isetegija kalender 2007- adminnid jauravad

Homepage Forums ARHIIV ISETEGIJA SUUR ARHIIV isetegija kalender 2007- adminnid jauravad

• This topic is empty.
Viewing 15 posts - 46 through 60 (of 79 total)
  • Autor
    Postitused
    Susa
    Member

Mis häbi! Vinge laul on juuu!

master
    Member

Seda küll et vinge, aga mitte LAUL
    laulul on rütm ja takt ja viis ja veel sõnad, mis peavad teatud taktidesse ära mahtuma ja …. :P

Susa
    Member

Okidoki – vabavärss siis :P

Susa
    Member

Nüüd on küll luuletus kalendrisse jäädvustamiseks :)

kikukas
    Member

irwww, ei nohh, ise tegija ju. panen ennast varjatuks, mind pole kodus 😉

Susa
    Member

@Kosmosemutt wrote:

tere!
    ei oma nö tuttavat trükikoda, või mis see hinna osas muudakski, aga et olen töö poolest kujundaja, siis orienteerun äkki paremini, kui juhtumisi abi vaja või tehnilisi küsimusi on, võin äkki abiks olla, juba hinnpäringu koostamisel peab mingeid spetsiifilisi asju teadma.

aga ilmselt Sul on sellised asjad juba endalgi selged.

tervitades
    Kosmosemutt

kikukas
    Member

leili33 kurtis, et igastviu see kosmosemutt 😆
    aga…., kui kujundamise eest raha ei taha, lasku käia. 😉

Susa
    Member

No seda on kõik näinud, et ta viu on.
    Eks näis seda kujundamise osa. Kui tellijaid jääb kuskil 100 kanti, mis sest kalendrist siis üldse saab. Lunx ütles, et teeme faili valmis ja igale soovijale jagame selle laiali. Igaüks prindib omale ise :)

Susa
    Member

Räägin siin ka sest kalendriasjast tsipake. Omavahel eksole :)

Sain ratilt printimispakkumise – rõõmustasin hommikul, et 200 kalendri trükkimisel jääb ühe hind alla 100 krooni. Veidi küll, aga ikkagi!
    Ja nüüd sain just Kosmosemutilt kirja pakkumisega:
    koos käibemaksuga tuleb tüki hind 58 krooni.
    ma enda töötasuks mõtlesin, et kui lisada 10 krooni eksemplari pealt,
    mis oleks kujundajale, siis oleks ok

Normaalne! Mida veel tahta võiks :)

Loodetavasti saan kohe kõik õpetused ja pildid kätte, siis saab talle ära saata. mingi kujundus pidi tal ka juba pakkuda olema. Mõtlesime siin omavahel, et võiks olla midagi natuke rahvuslikus stiilis. Lauseid käsitöö kohta vanarahva kalendrist jne.
    Eks paistab, mis ta homme meile näitab.

Kuna need valmiskalendrite otsad juba paistavad (rääkisin talle tellimisel 300tk), siis peaks rääkima ka sellest kes nad enda kätte võtab ja laiali saatma hakkab. Me võime Lynxiga seda teha. Aga kui keegi teist tahab rahasid koguda ja laiali saata, siis võite te ka seda teha. :) Ühesõnaga hõigake kes soovib!

kikukas
    Member

lahe ❗ ❗ ❗ ❗ Kui õigel ajal käes on, müüb ehk maha ka, aga need tuleb ju kohe kõik kinni maksta :?:

Susa
    Member

Jah, see asi on küll, et kohe on vaja ära maksta. Niipea kui kalendri hind on selge ja kinnitatud ja konkreetne saab foorumis raha kogumist alustada. Sest korraga niukest summat ise välja käia oleks paras ulme :)

Kirjas seisab veel et:
    müümata eksemplaridega arveldaks siis hiljem, kui need on rahaks saanud

Susa
    Member

Veel infot:

@Kosmosemutt wrote:

hinnale peaks lisanduma ka nende tasuta eksemplaride maksumus, mis lähevad 12le osalejale, ja see on pluss 3 krooni, kui ma nüüd õigesti arvutasin. ja kui näiteks lasta trükikojal ELSiga saata pärnusse, ma ei tea, mis see saatekulu on, vast paar-kolmsada krooni.
    või kui keegi tallinna omadest need autoga ära toob, trükikoda asub tõesti päris kaugel, vabaõhumuuseumi kandis, siis bensiinikulu ju. füüsiliselt tuleb seal ka ikkagi ise enne ära käia, ilmselt taksoga, sest lisaks failile on vaja viia kohale paberil makett. ja ma ei ole otsustanud, kas lasta proovitõmmis teha, see vist maksab mingi 400 krooni, kui ma õigesti mäletan. see muidugi tähendab jälle seda, et ma lähen kohale seda vaatama, ma ei tea, kas selles mõtet on, kujunduse lasen niikuinii adminnide kollektiivil enne hoolega üle kontrollida.

leheküljed arvestasin nii, et 24 lk läheb kalendrile, ja ülejäänud 4, mis sisaldab ka kaasi, läheks fotodele. minu meelest pole mõtet täiendavaid lisalehti enam juurde panna, ajab hinna kohe kõrgemaks ja kui kolm lk on piltidele, siis on ju küll ja küll. lõppude lõpuks saab ka esikaane nii kujundada, et sinnagi fotosid saaks panna. kui arvad, et oleks rohkem vaja, siis anna teada, hinnapäringu tegin sellise arvestusega, sest ma arvan, et eelmine aasta teil just nii oli.
    75 krooni sain mina, siis vist peaks saama kulud kaetud. võid kontrolli mõttes üle arvutada.
    ootan pakkumist veel teisest trükikojast, aga see ei muuda ilmselt enam asja.

Huvitav, mis tähendab paberil kalendri makett? 🙄

Susa
    Member

Praegu on küsimus selles proovitõmmises. Ma uurisin talt, mis see on ja miks meil seda vaja läheks? Mida odavam kalender tuleb, seda parem ju on!
    Kas me vajame proovitõmmist?
    Kui kalendreid jagame meie Lynxiga ja need saabuvad meie juurde, siis ei lisandu sinna ka mingit ELSi kulu. Ainus mis siis juurde tuleb maksta, on Kosmosemuti sõit trükokotta kui ta seda maketti sinna viima läheb. No ja tagasitulek sealt ka.
    Ei kujuta ette, mis see maksta võib. Ei taht öelda ka, et sinna Vabaõhumuuseumi juurde saab ju ka bussiga – ise olen käinud ja tean! :P

kikukas
    Member

irw, äkki läheb lennuk?
    Ei ole meil miskeid proove vaja.

Susa
    Member

Vaatamiseks ja kommenteerimiseks:
    Idee seisneb selles, et talv =sinine, kevad=roheline, suvi= kollane, sügis=punane.

roheline
    sinine
    kollane
    punane

Jutt juures selline:
    saadan mingeid katsetusi, kus kõik alles toores ja paigast ära ja
    üksteise otsas, aga vaata, kas sellises suunas võib edasi liikuda.
    alumisele ribale kirjutaks siis neid rahvakalendri tähtpäevadest naiste
    käsitöö vallas, pean vaatama, kuidas neid sõnastada. ja seal pole veel
    õiged kuud ega midagi, sest see on proovitükk. saadan sinise ja
    rohelise näidise.
    IT sünnipäevaruudu näidis on suvalises kohas ja isadepäev kah, jne jne.

Viewing 15 posts - 46 through 60 (of 79 total)
  • The topic ‘isetegija kalender 2007- adminnid jauravad’ is closed to new replies.