Isetegija SUUR konkurss 2010-2011 – Lapitekk

Homepage Forums ADMINISTRATSIOONILE Administratiivhoone Isetegija SUUR konkurss 2010-2011 – Lapitekk

• This topic is empty.
Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 84 total)
  • Autor
    Postitused
  • #7785 Reply
    Susa
    Member

Arutlesime täna msn-is Põhjatähega sokikonkursi asju ja äkki ujus välja selline idee:

Peale sokikonkursi lõppu alustaks aasta aega kestva isetegija SUURE konkursiga:

LAPITEKK

Lapiteki võib nii õmmelda, kududa, heegeldada.
    Min. mõõdud: 150x200cm
    Osa võivad võtta kõik foorumisse registreerunud isetegijad.

Lapitekist tuleb saata mitu pilti, ühel neist teki kõrval ka mõõdulint, et oleks näha, et tekk tõesti on sellises mõõdus.

Et rahvas konkursil himuga osaleks, siis mõtlesime välja ka auhinna:
    Reis kevadisele Stockholmi Syfestivalen käsitöömessile
    laevapiletid+messipilet (u. 4500.-)

Osalejatel oleks osalemistasu (100.- näiteks?)
    Samuti käiks aasta aega toetusoksjonid.

Konkurss toimuks kui osaleb min. 10? tekki.

Selline lennukas mõte :)
    Ootame kriitikat ;)

#268099 Reply
    Member

Ohoo, see oleks suurepärane konkurss!
    Mul nt on ammu paar kootud lapitekimõtet, mis ei jõua kuidagi tegudeni. Kas adminnidel on ka õigus osaleda või on piirang peal?

Usun, et sellise auhinna juures oleks küll osalejad nõus ka osalustasuga. Lisaks toetusoksjonitele tuleks ehk kõne alla ka sihtotstarbeline annetuste korjamine? Olid ju paljud kuskil arutlusteemas nõus just rahaliselt toetama, kui teaksid täpselt, millele raha kulub. Ja kui peaauhind nii vägev oleks, siis tasuks ehk ka 2. ja 3. koht mingi pisema auhinnaga ära märkida.

Panen siia kirja ka mõttepoja, et vbl tasuks teha konkurss eraldi kategooriates (kudumine, heegeldamine, õmblemine), millede võitjad siis saaksid väiksemad auhinnad ja üldvõitja valitaks siis nende kolme esikoha hulgast (kuidas, seda peaks veel mõtlema, kas loosiga või eraldi hääletusega vms). Sest nii oleks hääletajail ikkagi kergem hinnata, väga raske on võrrelda erinevas tehnikas tekke. See muidugi eeldab jällegi, et konkurssil oleks piisavalt palju osalejaid.

Mis mõte teil muidu selle piiraguga oli, et alla 10 osaleja ei toimuks konkurssi?
    Ja kas ka siin kehtiks nõue, et tegemist oleks originaalse ideega, mitte juhendi järgi tehtuga?

#268100 Reply
    Susa
    Member

See number, alla mille konkurssi ei toimu, on veel lahtine. Auhin(na)d on suur ja selleks peaks tulema ka korralik konkurss. Näiteks viie kehvakese teki vahel oleks jama sellist auhinda välja anda.

Eria algatatud TK Teeme iseendale lapiteki teema kogus lõpuks kokku 31 tekki! Kui nüüd aega 3x nii palju ja auhind ka suur ootamas, siis tuleb ehk sama number täis :)

Arvan, et siin ei peaks kehtima originaalidee nõuet, sest sellist tekki oleks väga raske teostada! Näiteks vanaemaruudus heegeldatud tekk ei saaks siis ju üldse osaleda, sest kindlasti ei ole selline tegija enda välja mõeldud :)

Kõik võivad osaleda peale minu ja ehk ka Põhjatähe ;)
    See ka üks põhjustest, miks taaskord teemat tugidesse üles ei pane.

Sihtotstarbeliste annetuste mõte on ka väga hea! Kui koguneks rohkem raha kui antud konkursi auhinnafond ette näeb, siis saaks selle raha järgmise konkursi auhinnafondi jaoks.

#268101 Reply
    Member

Vot ma seepärast küsisingi, et väga raske on sellise asja puhul midagi üdini originaalset välja mõelda. Jäägu siis hindamisel rõhk maitsekusele, korrektsusele ja fantaasiarohkusele, siis on ka lootust suuremale osalemisele.

Tegelikult ma isegi mõtlesin, et ma olen nõus ka konkursiväliselt osalema (st ei pretendeeri auhinnale), aga mul on lihtsalt nii suurte asjade jaoks just sellist tõuget vaja, et saaks üldse alustatud ja lõpetatud. :)

#268102 Reply
    Susa
    Member

Vabalt võid osaleda! :) Ma ei näe siin mingit probleemi.

Kui mulle keegi sellise auhinnaga konkursi välja käiks, siis osaleksin raudselt :) Pealegi veel nii pika aja jooksul!

Kikukas – mis sa arvad – et me oleme ogaraks läinud? :P

#268103 Reply
    kikukas
    Member

Jumalast ebanormaalsed, nagu alati. Muhv paneb oobilt võistluse kinni, see on siililegi selge. Ma juba siin mõtlen, mõisniku mõtteid, et tegelt teeks kaa, ühe ilusa, vahelduseks. A Muhv võita ei tohi, ta on alati kõik võitlused ära võitnud ju! 😈

#268104 Reply
    Member

😆

#268105 Reply
    Susa
    Member

Ma vaatasin Käsitööolümpia ajal, kuidas Tegijad lapitekid valmis tegid – 2 nädalat ja sellised tekid, et vahi silmad peast välja!

Siit mõte, et ehk teeks selle tekikonkursi sellise pikkusega, et võitja saaksime välja kuulutada juba Isetegija sünnipäeval? Käsitöömess Stockholmis oleks 5.-7. november.

Sünnipäeval võiks olla üks atraktsioon näiteks kolme parima teki hulgast võitja valimine. Kolm parimat saadaks oma tekid sünnipäevale, kus saaksime neid vaadata ja igaüks saaks hinnata. Peo ajal loeme hääled üle ja kuulutame võitja välja.

#268106 Reply
    Member

Tegelikult ehk oleks mõistlik küll selles mõttes, et see sunnib keskenduma konkursile ja asja kiirelt valmis tegema, muidu võib nii mõnelgi venima jääda ja vedru maha käia. Lisaks saab siis rutem uusi konkursse avada :) Pool aastat on piisavalt pikk aeg, see teeb 150x200cm teki puhul 0,5m2 tekipinda kuus 😈

Mina ka ei saa aru, kust mõnel sellised võimed (kusjuures tõesti tean, et Mari marike on oma tekid alati just sel ajal valmis vehkinud teha, tal on vastutav töökoht, kus ei ole nii, et lükkad ukse kell 17 kinni ja oled vaba, kirjutab diplomitööd, käib koolis – ja jõuab nii palju. Ma tunnen end tema kõrval suht saamatuna, võtan uneajast matti, et töö- ja kooliasadega nibin-nabin valmis saada ja käsitööst võin vaid unistada). Ja pipieri kate :omg: Supertegijaid on ikka meie seas. See innustab end ka rohkem kätte võtma, onju.

#268107 Reply
    Susa
    Member

Sokikonkurss saab kohe varsti läbi.
    Kas võtame selle riski ette ja teeme ära selle suure lapiteki konkursi?

Stockholmis on sel sügisel 2 käsitöömessi:
    Kistas 8.-10. oktoober Handarbete & Hantverk
    Älvsjös 5.-7. november Syfestivalen

Esimene on täiesti uus asi, teist olen 2x külastanud.

#268108 Reply
    Member

Muidugi teeme ära! Suur suvi küll ees, aga kes tahab, küll leiab aega ka käsitööd teha.

Minul on küll hull lamatis ikka veel, aga tekkis mõte, et kunagi võiks organiseeritult kambakesi kuskile messile sõita. Kas siis valitud seltskonnaga või mitte, oleneb, aga lahe oleks ju?

#268109 Reply
    Susa
    Member

Tore :)

Mõtlesin seda asja natuke.

Kruiis Stockholmi maksab ümmarguselt 4500.- (laevapilet edasi-tagasi + kajutikoht).
    Meie poolt peaks olema ka messile sissepääs u. 200 SEKi e. 320.- EEKi.
    Metroopilt messikeskusse ja tagasi laevale ka? 2×30.- SEKi.

Nii et kokku võime arvestada u. 5000.- EEKi kuludega.

Konkursist osavõtt pidi olema tasuline.
    100.-? 150.-?
    Rohkemaga vaevalt, et osaletakse. Või siiski?

Miinimum osalejate arv peaks olema konkursi toimumiseks. Natuke tagala kindlustamiseks. Sest esiteks oleks nadi 5 lapiteki hulgast sellist auhinda välja anda ja teiseks oleks eriti raske seda raha kokku korjata!
    Kas miinimumiks panna 15 osalejat? 20? Rohkem?

Kindlasti on vaja teha ka toetusoksjone, sest kardan, et kas ikka tuleb kokku u. 35 inimest, et osavõtutasust auhind ära finantseerida.

Konkursi enda korraldamine tundub nii lihtne :)
    Rahaasjade paikasaamine paneb muretsema.
    Samas on hirmus tahtmine sellist vägevat asja korraldada!

Sinnasamma messile saaksime ju ka kõik koos sõita ;)

#268110 Reply
    Member

Jah, siin tuleb kindlasti piirangutega mängida ja rahaasjad paika panna. Ma mõtlen öösel selle üle, sinu pakutu tundub väga mõistliku põhjana, millelt mõtteid mõlgutada.
    Kohe tekkis üks küsimus, et kas sel juhul peaks konkursile registreerujad ka teemas kohe kirja panema, et kõigil oleks näha, mitu tegijat on või panna sinna lihtsalt jooksvalt see arv kirja?
    Ja mis saab siis, kui tasuliselt registreerijad on nõus maksma ja osalema ainult siis, kui tulebki nii palju tegijaid kokku, et suur auhind loosi läheb; aga kui ei tule, siis loobuvad ja maksame raha tagasi?
    Või panevad end kõik kirja ja maksmiseks läheb siis, kui registreerimise tähtaeg kukub ja on selge, mille peale mäng käib?
    Aga kui tuleb nt vähem töid, kui meie kriteerium ette näeb, siis peaks se’ks puhuks ka mingi väiksem auhind välja käia olema. Milline see olla võiks? :m8hh:

#268111 Reply
    Susa
    Member

Ma arvan, et kõigil oleks põnev kui osalejate nimed ei oleks teada. Küll aga võiks teema esimeses postis jooksma see arv palju on registreerujaid.
    Kusjuures võiks kirja panna, millisels ajaks peaks täis olema see miinimum osalejate arv. Aga registreerumist kinni ei panekski, sest kes asja ette võtab, teeb lapiteki ära ka 2 nädalaga – nagu Olümpia ajal näha oli.

Regitreeruda võiks vist ikka kohe nii, et kannavad ka raha üle. muidu on nii, et panevad ennast esimesel päeval kirja ja siis kui kolme nädala pärast registreerumine läbi (miinimum), siis kehitavad õlgu ,et mõtlesin ümber! Enam ei jõua ja ei taha jne.
    Kusjuures selle peaks ka kirja panema, et kord juba makstud raha osaleja loobumisel tagasi ei maksa.
    Kui selle miinimum osalejate arvu kokkusaamise aja lõpuks ei ole vajalik osavõtjate arv koos, siis maksame raha tagasi ja saame aru, et isetegijad ei ole selliseks asjaks veel valmis.

Seda sinu viimast mõtet pean arutlema.
    Kahju oleks kui asi päris ära jääks! Aga reisile alternatiivne auhind.. Mitte sellises värtuses.. Peab mõtlema.

#268112 Reply
    Member

Jah, õiged mõtted, et raha kohe ja tagasi ei saa. :)
    Ma ka mõtlen hoolega, et mis see auhind olla võiks.

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 84 total)
Reply To: Isetegija SUUR konkurss 2010-2011 – Lapitekk
Your information: