooki nuruvad, siis tuleb teha ja ise ka oma isetegemisest-käsitööst rõõmu tunda.

Member

Täiesti nõus Susaga, et tuleb lihtsalt ise mõistlikult suhtuda sellesse, kuidas su töö/ajagraafik lubab süüa.

Member

Päeval lubatud trenn on tehtud. Käisime Kuressaare servast algaval rattateel rulluisutamas. Mina ja abikaasa uisutasime, väike poja kimas rattaga. 4×2,4km= 9,6km Homme hommikul üritan taas rattasõitu teha.

Lugesin tänaseid toiduteemalisi postitusi ja olen Susaga ühte meelt. Igaühele tema enda usk ja sobivad tegevused!

Member

Samuti nõus Susaga.
    Minul algab tööpäev hommikul kell 7 ja lõpeb õhtul kell 11, seega kokku 16 h. Hommikul pigistan alla kuidagi ühe võileiva. Lõuna ajal siis söön mida kodust kaasa võetud ja õhtul viie ajal on ka veel üks tee paus. Töö on mul täielikult füüsiline, päev läbi tõstmist ja kummardamist. Õhtul ( öösel) kui ma pool 12 koju jõuan ja päris laip veel ei ole siis söön ikka ka korraliku keretäie. See ei ole küll sugugi normaalne aga lihtsalt ei suuda ka tühja kõhuga magama minna.
    Samas jälle olen mina elav tõestus, et õhtune söömine kasvatab sangad külge, sest tööl ma ju muud see 16 h ei teegi kui liigun.

Sibulaplix
    Member

aga minul on kepid!!!

Member

Tahan ka…neid toikaid siis. :)
    A teab keegi nendest pikemalt rääkida ja soovitada. No, et milliseid osta ja milliseid kindlasti mitte osta.

Viewing 15 posts - 91 through 105 (of 358 total)
  • The topic ‘isetegijad spordist, kaalust, tervislikest eluviisidest’ is closed to new replies.