Internett, ajakirjad ja dejavu

Homepage Forums – VARIA – Vabad teemad Internett, ajakirjad ja dejavu

• This topic is empty.
Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 42 total)
  • Autor
    Postitused
  • #2068 Reply
    Sibulaplix
    Member

On teil juhtunud, et kolate internetis ja siis justkui dejavu on teie ees pilt, väga sarnane millelegi mida olete ka ise varem teinud, ilma seda interneti lehekülge nägemata? Ise veel rõõmus olles oma vahva idee üle :D Või oled leidnud midagi väga sarnast endatehtule kusagilt ajakirjast? Koguks sellised juhtumised siia teema alla kokku :D

Minul oli selliseks asjaks kilekotihoidja. Õmmeldud variant on minu kodus olnud sellest ajast alates, kui Tallinna linnas veel “Viru keskust” ei eksisteerinud ja mina ei teadnud internetist muud, kui seda, et selline asi on olemas. Ajakirjade tellimiseks raha ei olnud ja raamatukogus käimiseks polnud aega :D idee sain Tallinna kaubamaja vetsus käte kuivatamiseks paberihoidjast paberit võttes. esialgne plaan oli teha auguga pappkast, tegigi, aga selle suutsin suht ruttu ära lõhkuda, sest auk ei andnud järele, aga suuremat ka teha ei saanud sest siis oleks kotid välja kukkunud ju ja nii valmis mehe pluusivarrukast vastupidavam hoidja torukott. ülevalt sisse ja alt välja :D

siit leiab illustratsioonid ka

praegu tuleb vaid trükkida googlesse bag holders vms ja tuleb neid torusid ridamisi

teine asi oli minu vilditud kott.
    selline tegin tolle täitsa oma peaga ja tahtsin teha teistsugust kui teistel seega heegeldasin sangade jaoks vaid väikese augu jne ja saigi valmis ta mul. hiljem kui sain googeldamise selgeks ja kotifetiš võimust hakkas võtma tuhnisin netiavarustes ja oi kui palju ma selliseid kotte leidsin sealt :D ainult värvivahe oli siin ka sarnased sangad

#102334 Reply
    Member

kas see läheb ka arvesse, kui ma olen asja valmis teinud ja umbes poole aasta pärast leian üsna sarnase asja (Eesti) käsitööajakirjast?

#102335 Reply
    mdm beadalot
    Member

@ampsak wrote:

kas see läheb ka arvesse, kui ma olen asja valmis teinud ja umbes poole aasta pärast leian üsna sarnase asja (Eesti) käsitööajakirjast?

…või Eesti blogidest? 😆

#102336 Reply
    Member

blogides ikka aegajalt kohtan, aga seal üldjuhul väike viide ka juures (kasvõi vormis, et -isetegijast- leitud)

#102337 Reply
    eria
    Member

No tegelikult võib seda võta nii ja naa. Näiteks vahest on nii ,et keegi tahab minu käest midagi tellita, saadab Hotmaili mingi pilti ,et vot tahan sellist ,minul pole ega sooja ega külma kust see pärit on. Pärast tuleb välja kes selle autor on, siis on minul olnud päris piinlik. 😳

#102338 Reply
    Drex
    Member

tegelikult jah. haudusin kaua üht pärlitööd. Sain helmehaldjalt posu klaaspärleid …. aga aega polnud.
    Nüüd mõni aega tagasi avastasin taolise ühest ajakirjast, mingi modelli kaelast 😯
    Esialgu lükkan selle ideega pärlikarbi tahapoole

#102339 Reply
    Sibulaplix
    Member

vot selliseid ideid on mul ka olnud, et mõtlen miski asja oma peas välja ja millegipärast veel sutsu seisab asi millegi taga või teed lausa valmis ja siis pauhh, kellelgi juba sama mõte olnud ja leiad sama idee ajakirjast vjazanie vaše hobby või muud sellist :D just selliseid asju ma siin silmas pidasingi :D

#102340 Reply
    Epu
    Member

kilekotihoidjat, sibulaplix, tegi suht samasugust mu ristiema u 10 a tagasi :P

Aga olen näinud asju, mida olen ise mõelnud, et võiks teha, kuid millegipärast on tundunud, et ei viitsi pusida ja siis on jäänud asi pooleli.
    Ja selliseid asju olen ikka näinud internetis ja ajakirjades. Või kellegi seljas.
    Leian, et kuna me inimesed siiski suht sarnased, siis mina ei imesta selle üle, et ma ei suuda millegi geniaalse peale tulla :P

Ja ampsak, ma kujutan ette küll, mida sina oled näinud (eesti) käsitööajakirjas, mida ise oled enne teinud.
    Ja pool aastat tehakse ju ajakirjadesse vähemalt asju ette, kui mitte rohkem, seega kui kaks inimest mõtlevad samad ideed välja v näevad kuskil netis ja teevad järgi ja saavad samal ajal valmis, siis üks saab kohe näidata, mis teinud on, teine peab pool aastat v rohkemgi ootama, millal see pilt ajakirjas ilmub..
    Nõme küll jah, aga noh.. loodame, et selliseid asju palju enam ei juhtu..

#102341 Reply
    Member

Sibulaplix: “vot selliseid ideid on mul ka olnud, et mõtlen miski asja oma peas välja ja millegipärast veel sutsu seisab asi millegi taga või teed lausa valmis ja siis pauhh, kellelgi juba sama mõte olnud ja leiad sama idee ajakirjast vjazanie vaše hobby või muud sellist just selliseid asju ma siin silmas pidasingi”

Ja teinekord on need head ideed, mille iseseisvalt oled välja arendanud (ideehakatus sageli on kuskilt Internetist), nagu releega pomm: tead, et varem või hiljem plahvatab, s.t keegi tuleb sama ideega lagedale. Ja siis loodad, et keegi sinust ette ei jõuaks, sest tahad ju ise “rajaleidja” olla. Minul on küll mõne ideega nii, et hoian mõtte kiivalt enda teada, kuni olen asja ise valmis saanud. :D Aga võib-olla olen ma üle keskmise isekas ka. ;)

#102342 Reply
    Member

Muudetud tekst siis.

dejavu juhtumeid on igas eluvaldkonnas
    kentsakad teised
    käsitöös ei tule enda kogemusi veel ette, aga mõnikord mõned vestlused ja kokkusaamised oleksid nagu olnud juba……
    naljakas

#102343 Reply
    Sibulaplix
    Member

rael, see pole päris see teema :)

#102344 Reply
    Sibulaplix
    Member

lappan uut novita ajakirja ja taaskord dejavu :D😀 istusin mina aastal 2002 lasteaias liivakastiserval ja leiutasin mustrit lapse mütsile. Valmis sai. tegin samasuguse veel ka ühele töökaaslasele ja teise töökaaslase lapsele.

minu tehtud müts siin piigal peas

http://static.flickr.com/78/163230085_81bcfc980b_o.jpg

ja mütsike värskes novitas

http://www.novitaklubi.fi/public/neuleohjeet/mallit/kesa_2007/97.jpg
    :D

#102345 Reply
    Sibulaplix
    Member

viimane käsitöö õnnestus eile läbi lapata ja leidsin taas paar ideed, mida olen justkui siin isetegija foorumis juba kohanud….igaksjuhuks vaatasin, et ehk on autorid kah samad, aga võta näpust….

#102346 Reply
    vikike
    Member

ma näitasin isale oma kassi tasse ja ta küsis, kas pahandusi ei tule autorikaitsega…olin jube ehmatanud ja üllatunud, sest pole neid kasse maha joonistanud…eks sarnased asju ole kindlasti ju….ei teagi kuda suhtuda nüüd tegi terve päeva suht kurvaks nüüd 😳

#102347 Reply
    master
    Member

plix, kas oma eelmise posti novita linki kontrollisid? 😆
    vikikesele: sinu kassid olid enne, ma mäletan neid juba oma noorpõlvest
    :P

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 42 total)
Reply To: Internett, ajakirjad ja dejavu
Your information: