Heidest püksid beebile

Homepage Forums – MUUD TEHNIKAD – Pisiperele Heidest püksid beebile

• This topic is empty.
Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 61 total)
  • Autor
    Postitused
    Member

aade lõnga heie on ilus ja ühtlane, tokis ühekordne jah, kududa on päris hea, ei katke. jõgeva oma ei meeldinud juba katsudes, seega pole kogemust.
    meil kolmekordsetest pükstest ei tule küll mitte midagi läbi, kahekordsetest suurema ujutuse korral niiskust võib imbuda. praegu ei saa kaaluda, ühed jalas ja teised märjad, aga minu mäletamist mööda olid vist mingi 70 g ja teised natuke raskemad. ja samade pükstega oleme saanud hakkama juba pool aastat, venivad tasapisi lapse järgi suuremaks, väikseksjäämist pole vist niipea küll karta.

Sibulaplix
    Member

ma siin mõtlen, et minu põnn muidu potilkäija, aga õues pissib püksi. käib siis lasteaias õues mähkmega. samas mähe jääb harilikult kuivaks…ilmselt on probleem hoopis selles et tagumik pole selle külmaga harjunud ja see ajab pissile. ilmselt oleks meilgi heaks lahenduseks heidest karupüksid :P

pisikepatsik
    Member

Mina ostsin Jõgeva Villavabriku heiet 2 tokki ja kudusin kokku tundmatu villase lõngaga (kahekordne heie+ühekordne lõng). Tokkide kaal u 130g. Praegu on valmis vaid ühed püksid ja silma järgi saab sellest kogusest kududa veel vähemalt kahed kui mitte kolmed püksid. Sellise paksusega pükstest ei tule ka öösel piss läbi.
    Kareduse kohta ei oska öelda, sest pole teist heiet käega katsuda saanud, aga põnn küll ei paista ebamugavust tundvat.
    PS:Mul poiss 6 kuune ja kuskil 8 kg ja meil kirjust heidest püksid.

Member

Meil on üldiselt kõik Jõgeva heidest tehtud heidekad 2-kordsed, ka ööpüksid (aga need on ripskoes, see annab pisut ju paksust lisa), ja möni heie on ikka teisest öhem küll (sama Jõgeva piireski). Ühed olid nii, et muu 2x ja jalgevahe 3x, need olid muidu kah hästi mõnusad, millegipärast ei muutunud kasutades putsuliseks, vaid peaaegu siidiselt karvaseks, hästi naljakas. Kahjuks jäid väikseks!
    Aga üldiselt ma nii pakse, et 3x teeks, ei taha, pürin pigem ikka kogu aeg öhukeste pükste poole. Selles möttes on vanadest öhukestest vanutatud kampsunitest tehtud püksid need parimadki.

Tinnake
    Member

Villaheidest mähkmepükse peab aeg-ajalt lanoliiniga loputama. Kas keegi teab, kust Pärnust võiks lanoliini saada?

Member

Kas sa Riia-Marii poest oled küsinud? Naturaalis oli, kuid see on vist uksed kinni pannud.

Tinnake
    Member

@meka wrote:

Kas sa Riia-Marii poest oled küsinud? Naturaalis oli, kuid see on vist uksed kinni pannud.

Käisin seal, polnud. Pidi küll järgmine aasta tulema, aga kes teab, millal see järgmine aasta nende mõttes on. Peab kusagil mujal ka veel silmad lahti hoidma, äkki leian kusagilt.

Sokike
    Member

Mina sain lanoliini Ökosahvrist. Neil netipood ka olemas. Aga kui hetkel pole, siis mul peaaegu täis pudel üle. :)

Tinnake
    Member

Äkki leian Pärnust ka kusagilt ja kui ei, siis peab vist jah kusagilt tellima. Ma just mõtlesin, et sellist pisikest asja mõttetu tellida, saab kohe postikulu ka maksta. Suurem tellimine oleks, siis ei tunduks see postikulu nii suur. 😆

Sokike
    Member

Minu käest saaks vaid postikulu eest. ;)

Member

Mul aga hoopis selline küsimus – miks kõikides õpetustes, mis ma leian, on villaheidepüksid kootud ripskoes? Kas selle on mingi mõte ka või on asi pigem nn maitseküsimus? Mõtlesin, et tahaks sileda koega pükse, aga siis hakkasin mõtlema, et ehk on kuskil mingi konks, mille peale ma ise ei tule.

pisikepatsik
    Member

Need ripskoes püksid on väheke paksemad ja seetõttu väldivad pissi läbiimbumist veidi paremini. Muud põhjust pole leidnud.

Member

@pyridiin wrote:

Mul aga hoopis selline küsimus – miks kõikides õpetustes, mis ma leian, on villaheidepüksid kootud ripskoes? Kas selle on mingi mõte ka või on asi pigem nn maitseküsimus? Mõtlesin, et tahaks sileda koega pükse, aga siis hakkasin mõtlema, et ehk on kuskil mingi konks, mille peale ma ise ei tule.

Ma arvan, et lihtsalt mugav on kududa kogu aeg parempidist kudet. Paksuses ma erinevust ei ole täheldanud, kuna suuuuure koguse lasevad läbi nii nelja-, kolme- kui ka kahe kordsest heidest kootud püksid. Pisikesed sortsud aga jäävad kõigis pidama.

Sokike
    Member

Minu lastel olid kasutusel nii tädilt saadud parempidi koes heidepüksid kui ka mu enda ripskoes kootud. Pisike piss jäi tõesti mõlemas ühtviisi hästi pidama ja suurema poisi sirgjooneline sorr tuli otse läbi. Parempidi koes püksid pidid alul parajad olema, et mähet tihedalt hoiaks, aga ripskoes püksid tundusid jalas mugavamad ja justkui kasvasid koos lapsega. Küllap seetõttu, et ripskude on elastsem.

Member

ma tegin ka ripskoes, ei mäleta, kus just seda soovitati. aga see on tõsi, et need justkui kasvasid koos lapsega, nii et kogu aeg sai nendesamade kahe paariga hakkama, mis meil ühekuuselt tehtud said. ainult teine ports mähkmeid sinna sisse sai lapse kasvades suuremad õmmeldud.

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 61 total)
  • The topic ‘Heidest püksid beebile’ is closed to new replies.