Heidest püksid beebile

Homepage Forums – MUUD TEHNIKAD – Pisiperele Heidest püksid beebile

• This topic is empty.
Viewing 15 posts - 46 through 60 (of 61 total)
  • Autor
    Postitused
    Member

Mina tegin alguses ühed v kahed ripskoelised, seejärel arvukalt siledaid, enamuses ringselt kududes, siis kah suures osas vältides paheempidi silmi. Mu meelest polnud kuigi suur viga, et pidi lapse kasvades juurde tegema, neid oli nii tore teha, et nüüd lausa kahetsen, et lapsed enam ei vaja neid. Ja ühed siledakoelised, mis tegin poja 6k eas, olid kasutuses kuni 2a-ni, mil mähkme ära jätsime. Mahuksid vist veelgi.
    need -pildi olen pannud soomlaste Kestovaippainfo albumisse, ja sealt vöib vaadata sadu-tuhandeid mähkmeid, mida emmed-käsitöölised esitlevad.

Mul on arvukalt parempidikoeliste juhendeid, kusagil… Kui keegi on huvitatud, vöin kunagi otsida.

Sokike
    Member

Aiaia, sellel lehel oli tõesti nii lahedaid heidepükse, et hakka või oma aastasele, kes toas mähkmeta käib, uuesti marlit ümber panema! :))) Miks ma küll õigel ajal selle peale ei tulnud, et heidepükstele võib ka midagi tikkida või pildikese sisse kududa…

Member

meie oleme heidepükse kasutanud edaspidi õues käies niisama pepusoojendajana, talvel paksu kombekaga pole vaja, aga sügisel õuepükste all olid küll head, kui näiteks kiikumas käisime, iste ju külm.

Member

@sokike wrote:

Aiaia, sellel lehel oli tõesti nii lahedaid heidepükse, et hakka või oma aastasele, kes toas mähkmeta käib, uuesti marlit ümber panema! :))) Miks ma küll õigel ajal selle peale ei tulnud, et heidepükstele võib ka midagi tikkida või pildikese sisse kududa…

No siis pead vist uue püksikasutaja endale orgaaniseerima…
    ny6

Member

See on tõesti üks väga väärt lehekülg c555r4 Ma siis järgmised koon siledas koes ja häid tikandiideid sain juba ka. Kuna ma ei tea, kas tulemas on poiss või tüdruk, siis selliseid nn universiaalseid pilte ei tulnudki enne pähe, mõtlesin, et tikin siis, kui mingi hea kilk pähe lööb ja nüüd lõi :D

Peale heidepükste tahan teha ka neid nn krüpsuga pealispükse. Kas neil mingi oma nimi ka? Mis materjali seal kasutada võiks? Soomekeelset lehekülge vaadates jäi mulje, et osad inimesed on need fliisit teinud. Sain ma õigesti aru?

Member

Jaa, mingil kummalisel pöhjusel kahekordsena fllis peab peaaegu sama hästi niiskust kui vill. Aga fliiside vahel on erinevusi, peab katsetama konkreetse materjaliga, köik (eriti hästi öhukesed) ei pea hästi. Iva on eelköige selles, et ta on kahekordne, aga lisaks vöib ka nt. seebiga pesta, seep kuidagi “ummistab” fliisi “poore”. Meil igatahes olid fliisist “koored” (e.k. nime ma ei tea) pisikesel tital (kasutasime vist alla 6-7 kuusel) öige head, ja pehmed kah.

Tavalisem veekindel materjal on PUL – polyurethane laminated, mingi öhuke polyester kangas ise ja ühel küljel see polüuretaan pind. Just selleks otstarbeks tehtud materjal. Ärge kasutage spordiriiete veekindlat materjali, pole selleks ette nähtud ja sealt vöib soojas märjas keskkonnas lahustuda beebile kahjulikke kemikaale!!!

http://www.myllymuksut.com/product_details.php?p=333
    http://www.thenappynetwork.org.nz/pocket.php
    http://sunshinetots.com.au/zencart/index.php?main_page=index&cPath=154_155&zenid=5oqpd5s2dge2103lo1m9jjmth0

Tinnake
    Member

@aiaia wrote:

Mul on arvukalt parempidikoeliste juhendeid, kusagil… Kui keegi on huvitatud, vöin kunagi otsida.

Mina oleks küll huvitatud… see soomekeelne lehekülg tundub huvitav, aga mul soome keel täiesti 0…

Ühed ripskoes kootud heidest püksid valmis, nüüd vaja veel lanoliinitada (tänud Sokikesele lanoliini eest icon_mersi ). Plaan teha veel üks paar… teeks siis teistsugused. Ja ju hiljem saab neid veel juurde teha, kui peaks tekkima vajadus.

Member

@Sulley wrote:

Mina oleks küll huvitatud… see soomekeelne lehekülg tundub huvitav, aga mul soome keel täiesti 0…

Kas inglise keelsed juhendid sobiks? Leiduma peaks mul sm.k ja ingl.k, kindlasti mitte eesti keelset.

Tinnake
    Member

@aiaia wrote:

@Sulley wrote:

Kas inglise keelsed juhendid sobiks? Leiduma peaks mul sm.k ja ingl.k, kindlasti mitte eesti keelset.

Inglise keelsed sobivad väga hästi… icj7

Member

Selgub, et mitmed lingid enam ei tööta – teadagi, selge see, sellest on üle aasta, kui ma viimased villased püksid tegin.
    Aga:
    http://www.tinybirdsorganics.com/organicwool/woolpants.html
    http://www.curlypurly.com/soaker.html

Tasuta juhend on Fern & Faerie, aga ilma loata ei tohi lingitada ja seega ma otse linki ei pane, üsna mõnus juhend oli. Panen lingi soome lehest (seal tõlge ka soome keeles, kes soovib) ja seal on link originaalile (esilehelt For Baby, sealt all kõige viimane on tasuta villapükste juhend).
    http://www.kolumbus.fi/wilhelmiina/neuleohjeet.htm

Need mul jäidki endal tegemata, ehkki tükk aega kavatsesin. Kahju, tunduvad hästi sümpaatsed.
    http://www.dunmani.plus.com/knitting/patterns/soaker.html

Jalgade asendi järgi ütleksin, et Fern&Faeriet paremad titamale, jalaaugud ees; kusagilt 1,5a alates ehk see viimane parem – jalad siis juba pigem “all” kui “ees”. Kui keegi mõttest aru sai. :D

Neid Knitty Cargosid tegid soome pestavate mähkmete foorumi inimesed edukalt ka mähkmepüksteks, nii pikkade kui tiba lühemate säärtega. Selle muide alustas seal keegi P-Soomes elutsev eestlanna (okapoka fooruminimena).
    http://knitty.com/ISSUEsummer05/PATTcargo.html

Selleks korraks aitab. Mul tuleb muidu liiga nostalgiline tunne…

robiina
    Member

Aiaia – Sinust on saanud tõeline spetsialist, pead hoopis ise ühe püksikandja juurde muretsema ;)

Mina kasutasin ka alguses heidepükse ja minu jaoks olid nad nii ebamugavad (või ei osanud ma neid kasutada). Kuskil 8-l kuul õmblesin siis esimesed korduvkasutatavad PUL-kangast püksid ja olen nendega väga rahul. Isegi kasvatajad on nõus neid kasutama ja kiidavad, et väga teretulnud nähtus.

Member

@aiaia wrote:

Mina tegin alguses ühed v kahed ripskoelised, seejärel arvukalt siledaid, enamuses ringselt kududes, siis kah suures osas vältides paheempidi silmi. Mu meelest polnud kuigi suur viga, et pidi lapse kasvades juurde tegema, neid oli nii tore teha, et nüüd lausa kahetsen, et lapsed enam ei vaja neid. Ja ühed siledakoelised, mis tegin poja 6k eas, olid kasutuses kuni 2a-ni, mil mähkme ära jätsime. Mahuksid vist veelgi.
    need -pildi olen pannud soomlaste Kestovaippainfo albumisse, ja sealt vöib vaadata sadu-tuhandeid mähkmeid, mida emmed-käsitöölised esitlevad.

Mõtlesin, et kiikan siin antud galeriisse, aga see lehekülg on oma olemust muutnud ja seetõttu seda galerrid antud aadressilt enam ei leia. Mu soome keel pole nii hea, et oskaksin täitsa ise selle galerii uuesti üles leida, kuigi üritasin. Ma kuskilt lugesin, et galeriist pildi kopeerimine omaniku loata on keelatud, aga seda millisest galeriist, polnud öeldud, st galeriid ennast mul ei õnnestunud leida. Samas selline lause justkui viitab, et see pildikogu on siiski olemas.

Kas mõni soome keele oskaja taasleiaks õige koha ja jagaks seda linki meiega?

Member

Mul üks mure ka ja nüüd ei teagi, mida teha. Nimelt koon järjekordseid villaheidepükse, seekord ei teinud 2x heie + tavaline lõng vaid 2x heie + üks Huopaneni lõng. Sama õpetuse järgi kududes tlevad jube suured need püksid, pane või endale jalga :O Olen nüüd kahevahel – kas harutada üles ja teha väiksemad või mõnel muul moel või kooks edasi ning teeks pärast valmimist väikese vanutuse. Kas kergelt vanutatud püksid peavad ikka sama hästi kui täitsa vanutamata? No lanoliini töötluse teeks niiehknaa. Lisaks igaks juhuks, et lisaks Huopanenile on Aade heie.

Member

@pyridiin wrote:

Mul üks mure ka ja nüüd ei teagi, mida teha. Nimelt koon järjekordseid villaheidepükse, seekord ei teinud 2x heie + tavaline lõng vaid 2x heie + üks Huopaneni lõng. Sama õpetuse järgi kududes tlevad jube suured need püksid, pane või endale jalga :O Olen nüüd kahevahel – kas harutada üles ja teha väiksemad või mõnel muul moel või kooks edasi ning teeks pärast valmimist väikese vanutuse. Kas kergelt vanutatud püksid peavad ikka sama hästi kui täitsa vanutamata? No lanoliini töötluse teeks niiehknaa. Lisaks igaks juhuks, et lisaks Huopanenile on Aade heie.

Küsimus ongi juba päris vana, aga vastan siiski.
    Vanutatud püksid peavad kindlasti, veel pareminigi, aga tulevad tõenäoliselt nii paksud ja jäigad, et pole lapsele mitte mugavad. Isegi see 2x heie + tavaline löng kölab mu körvus superpaksult, ma tegin ikka 2x heie või 1x heie + 1x villalöng, ja nt. Huopaneniga paksuselt ja olemuselt võrreldavast erinimelisest lõngast tegin täiest üksi ja ühekordsena. Ühtedel ööpükstel tegin jalgevahe 3x heidest. Aga päevased püksid teeksin igal juhul õhemad – aga see on kindlasti maitse asi.

Mida Sa tegid nonde pükstega, Pyridiin?

Seda galeriid ei leidnud mina kah, nagu ära kadunud! Panin sinna ka küsimuse, kas seda enam pole, nii et kui peaks leiduma, siis tulen annan teada.

Member

Ma kudusin need püksid valmis ja harutasin siis üles 8) Tundusid ikka liiga suured, et kasutusse võtta ja jõudsin ka järeldusele, et vanutatud kude ei ole elastne ja tõenäoliselt siis on ta ka ebamugav.

Viewing 15 posts - 46 through 60 (of 61 total)
  • The topic ‘Heidest püksid beebile’ is closed to new replies.