Isetegija aastal 2013 – ideed ja mõtted

Homepage Forums ADMINISTRATSIOONILE Administratiivhoone Isetegija aastal 2013 – ideed ja mõtted

• This topic is empty.
Viewing 15 posts - 61 through 75 (of 121 total)
  • Autor
    Postitused
  • #332951 Reply
    Member

Mina ei tea tõesti, mis sellest foorumist saab. Ma mõtlesin päris tõsiselt, et teeks peale sünnipäeva küsitlused, kui palju keegi siin aega veedab, mida ta siin teeb, mida ootab, kas üldse on vaja foorumit, kas on vaj amuuta või las lohiseb samamoodi edasi. Sest isegi kui keegi siin täiskohaga rabaks, aga kaasatulijaid pole, siis milleks?
    Mina igatahes tunnen, et kui me siin kahekesi peaksime tõmblema, siis see on liig kummalegi. Ma ei taha ega suuda nii suurt hulka energiat ja aega oma elust foorumi vedamisse panustada, ma tahan ka niisama istuda ja kududa, vahel ainult lugeda ja peagi ka lapselapse jaoks enam aega kulutama hakata. Õudsalt lahe oleks, kui tuleks kuskilt täiesti uus kamp hakkajaid peale, kes pole veel tülpinud ja rutiini sattunud. Värsked ideed, suunad ja hasart. Ma oleks nõus moraalseks toesk olema. Isegi kui selle hinnaks oleks uued suunad ja vbl uutmoodi foorum, aga parem olgu uus, kui välja surnud. Uued noored tegijad tooks siia ka uued värsked liikmd, kel oleks järgmiseks viieks aastaks sama palju hakkamist, kui meil oli kunagi.

Mina arvan, et hea, et üldse keegi aktiivne siin on, olgu või toiduteemas, seega saagu Sant aast ategijaks, on vähemalt üks mure murtud.

Mul on kalendri välimuse kohapealt täitsa ükskõik, kas on üks pilt või mitu, mina ilmselt ei telli teda niikuinii. Nii et minu järgi küll pole vaja teha. See lemmikblogide idee on hea. 3 inimest on oma rahvalemmikud saatnud, seal on 10 nime küll, võtame sealt need lemmikud :)

Praegu on mu suurim mure, et meil on vesi ära ja et kuidas ma hommikul haisvana tööle lähen 😯

#332952 Reply
    Susa
    Member

Me peame need enne üle kontrollima, kas sealt blogidest on midagi võtta, kelle nimed saadetud on!

Hmmm… võiks arvata, et sul oli suuremat sorti sõnnikuvedu täna, et homme haisvana tööle lähed :P Veeavariid on nõmedad jah… Teil mõnd bensukat pole lähedal, saaks paar suuremat veekanistrit tuua!

Mis puutub sellesse lootusesse, et keegi siia tuleb ja tegema hakkab siis… Kel on soovi teha, see läheb ja teeb oma foorumi. Olgem ausad – see koht siin on igas mõttes ajale jalgu jäänud. Asi pole ainult meie kadunud entusiasmis, asi on ka selles, et siin on vaja palju uuendusi teha. Aga seda pole ilmselt loota.
    Mul ei ole midagi asja vedamise vastu, aga pole mõeldav, et meie kahekesi peame siin kõike tegema! Kui toetust ei ole, siis tekib tahes tahtmata tunne, et kellelegi teisele polegi seda kohta vaja kui meile, kes me püüame siin hakkama saada. Milleks siis üldse üritada!? Selle tunde pärast ma siin praegu puhkan ka… Ehk saan uueks aastaks lahti või tuleb mõni mõte, mis teha. Ah, eks näis. Praegu on küll mitu suurt koppa ees.

Loodame, et neid rahva lemmiku pakkumisi tuleb juurde, vaatame siis, kas saame sealt piisavalt väärt blogid, kust tööd kalendri jaoks võtame.
    Kas ma uurin Ratilt, kas ta tegeleb kalendri kujunduse ja trükiga sel aastal ka? Ja mis see miinimumkogus on, palju neid teha saab.

#332953 Reply
    Member

Vesi õnneks tuli tagasi juba õhtul, uhh.

Ole pai, uuri jah RAti käest asja. Ma pean selle nädalaga ühe suurematsorti kirjatöö valmis saama, pole mahti muuga väga tegeleda.

#332954 Reply
    Susa
    Member

Rat teb kujunduse ära ja trüki eest hoolitseb ka :)
    Uurib järgi, mis hinnad on ja mis kogus on miinimum.

Teeme siis nii, et valime ilusad blogid ja sealt küsime omanikelt pildid? Ilmselt lihtsam kui lasta rahval pakkuma hakata vms.
    Kas need, keda aasta rahva lemmikuks on pakutud, on sinu hinnangul heade piltidega blogide omanikud?

#332955 Reply
    Member

No ainult 3 inimest on üldse valinud, nii et see tiitel jääb tänau välja andmata. Nimed on järgmised:
    Sant
    konnalonni
    Sutsuke
    le_.li
    Merikex007
    Undukas
    Muhv
    silpsolps
    sapsi
    sokike
    mummukad

Sealt leiab ilusate piltidega blogisid ka, aga juurde tuleb ka vaadata. Meil neid jagub. Nt veel Susa, Sik-Sak… Kindlasti veel, peab veidi vaatama ja meelde tuletama.

Verpin pakkus rahvusliku stiili. Neist ilusatest blogidest leiab vast selle liini ka, kui vaja. Ma kogun siia linke juurde, pärast hea valida.

annelix – http://www.isetegija.net/index.php?ind=blog&op=home&idu=24725
    Heliivika – http://www.isetegija.net/index.php?ind=blog&op=home&idu=7549

#332956 Reply
    Member

Tead, mul tuli veel idee, et võiks lausa otsida vähemtuntud tegijate ilusad blogid üles ja neid nö reklaamida. Minu jaoks nt annelix on üks selline, kuigi ta ei ole kindlasti paljude jaoks enam vähemtuntud. Aga ei ole ka see traditsiooniline vana olija, kes kõigile kohe esimsena pähe kargab. Vähemalt pooled võiks sellised “uued” staarid olla. Õmblusmamsel tuleb ka meelde meeldiva üllatusena.

#332957 Reply
    Susa
    Member

See on hea mõte, et uusi tutvustada! Vaatan ka lähiajal blogide hulgas ringi, mis silma jääb.
    Rahvuslikust stiilist on mul ausalt öeldes juba kõriauguni! Eestis pole vist veel rahvusliku mustriga vetsupaberit, kõik muu on olemas…

#332958 Reply
    Susa
    Member

Panin tugidesse küsimuse kas kalender jääb ära. Aga mis me siis teeme? Paneme midagi ikka kokku? :)

#332959 Reply
    Member

Kas on midagi kogustest ja hindadest juba ka kuulda? Ilmselt 200 ei ole mõtet tellida, trükiks nt 100 ja kes ees, see mees. Hind aga on siis ilmselt kallim…

Mul on alles esmaspäevast aega pilte otsida. Ma suutsin suure osa oma kirjatööst ära kaotada arvutist, nüüd kriban nagu loll uuesti. Kas sa oled Wordi salapärase maailmaga kursis? Nimelt ma avasin pooliku dokumendi otse meilimanusest, kirjutasin jupi otsa, aga ei salvestanud mitte save as viisil arvutisse, vaid vajutasin automaatselt save nuppu ja panin dokumendi kinni. Kuhu see salvestus, pole aimugi, sest meilis on ilma juurdekirjutatud osata dokument ja programmist või stardimenüüst avatud viimatised dokumendid teevad lahti arvutis oleva veel vanema (ja lühema) versiooni dokumendist. Müstika.

Muide, te ka sünnipäevale tulete?

#332960 Reply
    Susa
    Member

Koputan Ratile, et kas on kuulda.

Kui sa avad Wordi suvandid, siis seal on menüü salvestamise kohta. Tal on seal automaatne koht, kuhu dokumendid salvestuvad. Mul on seal kirjas: C:Documents and SettingskasutajaApplication DataMicrosoftWord
    Vaata, mis sul seal on või kui sa ise kohta muutnud pole, siis on ehk samas kaustas.
    Mul on seal selline rida ka kirjas: C:Documents and SettingskasutajaMy DocumentsSharePoint – mustandid
    Mustandite salvestamise koht. Võimalik, et midagi läheb automaatselt ka sinna.
    Jube nõme kui pika vaevanägemise peale töö lihtsalt haihtub! Ülikooliaeg tuleb meelde….brrrrr :?

Sünnipäeva nädalavahetus on praegu veel hiiglama segane. Meil on sugulasel 80-aasta juubel sel nädalavahetusel ja praegu pole veel selge mismoodi me sinna lähme, kui kauaks, mis täpsemalt vaja teha on jne. Ühesõnaga tume maa. Plaanis oli laupäeval Paunverre minna, aga selle koha pealt on ka küsimärk, nii et segadust nädalavahetusega on palju. Aga loodetavasti selgub lähiajal.
    Pärnu on muide täielik pommiauk! Mõtlesime kinkida juubilarile MP3 mängija koos audioraamatukoguga. Mees ei näe enam eriti ja oleks tore kui saaks raamatuid kuulata. Aga kas siin linnas müüakse mängijaid? Muidugi mitte!
    Uhhh, eks näis, mis saab.
    Segane sügis on!

PS: Mõtlesin, et peaksime Kikukaga arutama, mis meist üldse edasi saab. Mis plaanid tal on, kui on. Jne.

#332961 Reply
    Member

Jah, peame küll arutama. Kui oleme isekeskis ära arutanud, siis mina mõtlen, et võiks küll ka foorumlaste seas küsitluse teha, et mismoodi nemad meie tulevikku näevad jne. Ainus rõõm on see, et Mustrimaailm hädaldab ka juba, et kuhu on kadunud foorulmaste algusaegade lust ja innukus. Haha, vaata kui ruttu neil see tekkis. Mulle tundub, et see foorumiversioon suhtlemisest on ennast üleüldiselt ammendanud. Inimesed on loonud nii palju isiklikke kontakte, samuti on ilmselt foorumitest ja nende eeskujudel tekkinud palju töötube, klubisid jms inimene-inimesega suhtlemise ja samal ajal käsitöötamise variante, et keegi ei viitsi enam virtuaalseltskonnas istuda. Mis on ju tegelikult tore, kui see nii on, sest otsene suhtlemine on ikka parem. Aga see on ainult minu teooria.

Samas täitsa kinni nagu ka ei tahaks panna, aga niisama vaikselt ilma erilise shõuta ilmselt sureb ise vällja. Muidu täitsa tore ju vahel ikka tulla ja vaadata, mis vahepeal toimunud on. KUI on.

#332962 Reply
    Susa
    Member

Facebooki tekivad igasugu grupid, kus aegajalt ikka elu käib. Nende gruppide viga on aga see, et info, mis sinna tekib, lihtsalt kaob ära. No kes viitsib nii palju kerida, et mingit aastatagust arutelu otsida, eksole. Sellepärast mulle ei meeldi need FB grupid.

Ehk peaks siinset keskkonda veidi koomale tõmbama? Foorum on väga suur ja keegi ei viitsi õiget postitamiskohta otsida jne. Kaotaks need käsitöömaakonnad ära. Nagunii nad ennast ei õigusta. Keegi ei viitsi oma maakonna üritusi sinna kirjutada jne. Mõte oli hea (tundus olema), aga kuna maakondades puuduvad enusiastlikud vedajad, siis ei tule sest ka midagi välja.

Blogide tehnilised teemad peaks ka uuenduskuuri läbi tegema…

Tegelikult me siin Lynxiga mõtlesime, et peaks seda foorumit üldiselt miskitmoodi uuendama. Jubedalt ajale jalgu jäänud. Leiaks nüüd motivatsiooni ka :P

#332963 Reply
    Member

Mul tuli veel üks mõte: teeme tugide-modede kalendri! Äkki motiveerib selline võimalus neid ka mingil moel. Igaüks pakub kiirelt paar-kolm oma tööd ja kribab mõne lause foorumi kiituseks ka juurde (a’la miks mulle meeldib või mida on andnud mulle foorum) :)

#332964 Reply
    Member

Issand, ma pean ravile minema, mu mäluga ei ole kõik korras. Aasta isetegijaks peaks saama ju Freddy sõduriemade õlasallide eest! Ma räägin hommikul kikukaga ja kuulutame sedasi välja, ma orgunnin kasvõi ise selle karika ja kingi talle pärast. Ta sünnipäevale ei tule nagunii (vähemalt ta nii ütles).

#332965 Reply
    Susa
    Member

Jah, loomulikult! Mis olnud, see juba meelest… Ohjahhh…

Kle – meil möödub see päev juubelimöllus, nii et sünnipäevale ei jõua. Jõudu pidutsemisel! Ma torman nüüd kringli järgi ja külaliste järgi jne.

Viewing 15 posts - 61 through 75 (of 121 total)
Reply To: Isetegija aastal 2013 – ideed ja mõtted
Your information: