Heidest püksid beebile

Homepage Forums – MUUD TEHNIKAD – Pisiperele Heidest püksid beebile

• This topic is empty.
Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 61 total)
  • Autor
    Postitused
    liisbet
    Member

LINK

Kas siinse foorumi titemammad on teinud ja kasutanud oma beebidel selliseid pükse ja missugune on vastukaja?

Member

meie kasutame heidepükse. esimesed ostsin valmiskujul, saksa omad, looduspere poest, aga mu hoolikas mees pesi neid väga põhjalikult ja vanutas pisi-pisikeseks. siis vaatasin, et nii kallid, tee uued parem ise. õpetused sain http://hot.ee/heatigu/villaheidepyksid.html, seal on link ottobre design vastavale lehele ka. aga sa ilmselt neid tead ise juba, selle foorumi kaudu leidsin. seal antud tegumood on tegelikult pärit 19. sajandi inglise kodukäsiraamatutest.

ühekordseid mähkusid kastuame ainult väljas käies. lapse pepu neid pikalt ei kannata.

ütlen ausalt, suhtusin algul skeptiliselt ja arvasin, et on müügijutt see nende headus, kartsin, et on karedad, ja ostsin alguses igaks juhuks looduspoest ka mikrokiust kilepüksid, aga need osutusid kole kohmakateks. ja villapüksid on tõesti uskumatult head. sees käib meil kreenholmi mähkmekangast kandiline mähe ja flanellist krõpsudega pealismähe, suuremate lappide puhul pealmist ei kasuta. kui on suurem piss, siis natuke tuleb niiskust läbi, aga üldiselt pole probleeme.

tegin aade lõnga toodangust, ostsin e-lõngapoe vahendusel, kudusin ühed kahekordsest, teised kolmekordsest. kindlasti osta looduspoest lanoliini, millega regulaarselt immutada on vaja. väga pehmed on, lapse nahka ei kraabi sugugi.

üks häda on – suurem osa lasteriideid, mis toodetakse, ei arvesta suure pepuga, nii et alumised trukid ei lähe hästi kinni, osadel jätangi lahti. ja näiteks disney kombekad on sellise lõikega, et peale pabermähku ei lähegi midagi sinna sisse, nii et riideid ostes peab seda silmas pidama.

Member
    liisbet
    Member

aiaia blogis nägin neid ka, tahtsin võimalikult mitmete inimeste arvamust. Et kas tasub tegema hakata. Tütar tellis mult tegelikult, kahtlesin, kas tänapäeva noored viitsivad selle mähkmemajandusega tegeleda, kui elu nii mugavaks on tehtud.
    Mul on üks kena roosa hästi pehme heie kodus, ilma igasuguste kiududeta, tõesti pehme, kahjuks ei oska päritolu öelda, sõbrantsi käest saadud. Loodan, et sobib. Eks ma tee nad valmis ja mingi aja pärast annan teada, kas kasutatakse ka. 😉

Member

mina ei ütleks, et riidemähkmetega keerulisem on, tänapäeval peseb ju masin. esimese lapsega, kes mul juba 17, mäletan jah seda lõputut käsitsipesu ja keetmist, siis mul masinat polnud.

Member

oi, ma alles nüüd märkasin, et sul seesama link ju oligi seal 😆

Member

Mina ka kasutan heidepükse. Kudusin ise naturaalhallist ja valgest heidest. Väga rahul olen. Mähkmeks on sees mähkmeriidest õmmeldud ristkülikud. Ja kogu see mähkmendus on tegelikult suhteliselt niiskuskindel, st eriti miskit läbi ei tule. Muidugi mõned nn tööõnnetused välja arvatud.

urvake
    Member

Olin tubli ning õmblesin enne poja sündi 20 marlimähet(2kordsest), sõbranna käest sain ka villaheidepüksid.
    Haiglas olid pabermähkmed. Tänu keisrile ei jõudnud ma ligi kuu end pingutada ja sinna need mähkmed jäid. Proovisin pojale hiljem aga talle ei meeldinud, miks peakski kui teistega kuivem on. Ma ei tee maha neid, kes marlimähkmeid kasuta(sid)vad aga pojale ei sobinud lihtsalt. Ära kasutasin neid poja kuivatamisel ja lõpuks said nanovildiks, ära ei visanud.

Member

No kui näen teemat villapükstest ja pestavatest mähetest, siis ma pean ilmtingimata sõna sekka ütlema.

Selle kohta, kas noored viitsivad- enamus ei, aga küllap on Eestis sama ilming, mis Soomes, et on neid keskkonnateadlikke ja mahetoodetele orienteerituid jne, kes kasutavad. Ise kasutasin esimesel lapsel vaid Pampersi püksmähkemid, siis arvutasin välja, et olen saatnud esimese lapse 2 eluaastaga prügimäele 2 söiduauto järelkärutäit kasvuhooneefekti tekitavat ja aeglaselt mädanevat (aastakümneid, räägitakse isegi 200 aastast) jäätmeid. Mitte, et oleksin fanaatik, aga kui mötlen, et mu laste beebipölve jäätmete eluiga vöib olla pikemgi, kui laste enda elu- kölab pahasti, eks! Siis oli poeg just möne kuune, ja järgneva pooleteise aasta jooksul siiani on kulunud ühekordseid mähkemid kokku paar-kolm pakki reisidel jne.

Meie alustasime polyuretaanlaminaadiga pealispükstega ja siis taskuvaipadega, ja vandusin, et no villaseid pükse meile ei tule jne. Siis tekkis tahtmine korra proovida kududa, lihtsalt prooviks, et kuidas nad vöivad niiskust kinni hoida. Ja nüüd on nii, et hoius on pojal taskuvaibad (polyuretaankihiga pealispind, ja sisepind mikrofliisist, see püsib pinnalt kuiv; ja taskus imuna flanelli, froteed, bambukangast jne) ja kodus ja öösel on valmis ömmeldud riidest mähe (kröpsudega, umbes sama löige, kui ühekordne teipmähe) ja seal peal villased püksid.

Olen midagi mähkmendusest siin kunagi varem kah kirjutanud… Pisiperele teemas?

Ja arvan, et siin pole linki soomlaste riidest mähkmete foorumile. Kes keelt möistab:
    http://www.kestovaippainfo.fi/

ja sealt täpsemalt, ka neile, kes sm.k ei oska, näiteks pildigalerii:
    http://www.kestovaippainfo.fi/tee-se-itse/galleria.php
    kui seal vajutada “hae” nuppu, siis tuleb lehekülgede kaupa mähkmeid, mida emmed tahavad teistele näidata.

Ja sealt leidub ka hulgeliselt juhendeid
    http://www.kestovaippainfo.fi/tee-se-itse/index.php?action=listarticles&secid=2
    , ja linke ingl.keelsetele mähkelehtedele.
    http://www.kestovaippainfo.fi/tee-se-itse/index.php?action=viewarticle&artid=2

Kui jaksan, siis panen mingi hetk oma blogisse pilte meie poja mähkmetest, mis varem tehtud (sest nüüd hakkavad vanad mähkmed väiesed olema, ja emmel pole aega uusi teha, täitsa jama!).

Member
    pisikepatsik
    Member

Ka mina kasutan pojal marlikaid, küll vaheldumisi ühekordsete mähkmetega. Kahjuks pole mul heidepükste kogemust, aga niipalju kui tuttavatelt kuulnud olen, siis kõik, kes kasutavad kiidavad.
    Tänu sellele teemale sain lihtsa heidepüksi õpetuse ja kindlasti plaanin nende tegemise järgi proovida.
    Seni olen kasutanud marlide peal krõpsuga kinnitatavaid mähkmepükse, millel sees froteeriidest sisepind, keskel kile ja peal puuvilatrikotaaz, nende miinuseks on vaid see, et kui poiss pissib veidi rohkem siis ei saa neid teistkordselt kohe kasutada, kuna sisepind on niiske.

Entera
    Member

Mina ka kasutasin eelmisel pojal marlimähkmeid ja heidepükse. seekord tahaks ka heidepükse kasutama hakata, sest pojal mähkmeallergia. Aga nüüd otsustasin ise kududa. Nüüd, tänu foorumile, leidsin ka eesti keelsed õpetused. Kas kudumiseks sobib iga heie? Kas netist saab ka kuskilt vajalikku heiet osta? Sry, et OT natuke, aga samas, ehk keegi teine tahaks ka sellist infot saada.

liisbet
    Member

http://pood.isetegija.net/thumbnails.php?album=15
    Meie enda IT lõngapoes suur valik heiet. 😉

Mercar
    Member

Heiet saab kasvõi siitsamast isetegija lõngapoest (banner vasakus servas).
    Heidest on hea kududa kas mitmekordselt või jämedast heidest. On omal lihtsam.
    Kui laps allergik soovitaks värvimata (naturaaltoonides) heiet.

Edit. Jõuti juba ette ;)

Entera
    Member

@liisbet wrote:

http://pood.isetegija.net/thumbnails.php?album=15
    Meie enda IT lõngapoes suur valik heiet. 😉

Tänud, ma kohe esimeselt lehelt leidsin sobivat värvi heiet, millest pojale vahvad püksid kududa 😉 .

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 61 total)
  • The topic ‘Heidest püksid beebile’ is closed to new replies.