Isetegija käsitöökalender 2009

Homepage Forums – VARIA – Arhiiv – ei ole kasutajatele nähtav Isetegija käsitöökalender 2009

• This topic is empty.
Viewing 15 posts - 61 through 75 (of 173 total)
  • Autor
    Postitused
    tintsik
    Member

Muhviga samal lainel :D

Susa
    Member

@Muhv wrote:

Omalt poolt mainiks konkursil osalemise kohta ka seda, et möödunud aastal olid need aastaaegade tähtajad natuke nihkes tegelikuga, aga mina ei suutnudki ühtegi ideed välja töötada mõeldes konkreetselt konkursile, kuigi ma tõesti pingutasin. Küll aga tulid mul mõned ideed, mis oleksid sobinud kalendrisse teha siis, kui tekkis endal reaalne “aastaajaline” vajadus mõne asja järele, aga selleks ajaks oli see konkurss juba kas läbi või kohe lõppemas ja nii need ideed tegemata jäidki.

See pani mõtlema.
    Konkursid toimusid nii, et:
    1. TALV
    detsember-jaanuar-veebruar – tööde ärasaatmise tähtaeg 5. märts.
    2. KEVAD
    märts-aprill-mai – Tähtaeg 5. juuni
    3. SUVI
    juuni-juuli-august. Tähtaeg 5. september.
    4. SÜGIS
    september-oktoober-november. Tähtaeg NB! 3. november

Tundus konkursi väljakuulutamise hetkel suht normaalne jaotus – et talvekuudel tehakse talviseid asju, kevadkuudel kevadisi jne.

Aga see annab muidugi suurema mänguruumi kui korraldada üks suur konkurss näiteks oktoobrikuus. Siis saab ju tõesti veebruariski bikiine teha juunikuu jaoks ;)

Member

Ainult jõuluasju veebruaris ei taha teha vist keegi.

Susa
    Member

Jah, edaspidi peaks uue aasta konkursiga alustama juba eelmise aasta novembris.
    Kui me mingi nö formaadi paika saame, siis on seda ka lihtne korraldada.

Member

🙄 Hm, siis ma ajasin vist enda jaoks midagi väga sassi, sest mulle tundus just kõik ühe võrra nihkes olnud. sry, viga oli minus!

Sibulaplix
    Member

@vikike wrote:

ma kardan, et äkki hakkavad teised pahandama, et miks meie otsustame… 8)

aga miks peaks keegi pahandama???

samamoodi otsustasid adminnid ja moded Aasta isetegijad ära ja väga hea otsus oli ja mu meelest pole keegi veel nurgataga kedagi läbi klobinud selle eest. 😆 😆

Susa
    Member

See on tegelikult päris mõnus mõte – et koguda töid terve aasta jooksul. Aegajalt meelde tuletades, et kalendrikonkurss käib. Ja siis teha kalender teemade kaupa.
    Sel juhul peaks enne paika panema need 12 teemat, mis osalevad. Üks neist peaks kindlasti olema VARIA.

Member

Ma toetaks ka seda kuude temaatiliselt jagamist. Et me võiks paika panna, mis kuus on mingi tehnika või teema. Ja konkurssi korraldada 4 korda aastas, kuid esitada võib kõigi 12 teema töid, mitte kindla kvartali omi.
    Näiteks:
    1. pärlid
    2. kotid
    3. kodu (padjad, kardinad, linikud…)
    4. kudum/heegeldis suveks
    5. kudum/heegeldis talveks
    6. roheline kuu ehk ökokuu (taaskasutatavad materjalid a la Põrgukizi kohvikott)
    7. vildikuu
    8. mänguasjakuu
    jne…
    Usku inimestesse mul ka eriti pole, kogemuste najal, seega, et Susa jälle pabistama ei peaks iga tähtaja eel vaatame aegsasti vingete tööde järele ringi ja pakume välja.

Member

9. õmblemine
    10. seebitegu, klaas, puu jms.
    11.Varia
    12. lapsed?

Member

Vot vot vot, midagi sellist ma mõtlesingi aasta peale tööde kokku kogumisega. Et kui kõik hinnatud, alles siis jagatakse nad konkreetsete kuude peale ära.

mannu
    Member

@Bubbly wrote:

Vot vot vot, midagi sellist ma mõtlesingi aasta peale tööde kokku kogumisega. Et kui kõik hinnatud, alles siis jagatakse nad konkreetsete kuude peale ära.

just!

Member

üks variant on konkurside käigus välja sõeluda paremik korrutatud kahega ja kui kõik konkursid on lõppenud, siis valib admin-mode-tugi zürii paremad välja, mis kalendrisse lähevad

Member

@Freddy wrote:

Et me võiks paika panna, mis kuus on mingi tehnika või teema.

Ma pooldan, et teemad pannakse varem paika, aga konkreetsete kuude peale jagaks ikka siis kui võidutööd valitud on, sest muidu võib juhtuda nii, et näiteks on vilditöö kuuks määratud jaanuar, aga võidab hoopis täiesti suvine vilditöö 🙄 Muidugi on ka nii väike risk, et erinevates tehnikates saavad enamus töid olema näiteks talvise suunitlusega, nii et selle süsteemi toimivaks tegemiseks peab veel natuke ajurünnakut tegema. Et näiteks mõtlema, mis saab siis, kui mõnes tehnikas osaleb näiteks liiga vähe töid ja/või pole need piisavalt tasemel. Et kas siis jääda kindlalt selle juurde, et vot sel kuul PEAB see tehnika olema, nui neljaks, või võiks mitte nii väga tasemel tööde puudumisel see tehnika välja jätta ja asendada kasvõi mõnes teises tehnikas tööga, kus võibolla huvitavate tööde valik on suurem. Et kas seada eesmärgiks võimalikult paljude tehnikate esindatus või võimalikult huvitavate ja originaalsete tööde esindatus.
    Mõtlemist veel on, mul näiteks ei ole mõtteis see süsteem veel toimivalt paigas :D

Susa
    Member

@ampsak wrote:

üks variant on konkurside käigus välja sõeluda paremik korrutatud kahega ja kui kõik konkursid on lõppenud, siis valib admin-mode-tugi zürii paremad välja, mis kalendrisse lähevad

See on vägagi hea mõte!
    Et kui konkursid toimuvad 4x aastas, siis võtaks iga konkursi 6 (või valikuvõimaluse suurendamiseks näiteks 8 ) paremat tööd võitjaks. Kui kõik 4 konkurssi on läbi, siis teeb siinne žürii neist omakorda valiku, et mis lõpuks jõuab kalendrisse ja mis mitte. Sellega saab ehk ka riski vähendada, et tulevad enamus suvesse või enamus talve sobivad tööd.

Suur küsimus on aga see anonüümsuse asi. Kui konkurss jääb anonüümseks, siis oleks mina sinnamaani kui 12 kalendrisse minevat tööd valitud on ainuke, kes tööde autoreid teab. Aga kui võtame blogidest lisa, siis tuleb kõik tööd avalikustada. Ka need, mis on spetsiaalselt konkursi jaoks tehtud.

Member

@Susa wrote:

Suur küsimus on aga see anonüümsuse asi. Kui konkurss jääb anonüümseks, siis oleks mina sinnamaani kui 12 kalendrisse minevat tööd valitud on ainuke, kes tööde autoreid teab. Aga kui võtame blogidest lisa, siis tuleb kõik tööd avalikustada. Ka need, mis on spetsiaalselt konkursi jaoks tehtud.

Ei tea, kas see ikka on nii suur küsimus. Nii mitmetegi tööde juures on olnud autor äratuntav. Ja miks ei võiks olla inimesed konkursil nimega?

Viewing 15 posts - 61 through 75 (of 173 total)
  • The topic ‘Isetegija käsitöökalender 2009’ is closed to new replies.