Isetegija aastal 2013 – ideed ja mõtted

Homepage Forums ADMINISTRATSIOONILE Administratiivhoone Isetegija aastal 2013 – ideed ja mõtted

• This topic is empty.
Viewing 15 posts - 76 through 90 (of 121 total)
  • Autor
    Postitused
  • #332966 Reply
    Susa
    Member

Panin üles küsimuse advendikalendri tegemise kohta. http://www.isetegija.net/phpBB2/viewtopic.php?t=21597
    Vaatame, kas on huvilisi.

Õhtul saan Ratilt kalendrite hinnainfo.

#332967 Reply
    Member

Susa, mis sa sellest modede-tugide-adminnide kalendrist arvad? Vt minu idee mõni kommentaar ülevalpool. Hakkan kirju laiali saatma, kui kalendrite trükiinfo käes?

#332968 Reply
    Susa
    Member

Oh, sry! Lugesin läbi ja mõtlesin, et hea idee, aga kiire oli ja jäigi vastamata.
    Jah, see on väga hea mõte! Siis saavad kõik tugid kalendriteole kaasa aidata ja natuke vaeva näha. Neid on 7, modesid on 2 (sry, aga ma ei tea, kas Põhjatäht saab kalendrikõlbulikke pilte oma töödest tehtud või kas leili33 soovib osaleda). Adminnid ka? Siis on 7tugi+2mode+2adminni =11 lehte. Lisaks siis mis? Soktoober või jõulud eraldi lehena?

Kas anname igale oma lehe või laseme leida ka sõbra, kellega ennast koos eksponeerida soovitakse?

#332969 Reply
    Member

Minu poolest võivad sõbrad ka olla. Kuidas sul eelmine aasta see värk käis: põhitegijalt 4 pilti ja sõbralt 2? Jätkame samas vaimus siis. Soktoober kõlab hästi, jõulud võib erikuu olla, samuti vajadusel võib nt veebruaris rahvusliku teema kuu teha jne. Adminnid paningi selleks sulgudesse, et kui ruumi üle jääb, siis võime ju ka eputada oma tegemistega, aga kui tuleb mujalt kalender kokku, siis pole ju hullu, kui me enda saba ei kergita :D

Laptekikonkursi võitjatele lubasin siis raamatuellimuse 35 euro väärtuses, st kogu kogunenud summa kahe vahel jagamisele. Aasta isetegijate kingid tulid Kikuka poolt (Freddyle õmblustarvikute korvike – nagu rusikas silma auku, kuna ta õpib just rätsepaks, ning Sandile uus haapsalu salli raamat (loodame, et tal seda veel pole). Sünnipäeval kogunenud rahast tuleb postikulu ja šokolaadid aasta tegijatele ja konkursivõitjatele. Hm, pidevalt on tunne, et olen veel midagi olulist unustanud 🙄

#332970 Reply
    Susa
    Member

Räägi palju ma sulle üle kannan igasugu kulude katteks? Teeks need kulud pooleks, mis sinu taskust praegu läinud on ja veel minemas.

Mina oma tegemistega kalendrisse hea meelega ei roniks :) On seal juba oldud ka, las teised näitavad oma töid.
    Võiks ju siis nii teha, et ka sel aastal saavad 2 aasta isetegijat oma leheküljed? Siis oleks 7 tugi+2mode+2aasta isetegijat. Või jätame moded välja ja jääb nii, et 7 tugi+2aasta isetegijat + jõulud, soktoober, rahvuslik veebruar vms.
    Mull meeldib see viimane variant vist kõige rohkem :)

Rat pole veel meili ära saatnud. Koputasin ja koputan homme jälle.

#332971 Reply
    Member

Tead, ma ei ole arvutanud. Vbl löön millaski kokku, aga ma pmst arvestasin sellega kui toetusega foorumile :)

#332972 Reply
    Susa
    Member

No kui kokku lööd, siis anna teada :) Aga kui ei löö, siis mingi järgmise ürituse finantsid jäävad mulle.

#332973 Reply
    Susa
    Member

Nii, hinnainfo:

100 tk 780 eur + k.m

150 tk 805 eur + k.m

200 tk 835 eur + k.n

300 tk 875 eur + k.m

Kujundus 250.-

See teeb kalendri hinnaks:
    100 tk: 10,30
    150 tk: 7.03
    200 tk: 5.43
    300 tk: 3.75
    Lisaks postikulu, mis varasemalt on olnud 1 EUR per kalender.

Hindade erinevus 100 ja 200 kalendri vahel on ikka üüratult SUUR!
    Odavam on tõesti tellida 200 kalendrit ja loota, et need ära saab müüdud… Kuigi eelmisel aastal sai vist terve kolmandik müüdud 2 ja 1 EURiga, et lihtsalt lahti saada.

Tellimisteemat tehes peab ju hinna ka ette andma, st. pmst. peame nüüd ära otsustama, mitu kalendrit tellime.

#332974 Reply
    Member

Kui ma ei eksi, ei ole sa hinna sisse arvestanud kujundust. Mina saan 100 tk puhul 1 kalendri hinnaks 11,86; 150 tk puhul 8,10 ja 200 tellimisel 6,26.

Samas, kui tellid 200tk ja müüd ainult 100 ära hinnaga 8 euri (koos postikuluga 1 eurot), siis ülejäänud 100 tk peaksid 5,52 müüma, et kogu kupatus nulli jääks. Kas on mõtet jännata?

12 euri pluss postikulu ei osteta neid ka 100 tk ära, arvan ma. Jääb üldse katki see traditsioon?
    Küsime, mis tugid arvavad?

#332975 Reply
    Susa
    Member

Kujunduse arvestasin, käibemaksu ei arvestanud.
    Ma kardan ka, et kui me kunagi müüsime ära üle 300 kalendri, siis praegusel uimasel ajal ei müü me selle hinnaga seda sadatki ära.
    Kui arvad, et on oluline, siis küsime tugide käest.

See on muidugi ainult üks võimalus kalendrit trükkida lasta. Küllap on kuskil võimalik ka odavamat varinati leida, aga ma pole selliste teenustega eriti kursis.

Peaks tegema uuel aastal “kõrval-aastaprojekti” TK: Oma kalender. Igaüks saaks iga kuu kujundada järgmise aasta samaks kuuks kalendrilehe ja aasta lõpuks oleks kalendrimure murtud :)

#332976 Reply
    Susa
    Member

Kirjutasin tugidese, eks näis.

Selline mõte tuli, et kuna põhiline elu on koondunud Facebooki, siis peaks äkki seal tegema mõne TK projekti. Looks ürituse ja kutsuks rahvast osalema. Sinnasamma saab ka oma töödest pilte näidata jne. Mis arvad?

Selle sügise/talve “must be” tundub olema kaelus (cowl). Ma ei tea, mismoodi seda eesti keeles nimetada tuleks? Kooks siis FB-s kõik koos cowle?

#332977 Reply
    Member

Cowl võiks maakeeli kaelussall olla, arvan ma.
    Ma ütlen siin ja ütlesin kikukale ka, et mina Facebookis adminnina ei orienteeru üldse, isegi uute teemade reklaamimiseks kulub mul ilmatu aeg, et saada tekst, pilt ja link korralikult ühte postitusse. Ja ma isegi ei taha end kurssi viia ega seda lisakoormust endale võtta. Kuigi tendents näikse facebooki kasuks liikuvat, siis mina seal küll toimetama ei hakka. Tegin ka ettepaneku, et Facebooki jaoks peaks/võiks olema täitsa eraldi adminn, kes tegelebki sealse grupi arendamisega, muidugi kooskõlas foorumiga. St ta võib oma äranägemise järgi sinna mujalt ka infi, mustreid ja mida iganes käsitööga seotut otsida, aga foorumi tegemised peaksid ka seal kajastuma. Need koostegemised, kokkutulekud, konkursid jms.

#332978 Reply
    Susa
    Member

Ja mis Kikukas arvas? Leiab sellise adminni sinna?
    Oleks tore muidugi, kui seal keegi täiskohaga asjataks.

#332979 Reply
    Member

No kust temagi selle adminni leiaks. Hea oleks, kui ta tuleks siitsamast foorumist, siis on foorumiga ka tuttav. Aga mul pole aimugi, kes selline facebooki fänn oleks.
    Täitsa mõtlesin, et äkki tasuks adminnikonkurss korraldada. Huvitatud saadaksid oma motivatsioonikirja ja me siis valiks. Aga arvata on, et ega sealgi tungi tule. vanadel olijatel on juba vedru maha käinud, uued tulijad aga vaatavad, et siin on kõik paika loksunud, mis siin enam tõmmelda.

#332980 Reply
    Susa
    Member

No ma võin Facebookis proovida üritust luua ja vedada. Vaatame, mis välja tuleb – kas lüüakse kaasa või ei.
    Mulle ei meeldi FB juures see, et juba järgmisel nädalal on selle nädala jutud/mõtted kuskile kaugele vajunud ja neid ei viitsi enam keegi otsida ega lugeda. Foorumis on kõik kenasti paigas ja alati olemas.
    Muidugi me võime proovida leida foorumikonkursiga FB adminni. Jumal teab, ehk näkkab :)

Üks mõte, mis mul tänaste aiatööde vahele tekkis: kui foorumis elu käis, siis laiutasime teemad hästi laiali. Ehk oleks nüüd, kui vaiksem aeg, mõtekas neid alafoorumeid kokkupoole nihutada. Et foorum oleks taas kompaktsem. No näiteks heegeldamise foorum. Jätaks sinna näiteks kaks alafoorumit – Heegeldamise algtõed ja mustrid
    Heegeldame koos.

Käsitöömaakonnad oli mu meelest hea mõte, aga käima ei läinud, nii et võib vist kõik kokkusaamised ühte teemasse tagasi tõsta. Või teha nii, et hoida käigus kaht kokkusaamsite teemat:
    Tulevased kokkusaamised
    Olnud kokkusaamised.
    Teine sellepärast, et võibolla mõni otsib mõne vanema kohtumise infot vms.

Huvitav, kas meie heegeldamise ja kudumise moded veel töötavad või on puhkusel. Seal on palju sellist vana kraami, millest võiks rahulikult lahti saada, aga see nõuaks aega, et asi korda teha.

Kas te sünnipäeval Kikukaga foorumi teemadel rääkisite ka? On tal mingi nägemus või eesmärk sellele kohale?

Viewing 15 posts - 76 through 90 (of 121 total)
Reply To: Isetegija aastal 2013 – ideed ja mõtted
Your information: