Isetegija aastal 2013 – ideed ja mõtted

Homepage Forums ADMINISTRATSIOONILE Administratiivhoone Isetegija aastal 2013 – ideed ja mõtted

• This topic is empty.
Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 121 total)
  • Autor
    Postitused
  • #11827 Reply
    Member

Ma teen uue teema meile järgmiseks aastaks :)

Olen siin mõelnud foorumi teemal. Aastaprojekt tuleb meil vahva – 12 uut tehnikat. Sellega seoses hakkasin mõtlema, kas teisi sarnaseid paralleelselt vedada on mõtet. Sinu pakutud tikkimisaasta ja minul endal peas mõlkunud kudumistehnikate aasta. Tahaks ju kõike kohe ja korraga, aga vbl oleks mõttekas need ideed edaspidisteks aastateks varuks jätta?

Küll aga plahvatas mul seoses tikkimisega (ja otse välja öeldes – isikliku huviga) selline idee, et kunagi oli meil tikkimismaraton ja teeks jälle ühe pikaajalise projekti, nt 10 kuud alates veebruarist, mille jooksul iga osaleja tikib valmis ühe suurema töö. Olgu see siis ristpistes seinapilt, muhu tikandis tekk, tikitud padi, tikand mantlile, laudlinale, rahvarõivastele vms. 10 kuud on piisavalt pikk aeg, et vaikses tempos suur asi valmis saada. Võib lubada isegi väikest tüdimust ja nurka viskamist vahepeal. Et aga päris maha vedru ei käiks, siis võiks iga kuu lõpus väikese aruandmise teha, kus näidatakse pilte töö edenemisest. Mulle väga meeldib vene tikkimisfoorumites vaadata, kuidas pildid tekivad. Mis sa arvad, Susa?

#332892 Reply
    Susa
    Member

Jaa, see maratonimõte on väga hea! Paistabki, et sest tikkimisaastast ei tule ilmselt midagi. Mõned üksikud huvilised. Aga maratonist võtab ehk rohkemgi rahvast osa.

Minul on ideede osas mõtted täiesti maha käinud. Võid ju teha projekte jne aga kui vastuvõtuemotsioon pmst puudub, siis ei olegi huvi enam midagi algatada ja teha. Üha enam tundub mulle, et kõik, mis viitsitakse veel teha, on jagada “laike”. Või lihtsalt lasta silmadel üle libiseda ja nentida fakti, et jah, on küll selline asi olemas. Seega ma ei leia enam motivatsiooni suuremaid asju teha. Kahjuks.
    Selline kiun siia… Aga ma lihtsalt enam ei viitsi seda massi tõugata ja ideid välja pakkuda. :(

PS: Aastaprojekti katsun täna-homme üles panna.

#332893 Reply
    Member

Tead, ma olen sellega nagu leppinud, et need asjad käivadki lainetena, üles-alla. Nagu endal ka selle käsitööga on, vahel on ju sellised käsitöövabamad perioodid. Ja arvan, et seda ei olegi vaja traagiliselt võtta, et kogu aeg suure hurraaga ei käi. Liigne organiseeritus väsitab ja siis tuleb seda sügavam mõõn, kui hing nagu pidevalt tahaks kõike jõuda j akõiges osaledaa, aga oma elu on ju ka.
    Tegelikult olen aru saanud, et see vaikus ei tähenda sugugi seda, et foorum unustatud on. Isegi vanad olijad, kellest pole ammu kuulnud, käivad siin ikka regulaarselt, nagu ütled, pilku peale viskamas. See on rutiiniks saanud ja see on isegi hea, sest näitab, et foorum on nii või naa igaühe igapäevaosaks jäänud, isegi kui aktiivselt kaasa ei löö. Aga ikka innustab ja tõmbab siia tagasi.
    Arvan, et peaks proovima just seda varianti nüüd, et on olemas üksikud pikemaajalised põnevad projektid, mis annavad inimestele osalemisel vabamad käed. Selles osas peaks ehk rohkem neid koome koos, heegeldame koos jne asju veidi ellu äratada püüdma, kus aeg ei piira.
    Ja siis need lühemad tk projektid, mis motiveerivad ette võtma midagi, mis ammu mõttes või vastupidi, midagi üllatavat, aga mis on just väiksemad tööd ja saavad projekti raames ka valmis.

2014 aastaks tahaks küll selle kudumistehnikate projekti küpseks mõelda ja ette valmistada. Et iga kuu oleks mingi uus tehnika (palmikud, pitskude, doomino, kirjatud koed, viklid jnejne), teeks või otsiks algõpetusi, tasuta juhendeid jne. Ja kes ei taha igas kuus mingit konkreetset eset kududa, võib parajalt suured proovilapid kududa ja saab aasta lõpus neist teki või õlasalli kokku panna :)

#332894 Reply
    Member

Ma arutleks siiski selle aastaprojekti teema üle veel: kas ikkagi ei peaks lubama abitehnikaid, et põhitehnikas töö viimistletud saaks? Nagu varem tõin näite, et kootud kampsunile on vaja ju nööbid ette õmmelda ja nagu keegi plaanib seal lappidest teki kududa. Suur ilus ettevõtmine oleks, aga lõpetada ei saa ja poolikut tööd ei tohi esitada 🙄 Me praagime nii jälle suure hulga potentsiaalseid huvilisi eemale. Paneks kuidagi nii, et detailide ühendamine, kinnised ja pisidetailid on lubatud – nt heegeldatud mänguasjale silmad ja naba :) Et oleks ilmselgelt aimata, mis on põhitehnika, aga ikkagi viimistletud valmisese. Nt ka paberitöö puhul saavad ju tööd palju igavamad olema, kui seal ainult paberit kasutada, aga keelata ära pitsi, helmeste jm detailide kasutamise.

#332895 Reply
    Susa
    Member

Tegin sinu jutust kopi-pastet teemasse.
    Järelikult siis kootud lappidest tekk, mille lapid on kokku heegeldatud on ka lubatud? See ei ole ju ainult ühe tehnika kasutamine ja minu meelest ei sobi.

#332896 Reply
    Member

Mis sa siis kopisid kohe sinna, ma selleks siia kirjutasingi, et omavahel arutada :)

Ma ilmselt sain ikkagi valesti projekti mõttest aru. Mulle tundub, et sellise jäiga joone ajamine jätab suure osa ideid ja tegijaid mängust välja. Ja kas on mõtet nui neljaks jälle sama joont ajada nagu tänavu?
    Me nimetame ju aasta ema tekki ikka kootud tekiks, mis sest, et kokku on need lapid heegeldatud. Kampsuni puhul ka ei hakka keegi rääkima kootud ja õmmeldud kampsunist, kui tükid on omavahel nõela ja lõngaga ühendatud ning nööbid ette õmmeldud. Võiksime lähtuda loogikast, mitte asja keeruliseks ajada. Minu arust tuleks palju huvitavamaid töid, kui kuu teema oleks põhitehnika, millele võib lisada viimistlust teistes tehnikates. Kujutan ette, kui igavad on siis tööd viltimise-vanutamise teemas, kui aluspõhjale ei võigi lõppviimistlust tikandi vms näol anda. Kõik algajad ei ole ilmselt võimelised kohe vildimaali tegema, mida isegi meie profid veel profimatelt õpivad. Eesmärk peaks minu silmis olema meelitada inimesi neid tehnikaid proovima ja neis mingi valmiseseme valmistama, aga valmisese eeldab ka disainimist, viimistlemist, kaunistamist. Muidu on aasta tulemuseks ainult 12 toorikut.

Aga me võime teha ka nii, et selles osas on sõnaõigus iga kuu vedajal. Kui sinu soov on ainult ja ainult kudumine, siis nii jääbki. Kui heegeldamise kuu vedaja lubab heegeldatud kotile ka luku külge õmmelda ja litrid peale tikkida, siis nii ongi.

Kas teeme iga kuu/tehnika jaoks uue teema nagu värvispektris oli? Ilmselt oleks lihtsam hallata. Paned äkki pealkirja selle kuu teema ka kirja.

#332897 Reply
    Susa
    Member

No seda ma kirjutasin juba ammu, et nööbi võib kampsunile ette õmmelda küll. Aga vildikuu koos tikkimisega pole küll vastuvõetav! Rahvas ei oska/julge fantaasiat kasutada. Ka kaunistusi kottidele jne saab suurepäraselt masinas vanutada. Meil peaks õpitoas olema näiteks minu kunagiste lillede õpetus, mis said heegeldatud ja masinas ära vanutatud. Vat ei lähe selle projektiga kergema vastupanu teed! Pisiprojekte on küllalt, kuhu lihtsaid asju teha. :)

Kui keegi küsib, kas võib kootud lappe kokku heegeldada, siis seda ma ei luba. Kui vaja, siis õmmelgu nii kokku, et õmblusi näha ei jää. Üldse ei saa ma inimestest aru… Kui on kirjas, et asi peab olema SELLES tehnikas, siis miks on vaja hakata üle küsima, kas ma võin kudumiskuus ka õmmelda, heegeldada, joonistada jne?! Eelmisel aastal tõestas Mari Marike värvide toone, nüüd tuleb siis tehnikaid tõestama hakata.

Mõtlesin küll, et iga kuu vedaja kopib teema enda kuu algusposti. Siis saab ta seda hästi hallata ja pole kellelgi teisel probleeme.

#332898 Reply
    Member

Ma arvan, et nüüd on asi selge :) Aga peame arvestama, et seda seletamist yuleb ilmselt aasta lõpuni. See oli hea idee, et igas kuus oma vedaja on, muidu läheks jälle ainult üks meist aasta lõpuks hulluks 😈

Nagu see aedake nüüd “keniaalse” ideega välja tuli, et äkki tema kootud lapitekk sobib ka õmblemise all. Jeerum! Tõesti, annad sõrme, võetakse kogu kere täiega.

#332899 Reply
    Susa
    Member

Nooh, minu kops on juba praegu üle maksa. Küll on ikka võimalik üht lihtsat asja rappa ajada. Enamus saab aru, mis tähendab kudumiskuu, aga on mõni, kes kohe peab lehmast kaheksajala välja mõtlema!

#332900 Reply
    Member

Icc, praegu irwitan siin täiega hoopis enda üle – tema mõtles tegelikult toda kuud, kus kaks tehnikat lubatud on. Jumal tänatud, inimesed ei olegi nii rumalad kui vahel tundub. Sinna sobib ju see tekk ideaalselt.
    Aga ma jäin mõtlema selle üle, et kas mais tohib teise tehnika lisada eelnevatel kuudel esitatud esemele või eeldab see ikka selles kuus kahes tehnikas tehtud tööd? Mina arvasin esiti ikka seda teist varianti. Seega kui ta need lapid jaanuaris tahab esitada, siis kokku tehtud tekk maisse ei sobi, aga kui ta jaanuaris koob miskit muud, siis mais võib teki esitada küll.

#332901 Reply
    Susa
    Member

Poolfabrikaati ehk tekilappide hunnikut ei loe ma jaanuaris tööks (juhul muidugi kui ta ei esitle neid kui nõudepesulappe terveks aastaks…). Seega saab ta vabalt kogu kupatuse esitada maikuusse. :)
    Ma mõtlen ikka, et see kahe tehnikaga töö võiks olla täiesti uus, sest kui näiteks jaanuaris valminud kätistele heegeldatakse maikuus pits otsa, siis on ju maikuus tehtud ainult ühte tehnikat.

#332902 Reply
    Member

Just, minu mõtlen samuti, et ikka uus töö otsast lõpuni.

#332903 Reply
    Susa
    Member

Kae, Muhv – selline kiri tuli:

Tervitused!

Olen Karl-Martin Ilves ning üks portaali http://www.omatehtud.ee loojatest. Pöördun Teie(http://www.isetegija.net esindajate) poole ebatavalise ettepanekuga – nimelt tekkis soov meie loodud ostukeskkonna/portaali tegevus usaldada oma ala spetsialistide kätte. Uurisime koos http://www.omatehtud.ee kaasloojaga, et Teil on olemas korralik ning töötav foorum ja blogi (sh suur kasutajaskond). Foorumi juhtkond tundub samuti professionaalne ning asjalik. Küll aga panime tähele, et poodlemise võimalus http://www.isetegija.net keskkonnas ei ole kõige paremini funktsioneeriv.

Täpsemalt:
    Meie tiimist lahkus välismaale kaheks aastaks õppima meie poe administraator mille tõttu on poe opereerimine ja reklaamimine jäänud olematuks. Alles on jäänud ainult poe IT poole eest hoolitsenud meeskond. Kahjuks ei tunne IT meeskond endid selles valdkonnas just kõige mugavamalt ning meile meeldiks, kui meie suure vaevaga valmistatud keskkond käsitöölistele ka edaspidi kasulik oleks (see on meie eesmärk algusest peale – edendada käsitöö levikut).

Meie loodud portaalis on olemas palju funktsionaalsust(suur poodlemise keskkond kus erinevad müüjad saavad ise endale poe luua ning tooteid üles panna, müüa ) kuid sellest räägiksime täpsemalt siis, kui saaksime Teilt natuke tagasisidet selle kohta, kas Te oleksite huvitatud oma tegevusvaldkonna laiendamist.

Võimalusi edasi tegeleda on mitmeid. Kuna alternatiivsetest poe haldajatest/omanikest tundute Teie kõige rohkem südamega asja juures olevat siis pöördume kõigepealt Teie poole.

Oleksin väga tänulik tagasiside eest.

Päikest,

Karl-Martin Ilves

#332904 Reply
    Member

Ütle nüüd, ma ei teadnudki sellisest kohast! Noh, ma küll ei saanud päris täpselt aru, mis koostööd nad tahavad või õigemini kuidas see praktiliselt (ja ka juriidiliselt) välja nägema hakkab, aga mõte pole ju paha. Ainus asi, et see nõuab ilmselt ka tublisti aega. Aga selline uhke pood siduda foorumiga, see oleks meile kõva trump!

Täitsa uitmõte, eriti kui täpselt aru ei saa, kuidas nemad asja näevad, aga sul oli ju endal oma firmal plaanis veebipood. Et äkki oleks sul mõttekas lausa osanikuks sinna hakata, kui nad sellist võimalust pakuvad? Siis on otsustusõigust rohkem, mitte ei ole nö palgatööline .

Kirjuta ja uuri täpsemalt, et kas või mis :)

#332905 Reply
    Susa
    Member

Ma kopin nüüd uue kirja siia. Ise täna vist ei süvene – tulime just Elistvere jms sõidust ja pea on bussis loksumisest paks :P

Tervist!

Räägin kõigepealt poest endast.
    Peamine poe mõte on võimaldada käsitööga tegelevatel inimestel oma käsitööd kerge vaevaga müüa (ning kergemini käsitöö maastikule tõusta). Meie missioon on ka kodulehel üles märgitud (http://www.omatehtud.ee/meist.html)

Pood on ehitatud ühele kõige suurema funktsionaalsusega veebipoe platvormile – http://www.cs-cart.com/multivendor.html. Antud platvorm võimaldab igal inimesel registreerida müüjakontole (enne seda vaatavad administraatorid muidugi üle, kas registreerija sobib müüjaks). Müüjatele on eraldi administreerimise paneel kust nad saavad teha erinevaid toiminguid (kõik alates toote lisamisest kuni toote kohaletoimetamisele), jälgida tellimusi ning määrata tellimusele erinevaid staatusi (täitmisel, teel, valmis ja veel mõned). Lisatud on pangalingiga maksmise võimalus. Kõik raha käib läbi poe administratsiooni – raha jõuab poeomanikele peale seda, kui nad avaldavad soovi väljamaksele (võib teha ka nii, et väljamakseid tehakse näiteks kord kuus). Väljamakse teostavad administraatorid. Administraatorid saavad igale poele eraldi määrata ka komisjonitasu.

Omalt poolt lisasime poele mõned lisavõimalused:

1) Iga poeomanik saab luua omanäolise kodulehe, näiteks: http://www.omatehtud.ee/index.php?dispatch=companies.view&company_id=85

2) Poeomanikele saab esitada eritellimusi ning leppida kokku hinnas. Peale tellimuse esitamist saab müüja isegi uuendada tellimuse täitmise staatust (1-100% skaala mis on nähtav nii kliendile kui ka müüjale).

3) Poeomanikele sai tehtud eraldi koht kust nad saavad avaldada soovi uuele väljamaksele.

4) Poeomanikele on administreerimise paneeli loodud õpetused poe kasutamiseks.

5) Lõime ka täieliku blogide süsteemi (põhineb wordpressil ning ka seal on olemas üks administraator kes haldab kõiki alamblogisid).
    Valmistasime ka keskkonna blogide jälgimiseks: http://blogid.omatehtud.ee/. Blogi saab hakata pidama iga müüja ja tavakasutaja. Sellejaoks on loodud eraldi koht nii poemüüjuale nähtavas administratsiooni paneelis kui ka poes endas. Viimased blogide postitused kajastuvad ka poe esilehel. Blogide süsteemile on võimalus lisada igasuguseid lisavõimalusi – näiteks saab administraator teatud kohta igasse blogisse lisada reklaame (väga kerge vaevaga).

6) Lisasime ka foorumi: http://foorum.omatehtud.ee/ . Igale aastaajale on olemas oma välimus :)

Terve poe välimus on valmistatud meie poolt, seega sellist ei leia mitte kuskilt mujalt.
    Nii pood (sisselogimine/registreerimine), foorum (iga foorumi postitus) kui ka blogid (iga blogi postitus) on seotud sotsiaalmeediaga (Google+ ja Facebooki integratsioon). Samuti on loodud Facebooki lehekülg ning läbi on viidud mõningad Facebooki mängud.
    Pood on kakskeelne (eesti ja inglise). Tooteid saab hinnata ning vajadusel ka tagasisidet anda (mida näevad teised ostjad). Poe esilehel on kaks sektsiooni – ühte sektsiooni ilmuvad kõige populaarsemad tooted ning teise viimati lisatud tooted.

Enamuste tegevuste korral saadetakse teavitused erinevatele emailidele (meil on poega seoses palju emaile kuhu saadetakse valitud emailid). Näiteks uus registreeruja, tellimustega seotud tegevused, taotlused poe, blogi või muu konto avamiseks.

Kui kaugele hetkel poega jõudnud oleme:
    1) Poes on 57 müüjat
    2) 166 registreerunud kasutajat
    3) 272 müüdavat toodet

Mainin ära ühe probleemi poega endaga. Ostetud veebipoe platvorm on pungil erinevaid funktsionaalsusi, võib isegi öelda et liiga palju võimalusi. Parandasime poodi alguses väga palju vastavalt müüjate tagasisidele, et kõik oleks lihtsam ja arusaadavam (kerasime kinni mitmeid funktsionaalsusi mida saab tulevikus kasutada). Pood võimaldab teha isegi statistikaid koos graafikutega ning jälgib kõiki külastajad kuni nende arvuti operatsioonisüsteemini välja.

Arvatavasti saaksin teile ise demo teha näitamaks kuidas meil asjad töötavad. Aga eks näis, kuidas Teile pakkumine tundub :)

Meiepoolne pakkumine oleks järgmine.

Võimalus 1
    Pood (koos loodud alamportaalidega) koliks meie serverist Teie juurde.

Poe tarkvara on litsenseeritud http://www.omatehtud.ee domeenile. Seda saaks ümber litsenseerida teisele domeenile, kui on vajadus (selleks saaksime tarkvara tootjaga tehtud). Kõigepealt saaksite 6 kuud poodi testida/kasutada, sisse elada ja vaadata, kuidas asjad töötavad.

Juhul kui pood Teile sobiv tundub sooviksime tasuna saada tarkvara ostuks kulunud raha (kõik tarkvara lisaarendused tuleksid boonusena kaasa – foorumid, poe erikujundus, blogid ja muud lisad). Seega sooviksime ainult poe ostuks kulunud raha mis on 985$ (peale testperioodi)

Võimalus 2
    Tarkvara jääb meie serverisse ning meie vastutame selle eest, et pood oleks klientidele kättesaadav. Sellisel juhul oleks meil vaja abi serveri kulude katteks. See summa oleks 40€/kuus.

Meie koostöö tulemus ei oleks meile enam tulu teenimine, tahaksime et pood saaks headesse kätesse kuna poe arendamiseks on kulutatud sadu töötunde mida me ei tahaks lihtsalt tuulde visata (muidugi saime kõvasti kogemust ja oskusi kuid tahaksime näha, et töö tuulde ei läheks).

Igasugune tagasiside on teretulnud!

Päikest,
    Karl-Martin Ilves

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 121 total)
Reply To: Isetegija aastal 2013 – ideed ja mõtted
Your information: